The New Yorker

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The New Yorker
The New Yorker
File:Original New Yorker cover.png
перша обкладинка журналу
Тематика Політика, масова культура
Періодичність виходу 47 виходів на рік
Мова Англійська
Головний редактор Девід Ремнік
Видавець: Advance Publications
Країна видання: Flag of the United States.svg США
Рік заснування: 1925
Наклад 1 062 310 (на рік) примірників
ISSN 0028-792X

Веб-сторінка: http://www.newyorker.com

The New Yorker — американський щотижневик, який публікує репортажі, коментарі, критику, есе, художні твори, гумор, комікси та поезію. Виходить приблизно раз на тиждень (47 номерів на рік). Видається з 1925 року. Починаючи з 1940-их років, більшість відомих / премійованих американських оповідань вперше публікувались у «New Yorker».

Хоча основний наголос робиться на культурному житті Нью-Йорка, журнал є досить популярним і за межами міста.

Історія[ред.ред. код]

21 лютого 1925 року в Нью-Йорку вийшов перший номер літературно-публіцистичного щотижневика під назвою «The New Yorker».

Першу обкладинку, на якій було зображено денді доби англійського ампіру з моноклем, намалював художник Рі Ірвін. Цей джентльмен отримав ім'я Юстас Тіллі (Eustace Tilley), яке придумав для нього Корі Форд, американський гуморист. Як Форд зазначив у своїх спогадах, таке прізвище мала його незаміжня тітка, а ім'я було обрано «з міркувань мелодичності». Ця обкладинка донині є візитівкою журналу.

Видання на 32 аркушах за ціною 12 центів, орієнтоване на публіку з розвинутим художнім смаком, установило нові стандарти журнальної літератури — з майстерно написаними оповіданнями, блискучими есе, інтелігентним гумором, самодостатніми карикатурами, рецензіями на книги, вистави, фільми.

Видання було засновано репортером «Нью-Йорк Таймс» Гарольдом Россом (Harold Ross) та його дружиною Джейн Грант (Jane Grant). Росс бажав створити журнал тонкого гумору. Узявши за партнера підприємця Рауля Флейшманна (Raoule Fleischmann), Росс заснував видавничий дім F-R Publishing Company та залишався редактором журналу до самої смерті 1951 року. Хоч журнал не втратив почуття гумору, він невдовзі завоював репутацію серед серйозної журналістики й белетристики.

Орфографія[ред.ред. код]

Видання використовує специфічну орфографію, в якій виділяється застосування надрядкових знаків — дієрезисів над повторюваними голосними у словах, де вони вимовляються окремо, не формуючи диграфу: reëlected, preëminent, coöperate тощо. The New Yorker поряд із Technology Review, який видавав MIT, є одними з небагатьох видань, що зберегли цю практику[1][2].

Окрім того, прийнято запис чисел прописом, включаючи порівняно довгі («twenty-five hundred» замість «2500»).

The New Yorker, як правило, не використовує курсив для запису назв книг, фільмів та інших творів. Замість цього використовуються лапки.

«Погляд на світ з 9-ї авеню»[ред.ред. код]

«Погляд на світ з 9-ї авеню» — одна з найвідоміших обкладинок журналу, виконана Солом Стейнбергом для випуску за 29 березня 1976 року. На ній у сатиричній формі обіграно світогляд нью-йоркців, поглинених своїми внутрішніми справами настільки, що решта світу для них досить схематична. Так, на цій обкладинці досить докладно зображено місто в районі 9-ї авеню, натомість об'єкти, розташовані за річкою Гудзон є вкрай умовними. За смугою річки зображено коричневу смугу суші з підписом «Джерсі», далі — жовтий прямокутник, під яким розуміється решта території США. Підписано п'ять міст (Лос-Анджелес, Вашингтон, Лас-Вегас, Канзас-Сіті й Чикаго), а також три штати (Техас, Юта й Небраска). Показано кордони з Канадою та Мексикою. За цим материком є ще одна смуга води, трохи ширша за «Гудзон», за якою смутно видно масиви суші, підписані як Китай, Японія та Росія.

Обкладинка неодноразово ставала об'єктом пародій і наслідувань. Серед прикладів можна назвати афішу фільму «Москва на Гудзоні» (що призвело до судового процесу) й обкладинку номера «The Economist» за 21 березня 2009 року[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. diaeresis: December 9, 1998. The Mavens' Word of the Day. Random House. (англ.)
  2. Umlauts in English?. General Questions. Straight Dope Message Board. (англ.)
  3. «Issue Cover for Mar 21st 2009». Economist.com. March 21, 2009.(англ.)

Посилання[ред.ред. код]


Журнал Це незавершена стаття про журнали.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.