22-га окрема бригада НГ (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
22 окрема бригада
22nd Separate Foreign Mission Security Brigade SSI (subdued).png
Засновано 1992
Країна  Україна
Належність Emblem of the National Guard of Ukraine, 2017.svg Національна гвардія
Базується  Київ
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
полковник
Віталій Стецик

22-га окрема бригада з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав (22 ОБр ОДПіКУ, в/ч 2260) — підрозділ Національної гвардії України, що підпорядкований безпосередньо Головному управлінню. Дислокується в м.Київ.

Історія[ред. | ред. код]

Оскільки Національна гвардія на початку 90-х років представлялась «обличчям» збройних сил незалежної України, на її підрозділи покладалось завдання з охорони дипломатичних та консульських представництв іноземних держав. Наказом командувача НГУ від 22 червня 1992 року в складі 1-ї Київської дивізії НГУ був сформований батальйон з охорони дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, в цей же день батальйон взяв під охорону резиденцію надзвичайного і повноважного посла США Романа Попадюка[1].

В зв'язку з зростанням обсягу завдань наказом командувача НГУ 1 липня 1995 року батальйон був розгорнутий в 22-гу окрему бригаду НГУ з охорони дипломатичних і консульських представництв іноземних держав (в/ч 2260), підпорядковану командуванню 1-ї дивізії лише в оперативному відношенні. Крім підрозділів, що виконували охоронні функції, включала в себе школу прапорщиків.

В 2000 році бригада була передана до складу Внутрішніх військ МВС України.

Згідно з наказом Командувача внутрішніх військ у 2012 році бригаду бло передано до складу Північного територіального Київського командування.

Війна на сході України[ред. | ред. код]

В 2014 році бригада увійшла до складу наново створеної Національної гвардії України.

Старший прапорщик бригади Юрій Шайда брав участь у боях під Карачуном. Під обстрілом з гранатометів прорвався на БТР-80 через два блокпости проросійських сил, дістався оточених співробітників СБУ, і зумів вивести бронетранспортер із тилу проросійських угрупувань до українських позицій.

Завдання[ред. | ред. код]

Охорона дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав від будь-яких вторгнень або заподіяння шкоди та запобігання всякому порушенню спокою чи образи їхньої гідності. Нині військовослужбовці 22-ї окремої бригади з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав забезпечують недоторканність 80 об'єктів дипломатичного призначення: 50 посольств, 7 консульських установ, 13 резиденцій, 10 міжнародних організацій.

Командування[ред. | ред. код]

Втрати[ред. | ред. код]

13 березня 2015-го від вогнепального поранення у Новозванівці Попаснянського району загинув молодший сержант НГУ Денис Кеня.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]