Atari Jaguar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Atari Jaguar
Atari-Jaguar-Console-Set.png
Виробник Atari
Тип Гральна консоль
Покоління П’яте
Дата виходу США 18 листопада 1993
Носій Картридж

Atari Jaguar — гральна консоль, випущена у листопаді 1993 року компанією Atari. У свій час була потужною платформою наступного (пя'того по рахунку) покоління телевізійних гральних консолей. Поступила в продаж по ціні 249,99 долл. Рекламувалась як «перша 64-бітна система», що було хитрим рекламним перегином.

Проте для консолі було випущено обмежене число ігор, більшість з яких були низької якості, що негативно сказалося на продажах консолі. До причин провалу також можна віднести невдало обраний носій (ігровий картридж), незручний джойстик і цінову політику. Конкуренція з іншими приставками, особливо такими, що використовують CD-диски (наприклад, PlayStation), прирекла Atari Jaguar на провал. В період з кінця 1993 до кінця 1995 року було продано лише 125 тисяч екземплярів. І, хоча виробником були вжиті заходи залучити до консолі інтерес покупців, випустивши у спішному порядку адаптер для читання компакт-дисків Atari Jaguar CD, пристрій для збереження стану гри Memory Track і засіб для спільної гри на двох консолях JagLink, ці дії не змогли підвищити продажі. Зазнавши серйозних збитків, Atari була змушена покинути ринок ігрових приставок.

Незважаючи на економічний провал, пізніше консоль отримала серед шанувальників статус культової, в основному завдяки пристойній базі любительських ігор, написаних для неї самими гравцями.


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.