Христофор (Пулец)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Христофор (Пулец)
{{{ім'я}}}
5-й Блаженніший Архієпископ Празький, митрополит Чеських земель і Словаччини, предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини
28 травня 2006 — 12 квітня 2013
Обрання: 2 травня 2006
Інтронізація: 28 травня 2006
Церква: Православна Церква Чеських земель і Словаччини
Попередник: Ніколай (Коцвар)
Наступник: Ростислав (Гонт)
5-й Архієпископ Празький
11 березня 2000 — 28 травня 2006
Церква: Православна Церква Чеських земель і Словаччини
Попередник: Дорофей (Филип)
Наступник: —————
4-й Єпископ Оломоуцько-Брненський
17 квітня 1988 — 11 березня 2000
Церква: Православна Церква Чеських земель і Словаччини
Попередник: Никанор (Юхимюк)
Наступник: Симеон (Яковлевич)
 
Альма-матер: Московська духовна академія, Богословський факультет Афінського університету
Науковий ступінь: доктор теології, доктор філософії
Національність: Чех
Народження: 29 червня 1953
м. Прага
Прийняття священства: 1974
Прийняття чернецтва: 1985
Хіротонія: 17 квітня 1988
Христофор у Вікісховищі?

Христофор (Пулец) (чеськ. Metropolita Kryštof (Pulec); нар. 29 червня 1953, Прага) — архієпископ Празький, митрополит Чеських земель і Словаччини, предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини. Хіротонісаний у єпископа 1988 року на Оломоуцько-Брненську кафедру, з 2000 року очолював Празьку єпархію вже як архієпископ, а у 2006 році обраний Предстоятелем.

Біографія[ред.ред. код]

Юність[ред.ред. код]

Радим Пулец (чеськ. Radim Pulec) народився 29 червня 1953 року у Празі.

Початок служіння[ред.ред. код]

У 1974 році висвячений у сан диякона і, згодом, священика. Богословську освіту отримав на Православному богословському факультеті у Пряшеві (1979), у Московській духовній академії (1984), а також на Богословському факультеті Афінського університету (1987).

У 1985 році прийняв чернечий постриг у Троїце-Сергієвій Лаврі з ім'ям Христофор. У 1987 році митрополитом Дорофеєм (Филипом) був возведений у сан архімандрита. Парафіяльне служіння проходив у Кафедральному соборі святих Кирила і Мефодія у Празі.

Архієрейське служіння[ред.ред. код]

17 квітня 1988 митрополитом Дорофеєм хіротонісаний у єпископа Оломоуцько-Брненського.

11 березня 2000 був обраний архієпископом Празьким. 25 березня того ж року у кафедральному соборі святих Кирила і Мефодія у Празі він був возведений у сан архієпископа.

Предстоятель[ред.ред. код]

2 травня 2006 на соборі духівництва і мирян Православної Церкви Чеських земель і Словаччини обраний її новим Предстоятелем.

Собор проходив у моравському місті Вілем. Кандидатами на обрання були архієпископ Христофор і архієпископ Пряшівський Йоан (Голоніч). На стороні останнього була відносна більшість голосів. При проведенні двох турів голосування жоден з кандидатів не одержав необхідної для обрання більшості у дві третини голосів членів собору. Тому, відповідно до статуту Церкви, обрання було здійснено за допомогою жеребу.

28 травня 2006, в празькому кафедральному соборі в ім'я святих рівноапостольних Кирила і Мефодія відбулася інтронізація блаженнійшого Христофора, архієпископа Празького, митрополита Чеських земель і Словаччини. Перед початком Божественної літургії ієрархи Православної Церкви Чеських земель і Словаччини піднесли новообраному митрополиту блакитну мантію, білий клобук, другу панагію та митрополичий жезл. За Божественною літургією, при співі Трисвятого, митрополит Христофор був урочисто зведений на горнє місце.

Митрополит Христофор — п'ятий Предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини з часу надання їй автокефалії Московським патріархатом у 1951 році.

12 квітня 2013 на засіданні Священного Синоду Православної Церкви в Чеських землях і Словаччині відрікся престолу. За словами секретаря Оломоуцько-Брненської єпархії Романа Юриги, своє рішення митрополит обґрунтував необхідністю зберегти єдність Церкви. Останнім часом Христофор був звинувачений в порушенні монаших обітниць. Він заперечував усі звинувачення і казав, що готує певні юридичні кроки для очищення свого імені [1].

Погляди і праці[ред.ред. код]

Митрополит Христофор постійним учасником численних богословських конференцій, займається науковою і викладацькою діяльністю. Має вчені ступені доктора теології та філософії. Володіє російською, грецькою, німецькою та англійською мовами.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Сайти[ред.ред. код]