Black Mesa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Black Mesa
Black Mesa logo.png
Логотип гри
Розробник Crowbar Collective (Black Mesa Modification Team)
Видавець Steam
Дистриб'ютор Steam
Частина серії Half-Life
Дата випуску

Частина I
Світ 14 вересня 2012
Частина II

літо 2017
Українська локалізація UaLT[1]
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри Source
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій цифрова дистрибуція
Сайт blackmesasource.com

Black Mesa[2] («Чорна Меза[3]», раніше відома як Black Mesa: Source) — ремейк відеогри Half-Life 1998 року, виконаний на рушії Source. Являє собою додаток для гри Half-Life 2.

Розробники мали намір відтворити оригінальний всесвіт і атмосферу Half-Life, використовуючи розширені можливості рушія Source, переробити всі текстури, моделі і рівні, створити реалістичний геймплей. У гру не вводилася нова зброя, однак розробники вирішили додати до захисного костюму HEV функції з Half-Life 2. Також творці модифікації заявили, що збираються зробити повністю синхронну сюжетну лінію, лише дещо змінивши її, не порушуючи балансу. Також в гру були введені досягнення.

Black Mesa початково була доступна для завантаження безкоштовно, для її роботи було потрібно Source SDK Base 2007. В травні 2015 року розробники заявили, що повна версія гри (з рівнями в Зені), буде платною[4]. Друга частина анонсована до виходу влітку 2017 року[5].

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет Black Mesa практично ідентичний сюжету оригінальної Half-Life, але закінчується на главі «Lambda Core». Як і в оригінальній грі, гравець управляє вченим Гордоном Фріменом, працівником Black Mesa Research Facility. Йому доручається доставити зразок невідомої речовини в установку для вивчення, але в ході експерименту виникає явище «каскадний резонанс», який спустошує комплекс і відкриває портали між нашим світом і світом Зен. Фрімен виживає, знаходить інших вцілілих, і вибирається на поверхню. Досягнувши поверхні, він виявляє, що об'єкт зачищується з усього живого, і персоналу, і прибульців з Зену, збройними силами. Від інших вчених Фрімен дізнається спосіб зупинити вторгнення прибульців. Він вирушає в Зен, щоб перемогти істоту, яка тримає портали між світами відкритими, але на цьому події ремейку закінчуються.

Ігровий процес[ред.ред. код]

З Half-Life 2 та доповнень до неї були додані: режим спринту, бінокль, аварійні факели, система досягнень, можливість розривання на шматки противників за допомогою ручної зброї. Крім того змінилася максимальна кількість патронів, яку можна носити з собою. В Black Mesa відсутні: тренувальний рівень, мультиплеєр, рівні в Зені (їх планується додати пізніше).

Персонал «Чорної Мези» розробники ремейку зробили більш різноманітним. На території комплексу тепер присутні жінки, зовнішність людей стала різноманітною, замість стандартних однакових моделей вчених і охоронців. При цьому деякі безіменні в оригіналі персонажі зроблені персонажами доповнень Half-Life та Half-Life 2, зокрема зустрічаються Барні Калхаун, Воллес Брін, Айзек Кляйнер і Ілай Венс.

Вороги також зазнали змін, як в ігровому балансі, так і у вигляді. Буллсквіди тепер плюються зразу декількома порціями кислоти замість однієї, Вортигонти перезаряджають електричний заряд швидше, ніж в оригінальній грі. Тентакл зустрічається в грі тільки один раз, у воді відсутні хижі п'явки. Крім зомбі-вчених, в грі тепер присутні зомбі-охоронці, а також повзаючі зомбі без нижньої половини тіла. Зомбі отримали особливості з другої частини: їх можна вбити, не вбиваючи хедкраба на голові. Також вони можуть кидати в Гордона об'єкти. У Чорних Оперативників пістолети тепер без глушників, і їх можна підбирати. На ногах Чорних Оперативників можна помітити джампери, як в Челл — головної героїні гри Portal.

Дещо відрізняється зброя: «Глок» більше не має автоматичного вогню, а MP5 не має одиночного вогню.

Порівняно з оригіналом, модифікація має кілька неточностей в сюжеті. В оригіналі на початку гри гравець може зіпсувати обід співробітника, залишений в мікрохвильовці, в Half-Life 2: Episode Two з'ясовується, що обід належав вченому Арне Магнуссону, але в модифікації замість нього був охоронець. Також в оригінальній грі прибульці з Зену асимілювали свою флору і фауну з земною, що мало показано в ремейці. Органічні трампліни зустрічаються тільки двічі, помітно менше місць, зарослих органікою з Зену. В Black Mesa така асиміляція замінена зображенням військового захоплення планети, за участю різних родів військ прибульців.

На самому початку гри, під час поїздки на транспортному вагончику, Гордон спостерігає, як один з охоронців стукає у двері. Спираючись на сюжет Half-Life: Blue Shift, можна вважати, що це — Барні Калхаун. Однак модель обличчя Барні не збігається з його образом в інших іграх. В Half-Life 2 Айзек Кляйнер каже Гордону, що додав у його HEV-костюм функцію бінокля, проте в Black Mesa він вже є.

Глави «On A Rail» і «Forget About Freeman!» було скорочено[6].

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]