Atari Jaguar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Atari Jaguar
Виробник Atari
Тип Гральна консоль
Покоління П'яте покоління
Дата виходу США 23 листопада 1993 року
Європейський Союз 17 червня 1994 року
Японія 21 листопада 1994 року
Дата завершення виробництва 1996
Центральний процесор Motorola 68000[d] і Motorola 68000
Носій Картридж
Онлайн-сервіс Atari JagLink
Продано одиниць 250,000
Попередник Atari XEGS
Наступник Atari Jaguar Duo (скасовано)

Atari Jaguar — гральна консоль, яка була розроблена Atari Corporation. Консоль була п'ятою та останньою консоллю розроблений під маркою Atari, спочатку випущений в Північній Америці в листопаді 1993 спірно, Atari випустила на ринок Jaguar як перший 64-бітовий відео ігрової консолі, конкуруючи з існуючих 16-бітних консолей (Sega Genesis і Super Nintendo Entertainment System) і 32-бітну платформу 3DO Interactive Multiplayer (який був запущений в тому ж році).

Розвиток Atari Jaguar почалося на початку 1990-х років, і був розроблений Flare Technology, яка була поставлена задача Atari створити дві консолі; Atari Panther, який буде конкурувати з Mega Drive і Super NES, і наступний, Jaguar, який мав перевершувати можливості будь-якої іншої консолі на ринку в той час. З розвитком Jaguar працює з випередженням графіка, пантера була скасована, і випуск Jaguar був висунутий вперед. Спочатку він був випущений, щоб перевірити ринки в Нью-Йорку і Сан-Франциско в листопаді 1993 року, а також для широкої публіки в 1994 році, з Cybermorph як пакет у стартовій грі.

Архітектура мультичип зробив для розробки ігор для консолі складної, і захоплення продажів також сприяла відсутності підтримки третьої сторони. Це, в доповненні до відсутності внутрішнього розвитку в Atari, призвело до обмеженості бібліотеки ігор, що містить тільки 67 ліцензованих назв.

Atari намагалася продовжити термін служби Jaguar, випустивши CD-ROM надбудову, відомий як Atari Jaguar CD і маркетингу Jaguar як дешевої консолі наступного покоління, з ціною понад 100 $, ніж будь-який з його конкурентів. З виходом Sega Saturn і Sony, PlayStation в 1995 році обсяг продажів Jaguar продовжував падати, зрештою, продавати не більше 250 000 одиниць, перш ніж вона була припинена в 1996 році Jaguar був визнаний комерційним провалом, і спонукало Atari покинути ринок відео ігрової консолі. Після того, як Hasbro Interactive викупив Atari в кінці 1990-х років, патенти на Jaguar були випущені в суспільне надбання, з консоллю оголошується відкритою платформою. Відтоді, Jaguar привів увагу з підставою для розробників, які виробляють власні ігри для консолі.