50-й полк НГ (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
50 полк
Емблема НГУ т.svg
Засновано 6 серпня 1993
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
У складі Західне ОТО
Базування підрозділів Івано-Франківськ,
Калуш, Чернівці
Військові конфлікти

Російська збройна агресія проти України

Командування
Поточний
командувач
полковник
Роман Науменко

50-й полк (50 П, в/ч 1241) — підрозділ у складі Західного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Дислокується переважно в Івано-Франківську, має підрозділи в Калуші та Чернівцях.

Історія[ред. | ред. код]

Наказом командувача НГУ від 26 червня 1993 року було створено 12-й окремий батальйон НГУ (в/ч 1241) з місцем дислокації в Івано-Франківську, що увійшов до складу 5-ї Західної дивізії. Військова частина розмістилася на території Івано-Франківського обласного військового комісаріату, а на початку 1998 року вона перемістилася в казарми колишнього будівельного батальйону.

В 1996 році переформований в 24 полк НГУ — складався з двох батальйонів: мотострілецького (Івано-Франківськ) та механізованого (Калуш). Військовослужбовці механізованого батальйону виконували завдання на кордоні з Молдовою.

В 1998 році переформований в 24 окремий батальйон НГУ, при цьому калушський батальйон став окремою інженерно-саперною ротою 5-ї дивізії НГУ, а частина особового складу пішла на доукомплектування частин 7-ї дивізії НГУ; потім перейменований в 24 окремий батальйон спеціального призначення НГУ. В 1999 році переданий до складу Внутрішніх військ МВС України.

В червні 2001 року особовий склад батальйону залучався на охорону громадського порядку під час візиту Глави держави Ватикан Папи Римського Іоана Павла ІІ в Львові.

В червні 2002 року до складу батальйону було введено 5-ту стрілецьку роту по конвоюванню засуджених та підсудних з дислокацією у м.Чернівці (передана із військової частини 3053 м. Хмельницького).

В листопаді — грудні 2004 особовий склад частини забезпечував громадський порядок в Києві під час виборів Президента України.

З травня по липень 2006 року військовослужбовці брали участь у спецоперації «Сирена» по затриманню особливо небезпечних злочинців у місті Тисмениця та селі Поляниця Івано-Франківської області.

Також в грудні 2006 — липні 2007 років особовий склад частини залучався в операції «Кордон» у Чернівецькій області, де забезпечував пропускний режим в прикордонній зоні з Румунією та не допускав перетину через кордон контрабандних товарів, проводив спецоперації по пошуку злочинців.

В липні 2008 року особовий склад частини виконував завдання по ліквідації наслідків повені в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.[1]

В 2014 році, вже як 50-й полк, підрозділ увійшов до складу наново створеної Національної гвардії України. Залучається до антитерористичної операції на сході України.

Літом 2017-го загинув підполковник Олександр Бойко — певний час вважався зниклим безвісти[2]; загинув 3 червня під Попасною, тіло знайдене в 10-х числах серпня[3].

Структура[ред. | ред. код]

До складу 50-го полку зокрема входять:

Командування[ред. | ред. код]

Втрати[ред. | ред. код]

  • Редькин Віктор Миколайович, лейтенант, командир роти, загинув 1 листопада 2014 року.
  • Логунов Роман Васильович з позивним «Мер», молодший сержант, загинув 6 вересня 2015 року[8].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]