Textron TAPV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Textron TAPV Ottawa City Hall Left View.jpg

Textron TAPV
Загальні дані
класифікація Бронетранспортер
компонувальна схема Задньомоторний, повноприводний
Виробництво та застосування
країна-виробник Канада Канада
Flag of the United States.svg США
розробник Textron Marine & Land Systems
компанія-виробник Textron Marine & Land Systems
роки виробництва з 2014 (серійне)
кількість виробів, од. 500 (замовлено)
роки експлуатації з 2016
основні країни-оператори Канада Канада
Основні параметри
бойова маса, т 17,0
екіпаж, осіб 3 (БТР)
4 (БРМ)
десант 7
довжина, мм 6.810
ширина, мм 2.690
висота, мм ≈ 3.000
Броня
тип броні Композитний захист
Озброєння
основне озброєння 40-мм гранатомет Mk 19
кулемети 12,7-мм M2HB
7,62-мм FN MAG
Силова установка, маневреність та мобільність
тип, марка двигуна Cummins QSL[1]
потужність двигуна, к.с. (кВт) 365 (272)
колісна формула 4×4
швидкість по шосе, км/год. 105
запас ходу по шосе, км 644

Textron TAPV (Tactical Armoured Patrol Vehicle) (укр. тактична броньована патрульна машина (ТБПМ)) — колісний повноприводний БТР/БРМ Канадських збройних сил. Машина створена на базі M1117 Armored Security Vehicle, що використовувався Корпусом Військової Поліції (англ. Military Police Corps)[2] Армії США та конвоями в Іраку. Textron повинен замінити у ЗС транспортери RG-31 Nyala з захистом від мін і засідок (MRAP) (з 2016) і діяти разом з БРМ Coyote[3][4].

Історія[ред. | ред. код]

Основною причиною загибелі канадських солдат в Афганістані були підриви на мінах і СВП, через що у 2009 була започаткована програма розроблення «тактичної броньованої патрульної машини» (англ. TAPV), у ході реалізації якої в конкурсі перемогла компанія Textron Systems, Inc[5], що у 2012 уклала контракт на виготовлення до 500 ТБПМ Textron з перспективою продати після 2014 ще сто машин. Із 500 машин близько 200 планують використовувати як БРМ, решту — як БТР. Як машина із захистом від мін та засідок (MRAP), Textron отримав клиноподібне днище, спеціальне шасі, високий кліренс. Додатковий струменевий захист отримали сидіння екіпажу, піхотинців, великі колісні ніші зменшують вплив вибухової хвилі на підвіску. Днище корпусу Textron TAPV на усій поверхні витримує силу вибуху 10 кг вибухової речовини, борти з композитним захистом від попадання 12,7-мм бронебійних куль, перевищуючи на 20 відсотків захист M1117 Armored Security Vehicle. У кабіні розміщується екіпаж із трьох осіб і до 7 військових з озброєнням, які можуть користуватись дверима у бортах чи люками на даху. У БРМ екіпаж складає 4 особи (+ оператор). Вивчається можливість виготовлення наступних модифікацій — автомобіля-командного поста, ремонтної машини, амбулаторії.

На даху встановлено бойовий модуль з дистанційним керуванням. В ньому можна встановити 40-мм автоматичний гранатомет Mk 19; 12,7-мм кулемет спарений з 7,62-мм кулеметом, 25-мм автоматичну гармату.

Ходова частина складається з турбодизеля Cummins[6] QSL, розташованого ззаду, автоматичної 6-ступінчастої КП Allison MD3560. Незалежну підвіску розробила ірландська компанія Timoney[7]. Встановлена центральна система підкачування шин. Textron TAPV не належить до машин-амфібій.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]