Західне оперативно-територіальне об'єднання НГУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Західне територіальне управління
Західне ОТО НГУ.png
Західне територіальне управління
Засновано 4 листопада 199111 січня 2000
2014
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
Базування  Львівська область,
м.Львів
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Командування
Поточний
командувач
генерал-лейтенант
Олександр Набок

Західне територіальне управління (Західне ТрУ, в/ч 2250) — оперативно-територіальне управління (об'єднання еквівалентне дивізії) Національної гвардії України.

Історія[ред. | ред. код]

На підставі Закону України «Про Національну Гвардію України» в січні 1992 року було сформоване управління 5-ї дивізії НГУ (в/ч 2250) у м.Львові на базі управління дислокованого у місті 10-го окремого мотострілецького Римнікського орденів Кутузова, Богдана Хмельницького і Червоної Зірки полку оперативного призначення внутрішніх військ МВС СРСР (в/ч 3238).

Указом Президента України від 17 грудня 1999 року всі підрозділи 5-ї дивізії НГУ були передані до складу Внутрішніх військ МВС України. Законом України від 11 січня 2000 року НГУ була розформована.

Відповідно до наказу Міністра внутрішніх справ України на базі Управління 5 дивізії внутрішніх військ МВС України створено управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Після відновлення Національної гвардії України в 2014 році на основі внутрішніх військ Західне територіальне командування було перетворене на Західне територіальне управління НГУ.

Структура[ред. | ред. код]

Командування[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]