50-й полк НГ (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
50 полк
Emblem of the National Guard of Ukraine.svg
Засновано 1993
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
У складі Західне ОТО
Базування підрозділів Івано-Франківськ,
Калуш, Чернівці
Військові конфлікти

Російська збройна агресія проти України

Командування
Поточний
командувач
полковник
Роман Науменко

50-й полк (50 П, в/ч 1241) — підрозділ у складі Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Дислокується переважно в Івано-Франківську, має підрозділи в Калуші та Чернівцях.

Історія[ред. | ред. код]

Наказом командувача НГУ від 26 червня 1993 року було створено 12-й окремий батальйон НГУ (в/ч 1241) з місцем дислокації в Івано-Франківську, що увійшов до складу 5-ї Західної дивізії. Військова частина розмістилася на території Івано-Франківського обласного військового комісаріату, а на початку 1998 року вона перемістилася в казарми колишнього будівельного батальйону.

В 1996 році переформований в 24 полк НГУ — складався з двох батальйонів: мотострілецького (Івано-Франківськ) та механізованого (Калуш). Військовослужбовці механізованого батальйону виконували завдання на кордоні з Молдовою.

В 1998 році переформований в 24 окремий батальйон НГУ, при цьому калушський батальйон став окремою інженерно-саперною ротою 5-ї дивізії НГУ, а частина особового складу пішла на доукомплектування частин 7-ї дивізії НГУ; потім перейменований в 24 окремий батальйон спеціального призначення НГУ. В 1999 році переданий до складу Внутрішніх військ МВС України.

В червні 2001 року особовий склад батальйону залучався на охорону громадського порядку під час візиту Глави держави Ватикан Папи Римського Іоана Павла ІІ в Львові.

В червні 2002 року до складу батальйону було введено 5-ту стрілецьку роту по конвоюванню засуджених та підсудних з дислокацією у м.Чернівці (передана із військової частини 3053 м. Хмельницького).

В листопаді — грудні 2004 особовий склад частини забезпечував громадський порядок в Києві під час виборів Президента України.

З травня по липень 2006 року військовослужбовці брали участь у спецоперації «Сирена» по затриманню особливо небезпечних злочинців у місті Тисмениця та селі Поляниця Івано-Франківської області.

Також в грудні 2006 — липні 2007 років особовий склад частини залучався в операції «Кордон» у Чернівецькій області, де забезпечував пропускний режим в прикордонній зоні з Румунією та не допускав перетину через кордон контрабандних товарів, проводив спецоперації по пошуку злочинців.

В липні 2008 року особовий склад частини виконував завдання по ліквідації наслідків повені в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.[1]

В 2014 році, вже як 50-й полк, підрозділ увійшов до складу наново створеної Національної гвардії України. Залучається до антитерористичної операції на сході України.

Літом 2017-го загинув підполковник Олександр Бойко — певний час вважався зниклим безвісти[2]; загинув 3 червня під Попасною, тіло знайдене в 10-х числах серпня[3].

Структура[ред. | ред. код]

До складу 50-го полку зокрема входять:

Командування[ред. | ред. код]

Втрати[ред. | ред. код]

  • Редькин Віктор Миколайович, лейтенант, командир роти, загинув 1 листопада 2014 року.
  • Логунов Роман Васильович з позивним «Мер», молодший сержант, загинув 6 вересня 2015 року[8].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]