Шикара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шикара на озері Дал (Срінагар, Джамму та Кашмір, Індія)
Човняр керує шикарою

Шикара (кашм. شِکرا , гінді शिकारा, пенджаб. ਸ਼ਿਕਾਰਾ) — тип дерев'яного човна, що використовується на озері Дал та інших водоймах Срінагара (Джамму та Кашмір, Індія). Шикари бувають різних розмірів і призначені для різних цілей, зокрема й транспортних. Човнярі використовують весла, тримаючи їх за унікальним лопатоподібним дном, і так керують шикарою. Зазвичай у шикарі поміщаються шестеро осіб, тоді як весляр сидить на задньому краю.

Як і в'єтнамські човни у В'єтнамі, шикари є культурним символом Кашміру. Деякі шикари використовують рибалки, які збирають водяні рослини (зазвичай як корм), і плавають на них у далекі частини озера Дал, інші використовують для перевезення туристів. У шикарах також іноді мешкали бідняки[1].

Шикари стали туристичним атракціоном, на них туристи плавають озерами Дал і Нагін, відвідуючи пам'ятки. Дуже популярні листівки із шикарою квітникаря, використовуваною як квітковий магазин, борти якої прикрашені різними квітами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Kevin Sites (2006). Boat People, Unable to afford homes on land, the poorest of Kashmir’s poor live on open fishing boats, where life is always unsteady. Yahoo! News. Архів оригіналу за 20 липня 2006. Процитовано 6 червня 2006. {{cite web}}: Недійсний |deadurl=404 (довідка)