Цзінь пін мей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квіти сливи в золотій вазі
кит. 金瓶梅 (транскр. Цзінь пін мей)
книга «Квіти сливи в золотій вазі»
Назва на честь Pan Jinliand[1], Li Ping'erd[1] і Pang Chunmeid
Жанр еротично-побутовий роман
Форма роман
Напрям натуралізм
Автор Ланьлінський пересмішник
(кит. 兰陵笑笑生)
Псевдо, ім'я не відоме
Мова китайська
Написано до 1610 року
Опубліковано 1610
Країна імперія Мін

CMNS: Цей твір у Вікісховищі

«Квіти сливи в золотій вазі» — Цзінь пін мей (кит. 金瓶梅, трансліт. Jīn Píng Méi, латиніз. Цзинь Пин Мэй) — еротично-побутовий роман, написаний розмовною китайською мовою, відомий з 1617 року. Назва твору складається з частин імен головних героїн роману: Пань Цзіньлянь (кит. 潘金莲, Pan Jinlian, «Золотий Лотос» Пань), Лі Пін 'ер (Li Ping'er. кит. 李瓶兒, «Вазочка» Лі), і Пан Чуньмей (кит. 龐春梅, Pang Chunmei, «Квітка весняної сливи» Пан).

Створення роману приписують Ланьлінському пересмішникові (справжнє ім'я невідоме). Роман вважався настільки непристойним, що його публікація в повному обсязі заборонена в Китаї і до сьогодні. Це був перший китайський роман реалістичного характеру, до того з відвертими еротичними епізодами.

Кинувши виклик панівній традиції, автор написав твір не про міфологічні або історичні події, а про щоденне життя нечистого на руку скоробагатька Цін Сімень (чиє ім'я дослівно перекладається «Західні ворота»), який розважається в товаристві своїх шістьох дружин та численних наложниць. Незважаючи на розпусту, що панує в цьому вертепищі, одна з дружин намагається дотримуватись правил добропорядності, а її первісток стає буддистським ченцем, аби спокутувати гріхи батька.

Зміст[ред. | ред. код]

Одне з видань Цзінь пін мей

Дія роману починається з появи у будинку Сімень п'ятої (Цзіньлянь) і шостої (Пін'ер) дружин. Для їх отримання він організує вбивство їхніх чоловіків з відома і підтримки самих Цзіньлянь та Пін'ер. В романі також описується коротка історія інших чотирьох дружин купця.

Роман оповідає про приватне життя родини, в основному про еротичні сцени. Там описуються багато різних видів сексу, включаючи анальний, гомосексуальний та елементи садомазохізму.

Підкреслюється розпусність життя героїв, через що діти у цій родині або не народжуються (у старшої дружини героя стається декілька викиднів), або вбиваються скоро після народження (так Цзіньлянь організувала вбивство сина Пін'ер, після чого та скоро померла).

Сімень в якийсь момент перетворюється на сексоголіка і починає вживати афродизіаки, від передозування якими зрештою помирає. Перед його смертю його старша дружина народжує сина. Після його смерті його старша дружина продає двох дружин назад у бордель, звідки їх викупив Сімень, видає одну дружину заміж, а Цзіньлянь продає братові її чоловіка, вбитого за наказом Сіменя, який її вбиває.

В кінці роману мандрівний чернець показує старшій дружині, що в її синові переродився дух його батька і якщо не віддати його до монастиря, його чекає така ж доля, після чого вона віддає сина в буддийські ченці.

Екранізація[ред. | ред. код]

Телесеріал[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б 蘭陵笑笑生 金瓶梅 — 1610.