Північне оперативно-територіальне об'єднання НГУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Північне територіальне управління
Північне ОТО НГУ.png
Північне територіальне управління
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
Базування м.  Київ
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Почесні найменування «Київське»
Командування
Поточний
командувач
генерал-майор
Микола Миколенко

Північне Київське територіальне управління (Північне ТрУ, в/ч 3003) — оперативно-територіальне управління (об'єднання еквівалентне дивізії) Національної гвардії України.

Історія[ред. | ред. код]

Військова частина 3001 — одна з найстаріших у військах МВС України. 1920 року до Києва прибула сформована в Москві конвойна команда, яку 1921 р. переформовано у конвойний полк. Спочатку це — 2-й, потім — 4-й, з 1932 р. — 227-й, а з 1962 р. — 462-й кп. 1991 року формування стало першою окремою конвойною бригадою. Підрозділи залучалися до операцій з ліквідації бандитизму, охорони громадського порядку, конвоювання кримінальних злочинців, охорони місць ув'язнення.

227-й полк на чолі з командиром Трохимом Вагіним мужньо обороняв Київ під час Великої Вітчизняної війни. За бойові заслуги, мужність і героїзм, виявлені під час війни, Указом Президента України від 17 жовтня 1997 року бригаді присвоєно почесне найменування «Київська», а наказом Народного комісара внутрішніх справ СРСР від 23 травня 1943 року, 18 вересня — встановлено Днем частини.

30 січня 1942 року в Сталінграді полк формується вдруге. Командир полку — майор Микола Кобзар.

У післявоєнні роки полк ніс службу в різних нарядах: планових, ешелонних, зустрічних, прохідних, судових конвоях, а з 1960 р. охороняв виправно-трудові установи. Військовослужбовці частини надавали допомогу органам внутрішніх справ в охороні громадського порядку, ліквідації наслідків стихійних лих, в інших надзвичайних обставинах. Полк неодноразово займав І місце у військах МВС СРСР і нагороджувався перехідним Червоним прапором. 4 вихованці полку — Герої Радянського Союзу.

Офіцери і прапорщики частини пройшли випробування Афганістаном, які нагороджені орденами та медалями та продовжують службу в з'єднанні; понад 290 військовослужбовців взяли участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 96 з яких одержали державні нагороди та заохочені командуванням військ.

У вересні 1994 року частині вручено Бойовий Прапор.

Указом Президента України від 23 червня 2006 року № 569/2006 частину найменовано «Північне територіальне Київське командування внутрішніх військ МВС України». З грудня 2010 року його очолює полковник Миколенко Микола Олексійович.

До складу Північного ТрК ВВ МВС України входить 5 військових частин та 3 підрозділи прямого підпорядкування, що виконують широкий спектр службово-бойових завдань у столиці держави та Київській, Житомирській, Черкаській областях.

Найбільшою за чисельністю особового складу серед частин Північного ТрК є в/ч 3030, що входить до складу спеціальних моторизованих військових частин міліції ВВ МВС України, виконуючи завдання з охорони громадського порядку громадської, безпеки та боротьби зі злочинністю. (З 1 жовтня 1966 року формується 1-й спеціальний полк міліції МОГП в/ч 5403. 1992 року полк увійшов до НГУ в/ч 4102. З січня 1995 — 10-й спеціальний моторизований полк міліції ВВ МВС України — в/ч 3030.)

Згідно з Указом Президента від 21.07.1994 р., в січні 1995 року міліцейські частини повернено до складу ВВ МВС України, а 6 березня 1995 року в/ч 3030 несе патрульно-постову службу в 10 районах м. Києва.

25 грудня 2003 року 10-й спеціальний моторизований полк міліції ВВ МВС України переформовано в 25-ту спеціальну моторизовану бригаду міліції ВВ МВС України. Особовий склад частини виконує завдання з охорони громадського порядку, громадської безпеки та боротьби зі злочинністю, бере участь у комплексних оперативно-профілактичних відпрацюваннях, спеціальних операціях. До виконання завдань щодобово залучено 375 правоохоронців.

