Civilization IV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Civilization IV
Цивілізація 4

Цивілізація 4

Розробник Firaxis Games
Видавець 2K Games & Aspyr
Дистриб'ютор Take-Two Interactive
Локалізатор відсутня
Частина серії Civilization
Попередня гра серії Civilization III
Наступна гра серії Civilization V
Дата випуску 25.10.2005
Версія 1.74
Українська локалізація відсутня
Жанр(и) покрокова стратегія
Віковий
рейтинг
ESRB: E10+
OFLC: PG
PEGI: 12+
Платформа Windows: 2000, XP, Vista
Mac OS X
Рушій гри Gamebryo
Режим гри сінглплеєр, мультиплеєр
Носій Пн. Америка DVD×1
Європа CD×2
Системні
вимоги
1.2 ГГц/256 Мб/1.7 Гб/4×DVD(CD)/64 Мб відеокарти, DirectX 9.0, ОС:Windows, Мас OS
Керування миша, клавіатура
Роздільність від 1024×768 до 1280×1024
Сайт Портал на сайті видавця ((англ.))

Цивілізація 4 (англ. Civilization IV) - покрокова комп'ютерна стратегія, четверта із серії ігор Цивілізацій розроблюваних під керівництвом Сід Мейєра (англ. Sid Meier) від компанії Firaxis Games, дизайнер — Сорен Джонсон. В оригінальній версії гра одразу йшла на п'яти мовах: англійській, іспанській, французькій, німецькій та італійській. Також була локалізована на китайську, російську, японську, польську та фінську мови.

Гра, що послідовно дозволяє гравцеві провести цивілізацію під своїм керівництвом від 4 000 до н.е. до 2050 року, розвиваючи науку та культуру, засновуючи міста та колонії, будуючи шляхи та чудеса світу, ведучи війни та дипломатичні перемовини.

Реліз гри у Північній Америці відбувся 25 жовтня 2005, в Європі4 листопада 2005. До гри було випущено три аддони, останній — 22 вересня 2008.

21 вересня 2010 відбувся реліз наступної — п'ятої гри із серії Цивілізацій Сід Мейєра.

Відмінності[ред.ред. код]

  • Перша гра цієї серії, яку зреалізовано в 3D графіці. За умовчанням по горизонталі є три фіксовані точки погляду: справа (+45°), по центру і зліва (-45°), по вертикалі — плавна зміна куту та висоти. Та є можливість увімкнути режим вільної камери (fly camera) і зміна кута по горизонталі теж стає довільною.
  • Значно більше розкрито та деталізовано обрахунки різноманітних ігрових процесів. В спливаючих підказках деталізовано майже всі коефіцієнти, які в підсумку дають кінцеве число: молотки на будівництво, ймовірність успішної атаки, колби на науку тощо. Завдяки чому мікро-менеджмент став значно легшим.
  • З'явилася концепція релігій. 7 релігій, які дають приблизно рівні бонуси, націям де вони засновані та розповсюдженні: Буддизм, Індуїзм, Іслам, Іудаїзм, Конфуціанство, Таоїзм, Християнство.
  • Вперше можна перейти в редактор карт, безпосередньо під час гри, а з редактора перейти у режим гри, що зручно при створені своїх карт та сценаріїв.
  • Завдяки мові Python є можливість створення своїх сценаріїв та модів, які кардинально відрізняються від первісної гри. Деякі з цих модів, створених гравцями по всьому світу були включенні в останній додаток — "На вістрі меча", зокрема дуже популярний мод Rhye's and Fall of Civilization.
  • Військові юніти під час битв отримали можливість накопичувати свій індивідуальний досвід. При досягненні певного рівня досвіду воїну можна прокачати певні навички та покращити його характеристики.

Аддони[ред.ред. код]

Окрім власне Цивілізації 4, щороку випускалося по аддону, загалом було випущено три додатки для PC-платформ.

Назва Англійською мовою (англ.) Дата Відмінності
Цивілізація 4 Civilization IV CIV IV Жовтень 2005 Власне оригінальна гра
Цивілізація 4:
Воєначальники
Civilization IV:
Warlords
CIV IV Warlords Липень 2006 Додано: 6 нових цивілізацій, чудес світу, та з'явився новий тип Видатних Людей: Воєначальники; З'явилася васальна залежність.
Цивілізація 4:
На вістрі меча
Civilization IV:
Beyond the Sword
CIV IV BtS Липень 2007 Включає в себе всі нововведення "Військових вождів". В грі з'явилися випадкові події та квести. Додано так званий "пізній старт". 10 нових цивілізації, по одній унікальні будівлі в кожної нації. 11 дуже оригінальних сценаріїв, деякі з яких виходять за рамки власне стратегій.
Цивілізація 4
Колонізація
Civilization IV:
Colonization
CIV IV Col Вересень 2008 Час розвитку звузився до Епохи Великих відкриттів, завдяки чому більш детально відтворено особливості періоду колонізації Нового Світу. Міста мають 9 оброблюваних клітинок, замість стандартних 21-єї.