Civilization

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Civilization I

Цивілізація (Civilization) — відеогра створена Сідом Мейєром для Microprose у 1991 році. Мета гри — розвинути свою цивілізацію до побудови міжзоряного зорельота (гра закінчується також при підкоренні всього світу). Гра починається в давні часи і гравець намагається побудувати свою цивілізацію, та розширити межі її впливу. Ця гра — загальновизнаний піонер у жанрі покрокових стратегій що започаткувала однойменну серію ігор.

Гасло гри: Побудуй імперію, що витримає випробування часом. (англ. Build an Empire to stand the test of time.)

Цивілізації[ред.ред. код]

У грі можна грати за 14 цивілізацій, розподілені попарно між 7 кольорами, в які зафарбовуються їх міста і юніти. Загони варварів червоні; якщо їм вдається захопити місто, воно стає червоного кольору і надалі варвари можуть самостійно розвиватися. Одночасно в грі може знаходитися тільки одна цивілізація конкретного кольору. Якщо одна з цивілізацій знищена до початку нашої ери, за наявності місця на карті, з'явиться поселенець другої цивілізації. Цивілізації не відрізняються між собою набором унікальних юнітів чи будівель (як у Civilization III і Civilization IV), відрізняються лише правителі і список з 15 назв міст відповідної цивілізації.

Цивілізації, розподіл за кольорами
Білий Римляни (Цезар) Росіяни (Сталін)
Зелений Вавілонці (Хамурапі) Зулуси (Шака)
Синій Французи (Наполеон) Німці (Фрідріх)
Жовтий Єгиптяни (Рамзес) Ацтеки (Монтезума)
Голубий Китайці (Мао) Американці (Лінкольн)
Рожевий Греки (Олександр) Англійці (Єлизавета)
Сірий Індуси (Ганді) Монголи (Чінгізхан)

Цивілопедія[ред.ред. код]

Цивілопедія (Civilopedia) — інтерактивне й ілюстроване керівництво, розташоване всередині однієї з перших ігор стратегічного жанру Civilization.

Як довідкове керівництво стала обов'язковим елементом всіх наступних версій комп'ютерного ігрового серіалу Civilization. «Цивілопедія» містить вичерпну інформацію про всі елементи, етапи ігрового процесу і можливості гравця. Поряд із виконанням функціональної завдання традиційного керівництва містила рекомендації з коригування цивілізаційного курсу розвитку через комбінаторний перебір наукових знань. Завдяки зразковій простоті інтерфейсу і багатого візуального ряду малопідготований гравець мав змогу планувати прогрес наукових знань.

Вперше стала доступна масовому споживачеві після початку продажу першої «імітації Бога» в 1991 році. Придумана американським IT-дизайнером і програмістом Сідом Мейєром. Покращена колективом фахівців компанії MicroProse на чолі з С. Мейером для Civilization II в 1996 році. Успішно модифікована в грі з космічної тематикою Sid Meier's Alpha Centauri (1999). У другій половині 1990-х років різномовними оглядачами, рецензентами і експертами ігрового ринку неодноразово визнавалася структуротворним фрагментом гри.

Посилання[ред.ред. код]