Центральне оперативно-територіальне об'єднання НГУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральне територіальне управління
Центральне ОТО НГУ.png
Центральне територіальне управління
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
Базування  Дніпропетровська область,
м.Дніпро
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Командування
Поточний
командувач
генерал-майор
Олександр Набок

Центральне територіальне управління (Центральне ТрУ, в/ч 3006) — оперативно-територіальне управління (об'єднання еквівалентне дивізії) Національної гвардії України.

Історія[ред. | ред. код]

Москва, Одеса, Сталінград, Дніпропетровськ, Закавказзя, Чорнобиль, Афганістан... Це далеко не весь перелік міст і не просто географічні назви, за якими історія військової частини 7483 пізніше – в/ч 3006, а нині – Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України, що беруть свій початок буремного 1920 року.

15 квітня 1920 р. за наказом Реввійськради № 1615 у Москві сформовано команду в складі 47 осіб, командиром якої призначено Кропачова К.Ф. Із Москви команду направлено до м. Одеса, особовий склад якої виконував завдання з охорони військового трибуналу, залізничного транспорту.

10 серпня 1941 р. 249-й полк зайняв оборону на підступах до міста. За зразкове виконання бойових завдань командування і виявлені мужність і героїзм, понад 200 солдатів, сержантів та офіцерів полку нагороджено орденами і медалями СРСР. У с. Дафинівка на власні кошти мешканців встановлено монумент, де викарбовано напис: “Воїнам-чекістам 249 полку військ НКВС СРСР, які героїчно захищали м. Одесу у 1941 році від фашистських загарбників ”.

Наприкінці 1941 року 249-й полк передислоковано в Сталінград, а восени 1942 – року мужньо бився на підступах до міста. За мужність та героїзм, виявлені під час оборони Сталінграда, воїнів 249-го полку конвойних військ НКВС нагороджено орденами та медалями СРСР: 3 – орденом Червоного Прапора, 2 – орденом Червоної Зірки, 22 – медалями «За відвагу» та « За бойові заслуги».

1975 року Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність, героїзм, виявлені в роки Великої Вітчизняної війни, за високі успіхи в бойовій службі та навчанні частину нагороджено орденом “Червоної Зірки”.

Надалі особовий склад з’єднання виконував завдання з охорони громадського порядку в місцях дислокації та під час Олімпійських Ігор-80 в Москві; залучався до підтримки громадського порядку в республіках Закавказзя; брав участь у ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії.

За вміле керівництво особовим складом під час виконання завдань в республіках Закавказзя командира 24-го ОСМБМ підполковника Скороходова С.В. нагороджено орденом Червоної Зірки. Військовослужбовці з’єднання брали участь у бойових діях у Республіці Афганістан. Багатьох з них нагороджено орденами та медалями. Перевіркою на витривалість морально-бойових якостей особового складу частини стали роки ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

1992 р. Військовослужбовці Дніпропетровського з’єднання виконували завдання з охорони громадського порядку на кордоні України з Молдовою.

2001–2002 роки. Участь в охороні трубопроводу “Полтавагазвидобування” в Полтавській області.

2004 рік. Особовий склад військового оперативного резерву УЦТрК задіяно до служби із забезпечення безпеки та охорони громадського порядку під час проведення президентських виборів в м. Київ.

Серпень 2005 та 2006 р. Участь у забезпечені охорони громадського порядку під час проведення Національного Сорочинського ярмарку в Полтавській обл.., Жовтень 2007 р. Участь військовослужбовців в охороні громадського порядку та допомозі мешканцям під час вибуху побутового газу в одному з будинків Дніпропетровська.

Влітку 2010 р. Надання активної допомоги МНС Дніпропетровської області під час гасіння пожеж.

Структура[ред. | ред. код]

  • окремий загін спеціального призначення
  • група застосування безпілотних літальних авіаційних комплексів
  • відділення радників

Командування[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]