Кримське оперативно-територіальне об'єднання НГУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кримське територіальне управління
Кримське ОТО НГУ.png
Кримське територіальне управління
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
Базування  АР Крим,
м.Сімферополь
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Кримське територіальне управління (Кримське ТрУ, в/ч 2222) — оперативно-територіальне управління (об'єднання еквівалентне дивізії) Національної гвардії України.

Історія[ред. | ред. код]

Згідно з наказом міністра внутрішніх справ України № 721 від 19 жовтня 2000 року на базі 7-ї дивізії внутрішніх військ МВС України, яку створено в січні 2000 року на базі 7-ї дивізії Національної гвардії України, сформовано Кримське територіальне командування внутрішніх військ МВС України.

Історія 7-ї дивізії Національної гвардії України веде свій початок з травня 1996 року, яку сформовано на базі 23-ї бригади НГУ.

Першими командирами військових з’єднань та основоположниками створення правоохоронного військового формування на Кримському півострові були командир 7-ї дивізії Національної гвардії України генерал-майор Шевченко Віктор Федорович та командир 9-ї окремої бригади внутрішніх військ полковник Сидорчук Юрій Миколайович. Очолювані ними військові колективи внесли вагомий внесок у розбудову військ правопорядку суверенної України в АР Крим. Дивізія зарекомендувала себе гарантом стабільності Кримського регіону та високого позитивного іміджу внутрішніх військ сучасності.

Поряд з охороною громадського порядку та охороною особливо важливих державних об’єктів дивізія неодноразово залучалася до ліквідації наслідків стихійних лих: під час повені в м. Керч 1997 року, прориву дамби в м. Саки, зсувів ґрунту в Севастополі та ліквідації наслідків пожеж у лісах Ялти 1998–1999 рр..

Після переформування 7-ї дивізії внутрішніх військ кількість покладених завдань збільшилася.

Першим командиром дивізії був генерал-майор Конопляник Сергій Володимирович, а після проведеного реформування – першим начальником управління територіального командування. На той час до складу 7-ї дивізії внутрішніх військ було передано: 9-у бригаду (в/ч 3009), 15–й окремий спеціальний моторизований батальйон міліції, дислокований у Євпаторії (в/ч 3055), 18–й окремий спеціальний моторизований батальйон міліції з дислокацією в смт Гаспра (в/ч 3058), окрема військово-будівельна рота в м. Євпаторія (в/ч 3079).

З січня 2000 року військовослужбовці внутрішніх військ виконують завдання з підтримки громадського порядку в складі нового військового формування на півострові – Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

На цей час особовий склад військових частин залучається до виконання завдань з охорони громадського порядку, ліквідації наслідків масових заворушень з вирішення питань самозахоплень у Сімферополі, Судаку, Алушті, Бахчисараї, Ялті, Євпаторії, виконує завдання з охорони вищих посадових осіб під час проведення саммітів, охорони особливо важливих державних об’єктів (Представництво Президента України в АР Крим в Сімферополі та Севастополі, охорона будівлі Ради Міністрів АР Крим, Фонду майна автономії, Генерального консульства РФ в м. Сімферополі та Представництва ООН).

Окремий внесок військовослужбовців Кримського ТрК – ліквідація наслідків стихійних лих в регіоні: понад 30 завдань з ліквідації наслідків пожеж, більш як 20 – ліквідація наслідків повеней, зсувів ґрунту, техногенних катастроф, участь у наданні допомоги під час 48 карантинних заходів та епідемії «Пташиного грипу» 2005 року.

Особовий склад військових частин постійно залучається до тактико-спеціальних навчань спільно з представниками СБУ, МНС, та підрозділами органів ЗС України.

Структура[ред. | ред. код]

Передбачене структурою, проте фактично не існує через тимчасову окупацію. В структурі внутрішніх війсь раніше були:

Командування[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]