Half-Life: Decay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Half-Life: Decay
Загальне
Розробник Gearbox Software
Видавець Sierra Entertainment
Дистриб'ютор Vivendi Universal
Жанр(и) шутер від першої особи
Платформа

PlayStation logo.svg PlayStation 2

Windows (неофіційно)
Творці
Ігродизайнер(и) Randy Pitchford[d]
Технічне
Дата випуску 14 листопада 2001
Вік. обмеження ESRB: M (Mature) 17+
Рушій GoldSrc
Режим гри багатокористувацька гра і кооперативна гра
Носій DVD-ROM
Half-Life

Half-Life: Decay — аддон включений до складу PlayStation 2-версії шутеру Half-Life, розробленої Gearbox Software та виданої у 2001 році. Гра розрахована на двох гравців в режимі розділеного екрану. Підзаголовок Decay з англійської означає «розпад», чим символізує закінчення історії Half-Life.

Сюжет відбувається паралельно з подіями Half-Life і доповнень. Ігровими персонажами є колеги Гордона Фрімена — Джина Крос (англ. Gina Cross) і Колетт Грін (англ. Colette Green).

В 2008 році гру було неофіційно портовано на ПК незалежною українською командою[1].

Ігровий процес[ред. | ред. код]

На відміну від попередніх ігор серії, Half-Life: Decay має кооперативний режим проходження гри. Двоє гравців керують персонажами Джиною Крос і Колетт Грін в режимі розділеного екрану. При цьому ігровий процес побудований так, що для вирішення головоломок і бойових завдань потрібні спільні дії двох персонажів. Сюжет Half-Life: Decay розділений на окремі незалежні глави, замість безперервної розповіді. Обидві головні героїні озвучені акторами (а не мовчазні, як, наприклад, Гордон Фрімен) і вимовляють різні фрази, в залежності від дій гравця або ігрових подій (наприклад, при пораненні напарниці).

Набір зброї той самий, що і в оригінальній Half-Life, але без тау-гармати, глюонної гармати (які, вірогідно, існували в єдиному екземплярі), і арбалета.

Half-Life: Decay має систему оцінок, які показують вправність гравців після кожної місії. Оцінки від ґрунтуються на точності стрільби, кількість убитих ворогів і отриманих ушкоджень, видаючись у вигляді латинських букв від F до A. Якщо обидва персонажі пройдуть всі дев'ять місій на оцінку А, стане доступна додаткова місія «Xen Attacks», де гравці гратимуть за двох прибульців вортигонтів.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія[ред. | ред. код]

Члени дослідницької команди комплексу Чорна Меза, Джина Крос і Колетт Грін, є колегами Гордона Фрімена, героя оригінальної Half-Life. Вони відповідальні за спостереження за екіпіруванням, яке використовує Гордон протягом експерименту, і за безпеку вчених Розенберга (який також з'являвся в Half-Life: Blue Shift) та Річарда Келлера, які керують експериментом.

Події гри відбуваються паралельно з подіями Half-Life, але в інших місцях. Саме Джина Крос доставляє для Фрімена тестовий зразок кристалу, через який відбувся каскадний резонас — причина катастрофічних подій в комплексі.

Глави[ред. | ред. код]

Подвійний доступ (англ. Dual Access)

Джина і Колетт доставляють тестовий зразок для Фрімена і активовують антимасс-спектрометр, після чого відбувається каскадний резонанс.

Небезпечний випадок (англ. Hazardous Course)

Після інциденту героїні допомагають доктору Розенбергу досягти поверхні через тренувальні приміщення і викликати військових для евакуації людей з Чорної Мези (пізніше в цьому місці він буде полонений солдатами і зустріне Барні Калхауна в Blue Shift).

Поверхня кличе (англ. Surface Call)

Згодом вони досягають Супутникового центру зв'язку, але змушені шукати обхід через заблоковані двері. Героїні готують до запуску супутник, щоб нейтралізувати наслідки каскадного резонансу, під керівництвом доктора Келлера. Запуск ракети з цим супутником пізніше здійснює Гордон Фрімен.

Резонанс (англ. Resonance)

Героїні повертаються до доктора Келлера. Той посилає їх запустити погашуючі поля, які нейтралізують наслідки каскадного резонансу. Щоб здійснити це, Крос і Грін подорожують через об'єкт і активовують поля, проте виникає збій. Келлер виявляє, що збій був викликаний умисними перешкодами з Зену.

Домашнє насильство (англ. Domestic Violence)

Келлер вирішує застосувати Маяк зміщення з Лабораторії Гамма. Але він потребує супутника на орбіті, який неможливо запустити через присутність військових. Келлер, Грін, і Крос беруться самі здійснити запуск, для чого розшукують коди запуску.

Код Грін (англ. Code Green)

Крос і Грін, після декількох боїв з HECU, вдається досягти будівлі контролю польотів. Вони вводять коди та повертаються до Келлер, щоб знайти шлях до Лабораторії Гамма.

Перехресний вогонь (англ. Crossfire)

Крос і Грін мусять вручну запустити Маяк зміщення. Келлер досягає основної частини лабораторії, але не може активувати Маяк. Героїні подорожують через нижні рівні лабораторії, зустрічаючи HECU та істот Зену. Врешті їм вдається ввімкнути Маяк.

Напруга (англ. Intensity)

Келлер дає завдання забезпечити достатнє живлення Маяка зміщення. Крос з Грін проходять через лабораторії з досліджень прибульців. Захищаючи устаткування від ворогів, вони подають живлення на Матрицю променя, після чого ідуть назад.

Розлом (англ. Rift)

Обидва персонажа нарешті запускають Маяк зміщення для закриття розлому між світами. Під час цього їх раптом починає перекидати між Землею та Зеном. Вони чують голос доктора Розенберга, який говорить, що «не зможе утримати портал відкритим надто довго» — момент відправки Барні Калхауна в Зен (Blue Shift), а також бачать силует самого Барні, який стрибає в портал. Потім Грін і Кросс благополучно повертаються назад до доктора Келлера. На цьому гра закінчується, а подальша доля персонажів залишається невідомою.

Зен атакує (бонусна глава) (англ. Xen Attacks)

Два вортигонта, Х-8973 і Р-4913, повинні викрасти зразок кристала, який був використаний в тестах, і доставити його до свого лідера Ніхіланта.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]