Sega Master System

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Master System Logo.svg
Sega Master System
Sega-Master-System-Set.jpgMaster System II.jpg
Виробник Sega
Тип Гральна консоль
Покоління Третє покоління
Дата виходу США Червень 1986
Європейський Союз Вересень 1987
Японія 18 жовтня 1987
Бразилія 4 вересня 1989
Процесор Zilog Z80
Носій Картридж
Засоби керування 2 порти для контролерів
1 слот розширення
Продано штук Світ 10-14.8 млн[1]
Японія 1 млн (станом на 1986)
США 2 млн (станом на 1993)
Європейський Союз 6.8 млн (станом на грудень 1993-го)
Бразилія 5 млн (станом на 2012)
Попередник SG-1000
Наступник Sega Mega Drive
CMNS: Sega Master System на Вікісховищі

Sega Master System (セ ガ マ ス タ ー シ ス テ ム Хепберн: Сега Masutā Shisutemu?) - домашня відеоігрова консоль третього покоління, створена ​​Sega. Початково була випущена в 1985 році як Sega Mark III в Японії. Після переробки для запуску в Північній Америці, консоль була перейменована на Master System і впущенв 1986 році в Північній Америці, 1987 в Європі і 1989 в Бразилії. Перероблена Master System також видавалася в Японії в 1987 році.

Обидві, Mark III і оригінальна модель Master System, можуть працювати з картриджами одна одної ("Mega-картриджі", як вони офіційно називалися), які розміром з кредитну карту. Також вироблялися Sega-карти, яка в роздріб продавалися за більш низькими цінами, ніж картриджі, але мали нижчу ємність накопичувача інфорамції; Master System II і більш пізні моделі не мають слотів для цих карт пам'яті. Для Master System також були представлені аксесуари, такі як світловий пістолет і 3D-окуляри, які були призначені для роботи з діапазоном спеціально закодованих ігор.

Замінивши SG-1000, Master System була випущена як прямий конкурент розважальної системи Nintendo (NES) в третьому поколінні ігрових консолей. Master System була заснована на апаратному забезпеченні, яке перевершує NES, але не змогла подолати перевагу частки ринку Nintendo в Японії і Північній Америці. Проте, вона досягла значно більшого успіху в Європі і Бразилії. Апаратне забезпечення Master System також розділяє багато спільних рис з портативною ігровою консоллю Sega Game Gear. У порівнянні з конкуренцією з боку Nintendo, бібліотека ігор Master System має нестачу в ряді відомих тайтлів - за практики ліцензування Нінтендо, які обмежують сторонніх розробників у створенні ігор для будь-якої системи, відмінної від NES. Продажі консолі були оцінені від 10 до 13 млн одиниць, не рахуючи продажів Бразилії, в порівнянні з 62 млн проданих одиниць NES. Станом на 2015 рік, Master System є найбільш довгоживучою ігровою консоллю (30 років і продовжує вироблятися), завдяки своїй популярності в Бразилії.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Buchanan, Levi (2009-03-20). Genesis vs. SNES: By the Numbers. IGN. Процитовано 2010-03-15. «The Master System sold an anemic 13 million to the NES count of 62 million.»