Хобарт Ерл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хобарт Ерл
Hobart Earle
Основна інформація
Дата народження 20 грудня 1960(1960-12-20) (57 років) або 1961
Місце народження Каракас, Лібертадор[d], Столичний район, Венесуела
Роки активності 1991
Країна Венесуела
Професії диригент
Нагороди
Народний артист України
Заслужений артист України

Хобарт Ерл (Гобарт Ерл; англ. Hobart Earle; нар. 1961, Каракас, Венесуела) — американсько-український диригент, головний диригент одеського Національного філармонічного оркестру, Народний артист України (2013).

Біографія[ред.ред. код]

Народився 1961 року в Каракасі (Венесуела) в родині громадян США: батька — співробітника страхової компанії та матері — диригентки церковного хору. 3 11 років навчався в елітній шотландській школі-інтернаті Гордонставн (Велика Британія). У 1983 закінчив музичного факультету Принстонського університету (США) як композитор і диригент. Продовжував навчання у Віденській вищій школі музики в класі диригування проф. Карпа Естерайхера. Стажувався на міжнародних диригентських майстер-класах у Фердинанда Ляйтнера (Зальцбург, Австрія), Отта-Вернера Мюллера (США), Леонарда Бернстайна і Сейдзі Озави (Тенглвуд, США, 1987). Отримав виконавський диплом кларнетиста в Лондонському музичному Триніті-коледжі.

У 1987–1991 роках засновує та керує колективом Віденський ансамбль американської музики / Нью-Йоркський ансамбль віденської музики, з яким виконав маловідомі твори композиторів зламу XIX-ХХ століть, здійснив понад 10 світових прем'єр творів сучасних композиторів у Відні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Вашингтоні та записав 2 компакт-диски з творами американських композиторів Джорджа Ввайтфілда Чедвіка, Генрі Ґілберта та Міґеля дель Аквіли.

Від 1991 року — художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру Одеської державної обласної філармонії, з яким неодноразово гастролював у Києві та інших містах України, а також і за кордоном, зокрема у таких залах як, Музікферайн (Відень, Австрія), Барбікен-гол (Лондон, Велика Британія), Національна аудиторія (Мадрид, Еспанія), Кельнська Філармонія (Німеччина), Великі зали Московської консерваторії та Санкт-Петербурзької філармонії (Росія), Карнегі-хол та Зала Генеральної асамблеї ООН (Нью-Йорк, США), Кеннеді-центр (Вашингтон, США), Академія ім. Ф. Ліста (Будапешт, Угорщина). Здійснив чимало одеських та українських прем'єр творів всесвітньо відомих композиторів, записав на компакт-диск симфонічну музику М. Скорика, Є. Станковича та М. Колесси.

Флешмоб на «Привозі»[ред.ред. код]

22 березня 2014 року музиканти Національного Одеського філармонічного оркестру та співаки хору під керівництвом Хобарта Ерла влаштували флешмоб на одеському ринку «Привоз». Вони непомітно і раптово з'явившись проміж покупцями в торгових рядах та виконали «Оду до Радості» з Дев'ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, яка є Гімном Європейського Союзу. Музиканти таким чином підтримали єдність України з Європою. Публіка подякувала оркестрантам та їх керівнику бурхливими оваціями [1] [2][3].

Нагороди[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]