32-й окремий батальйон НГ (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
32-й окремий батальйон
Емблема НГУ т.svg
Засновано 3 червня 1994
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
У складі Західне ОТО
Базування  Волинська область,
м.Луцьк
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Командування
Поточний
командувач
полковник
Василь Гуртовський

32-й окремий батальйон (32 ОБ НГУ, в/ч 1141) — підрозділ у складі Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

Історія[ред. | ред. код]

Наказом КНГУ від 3 червня 1994 р. було сформовано 16-й окремий батальйон НГУ (в/ч 1141) з пунктом базування у м. Луцьк Волинської області. Військова частина розмістилася у селищі Уляники у військовому містечку колишнього ракетного полку 37-ї гвардійської ракетної дивізії 43-ї ракетної армії Ракетних військ стратегічного призначення.

6 жовтня 1994 року військова частина 1141 передислокована із села Уляники до міста Луцька.[1]

Наказом КНГУ від 10 червня 1998 року всі окремі батальйони НГУ були перейменовані у окремі батальйони спеціального призначення НГУ. У 5-ї дивізії НГУ «спецпризами» стали відповідно 14-й, 16-й і 24-й окремі батальйони НГУ.

Указом Президента України від 17 грудня 1999 року всі підрозділи 5-ї дивізії НГУ були передані до складу Внутрішніх військ МВС України. Законом України від 11 січня 2000 р. НГУ була розформована.

Луцький 16-й окремий батальйон спеціального призначення НГУ було переформовано на 32-й окремий батальйон оперативного призначення Внутрішніх військ.

13 серпня 2017 року, відбулася урочиста церемонія закладання першого каменя та встановлення хреста на місці майбутнього будівництва храму Покрови Пресвятої Богородиці, під час якої митрополит Луцький та Волинський УПЦ КП Михаїл освятив ділянку. Перший камінь на місці будівництва церкви заклав командир військової частини 1141 підполковник Василь Гуртовський. Також він від імені частини вручив подяку митрополиту Михаїлу за постійну підтримку частини. Настоятелем майбутнього храму буде військовий капелан Сергій Лівончук. Митрополит Луцький та Волинський УПЦ КП Михаїл під час урочистостей нагородив його відзнакою - жовтим хрестом.[2]

Штатним капеланом є Лівончук Сергій, священик ПЦУ.

Структура[ред. | ред. код]

  • стрілецька рота[3];
  • 1-ша патрульна рота;
  • 2-га патрульна рота;
  • кінологічний взвод;
  • взвод матеріально-технічного забезпечення[4].

Командування[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]