Храм Неба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 39°52′54″ пн. ш. 116°24′24″ сх. д. / 39.8819083° пн. ш. 116.4067861° сх. д. / 39.8819083; 116.4067861

Храм Неба

Храм Неба (кит. 天壇, піньїнь: Tiāntán, Тяньтань)  — храмово-монастирський комплекс в центральному Пекіні, що включає єдиний храм круглої форми в місті  — Храм Урожаю (це головний храм комплексу, який часто називають Храмом Неба). Занесений ЮНЕСКО в список всесвітньої спадщини людства. Площа комплексу становить 267 га. Тяньтань є одним із символів міста.

Комплекс побудований в 1420 році під час правління під девізом «Юнле» династії Мін. Спочатку називався храмом неба і землі, але після будівництва в 1530 році окремого Храму Землі став виконувати функцію поклоніння Небу.

Храм неба розташований на південний схід від імператорського палацу. З'явився він у той же час, що й Заборонене місто, і спочатку діяв як храм Неба і Землі. Цим пояснюється незвичайна форма території храмового комплексу (південна частина споруди має форму квадрата, а північна округла): згідно з китайською традицією, круг символізує Небо, а квадрат  — сили Землі; з тих пір в стінах Тяньтань підносилися молитви виключно Небу.

Протягом майже 500 років раз на рік, в день зимового сонцестояння, імператори прибували сюди, щоб після триденного суворого посту принести Небу щедрі дари. Вважалося, що у владики Піднебесної божественне походження, тому тільки імператор має право звертатися до Небес з молитвами про процвітання держави. Володар заклинав вітер, дощ, спеку і холод, щоб вони з'являлися саме тоді, коли призначено віковічним природним циклом,  — це було запорукою гарного врожаю.

Панорама на Храм урожаю(Зал молитви за добрий урожай) в центрі, вид з півдня

Посилання[ред.ред. код]