Північне оперативно-територіальне об'єднання НГУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Північне територіальне управління
Північне ОТО НГУ.png
Північне територіальне управління
Засновано 1991
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
Базування м.  Київ
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Почесні найменування «Київське»
Командування
Поточний
командувач
генерал-майор
Микола Миколенко

Північне Київське територіальне управління (Північне ТрУ, в/ч 3001) — оперативно-територіальне управління (об'єднання еквівалентне дивізії) Національної гвардії України.

Історія[ред. | ред. код]

1991 року на базі 7-ї конвойної бригади (в/ч 7429) ВВ МВС СРСР було сформовано 1-шу окрему конвойну бригаду Внутрішніх військ МВС України (в/ч 3001). Підрозділи залучалися до операцій з ліквідації бандитизму, охорони громадського порядку, конвоювання кримінальних злочинців, охорони місць ув'язнення.

У вересні 1994 року частині вручено Бойовий Прапор.

Указом Президента України від 17 жовтня 1997 року бригаді присвоєно почесне найменування «Київська».[1]

1 грудня 1997 р. Спеціальною комендатурою взято під охорону Інститут ядерних досліджень НАН України. У підрозділі проходять службу офіцери та військовослужбовці військової служби за контрактом.

Від 2004 року особовий склад в/ч 3030 та 3027 надає допомогу працівникам органів внутрішніх справ в охороні громадського порядку під час проведення курортного сезону на території Автономної республіки Крим, з метою упередження та недопущення скоєння злочинів.

Указом Президента України від 23 червня 2006 року № 569/2006 бригаду переформовано на Північне територіальне Київське командування внутрішніх військ МВС України.

З грудня 2010 року його очолює полковник Миколенко Микола Олексійович.

У 2010 році під час гострих політичних протистоянь особовий склад Спеціальної комендатури з честю виконав завдання з охорони державного підприємства Поліграфічний комбінат «Україна», який згідно з Указом Президента взято під охорону.

Згідно з наказом Командувача внутрішніх військ у 2012 році до складу командування було передано 22-гу окрему бригаду з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав.

До складу Північного ТрК ВВ МВС України входить 5 військових частин та 3 підрозділи прямого підпорядкування, що виконують широкий спектр службово-бойових завдань у столиці держави та Київській, Житомирській, Черкаській областях.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України та рішенням Координаційного комітету боротьби з організованою злочинністю від 31 жовтня 1994 року у складі ВВ МВС України створено частину спеціального призначення «Барс» — для участі в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю, оперативного реагування на дії злочинних угруповань.

23 серпня 1996 року міністром внутрішніх справ України особовому складу частини вручено — Бойовий Прапор.

В/ч 3027 дислокується в селищі Нові Петрівці Київської області на базі навчального центру внутрішніх військ. 2003 року до складу частини введено загін спеціального призначення та боротьби з тероризмом «Омега», де проходять службу виключно офіцери.

Військовослужбовці в/ч 3027 беруть активну участь в оперативно-профілактичних відпрацюваннях, охороні громадського порядку, комплексних оперативно-профілактичних відпрацюваннях, спеціальних операціях, несенні патрульно-постової служби.

Структура[ред. | ред. код]

  • окремий загін спеціального призначення
    • секція спеціальної підготовки
  • група застосування безпілотних літальних авіаційних комплексів
  • відділення радників

Командування[ред. | ред. код]

  • генерал-майор [Олег Гарчу] (2019 - т.ч.)

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]