Окремий підрозділ частини — батальйон спеціального призначення «Почесна варта внутрішніх військ МВС України», створений 01.03.1999 р. для виконання спеціальних завдань міністра внутрішніх справ та командувача ВВ МВС України. Особовий склад підрозділу є учасником 9-ти парадів на честь Незалежності України, основою батальйону парадного розрахунку.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України та рішенням Координаційного комітету боротьби з організованою злочинністю від 31 жовтня 1994 року у складі ВВ МВС України створено частину спеціального призначення «Барс» — для участі в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю, оперативного реагування на дії злочинних угруповань. 23 серпня 1996 року міністром внутрішніх справ України особовому складу частини вручено — Бойовий Прапор.

В/ч 3027 дислокується в селищі Нові Петрівці Київської області на базі навчального центру внутрішніх військ. 2003 року до складу частини введено загін спеціального призначення та боротьби з тероризмом «Омега», де проходять службу виключно офіцери. Військовослужбовці в/ч 3027 беруть активну участь в оперативно-профілактичних відпрацюваннях, охороні громадського порядку, комплексних оперативно-профілактичних відпрацюваннях, спеціальних операціях, несенні патрульно-постової служби. З 2004 року особовий склад в/ч 3030 та 3027 надає допомогу працівникам органів внутрішніх справ в охороні громадського порядку під час проведення курортного сезону на території Автономної республіки Крим, з метою упередження та недопущення скоєння злочинів.

2009 року на базі підрозділів з конвоювання в/ч 3066 та управління Північного ТрК створено бригаду. Особовий склад в/ч 3066 забезпечує охорону 10 судових установ, 4 апеляційних судів областей та апеляційного суду м. Києва, 4 військових судів. Щомісяця виділяється понад 250 варт, із них — 120 судових, 56 — зустрічних, 40 — особливо важливих та 11 варт з екстрадиції заарештованих; призначається не менше 15 варт з екстрадиції заарештованих.

10 січня 2001 року наказом міністра внутрішніх справ України на базі 4-го батальйону в/ч 3001 створено в/ч 3061 з дислокацією в м. Черкаси. Пізніше до складу частини введено патрульну роту для забезпечення охорони громадського порядку в місті. В/ч 3061 в повному обсязі виконує завдання з охорони громадського порядку, конвоювання засуджених та підсудних.

У м. Житомир дислокується в/ч 3047. Військовослужбовці виконують завдання з охорони громадського порядку та конвоювання підсудних. Щоденно на службу з охорони громадського порядку призначено 34 військовослужбовці.

До складу Північного ТрК входять 3 підрозділи прямого підпорядкування. 1 грудня 1997 р. Спеціальною комендатурою взято під охорону Інститут Ядерних Досліджень Національної Академії Наук України. У підрозділі проходять службу офіцери та військовослужбовці військової служби за контрактом.

2010 році під час гострих політичних протистоянь особовий склад Спеціальної комендатури з честю виконав завдання з охорони державного підприємства "Поліграфічний комбінат «Україна», який згідно з Указом Президента взято під охорону військовослужбовцями ВВ МВС України.

До складу Північного ТрК входить навчальний центр «Підготовки та перепідготовки військовослужбовців військової служби за контрактом», який розташовано поблизу с. Старе Київської області.

На території Північного ТрК знаходиться вузол зв'язку, що забезпечує підтримання цілодобового стійкого та безперервного стаціонарного й радіолінійного зв'язку з підпорядкованими підрозділами.

Згідно з наказом Командувача внутрішніх військ у 2012 році до складу управління Північного територіального Київського командування було введено 22-у окрему бригаду внутрішніх військ МВС України з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, на яку покладаються завдання: охорона дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав від будь-яких вторгнень або заподіяння шкоди та запобігання всякому порушенню спокою чи образи їхньої гідності. Нині військовослужбовці 22-ї окремої бригади з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав забезпечують недоторканність 80 об'єктів дипломатичного призначення: 50 посольств, 7 консульських установ, 13 резиденцій, 10 міжнародних організацій.

Структура[ред. | ред. код]

  • окремий загін спеціального призначення
    • секція спеціальної підготовки
  • група застосування безпілотних літальних авіаційних комплексів
  • відділення радників

Командування[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]