The Settlers III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The Settlers III

256пкс

Розробник Blue Byte Software
Видавець Blue Byte Software
Частина серії 'The Settlers'
Дата випуску 30 листопада, 1998 року
Жанр Стратегія в реальному часі
Носії 2 X CD-ROM
Платформи PC-Windows
Системні
вимоги
Pentium 100 MHz, 32 MB RAM, Windows 95
Керування Миша

The Settlers III (німецька назва Die Siedler III) — комп'ютерна гра у жанрі стратегії в реальному часі, розроблена і видана німецькою фірмою Blue Byte Software в 1998 році. Гра є представником німецької школи стратегічних ігор.

Найважливішою відмінністю Settlers III від попередніх ігор серії стала відсутність доріг і введення прямого контролю над військами.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри подається за допомогою мультиплікаційних фільмів між рівнями. Вступний ролик гри зображує трьох богів: Юпітера (римляни), Гора (єгиптяни) і Чи Ю (китайці), грузнуть у бездіяльності і пияцтві. Верховний бог, незадоволений їхньою поведінкою, наказує їм знайти гідного лідера серед своїх народів, який приведе його до перемоги над іншими. Бог переміг народу уникне покарання. Роль лідера одного з трьох народів бере на себе гравець.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Як і в Settlers II, у Settlers III мета гри зводиться до споруди працездатною економіки, спрямованої на виробництво солдатів, і подальшого захоплення з їхньою допомогою територій ворога. Серйозною відмінністю від свого попередника стала відсутність доріг. Гравець міг очолити один з трьох народів: римлян, азіатів (фактично китайців) і єгиптян на шляху до світового панування.

Будинки[ред.ред. код]

Велику частину гри займає будівництво і облаштування будівель. Споруда будівель була можлива тільки на території зони впливу гравця. Для розширення території використовувалися сторожові вежі, строімого поруч з кордоном. Для виробництва всіх будівель необхідні камінь і деревина, а також спеціальні юніти-будівельники. Всі будівлі в грі деляться на промислово-видобувні (Resource), сільськогосподарські (Food), військові (Military) і загальні (Miscellaneous). До першої групи належали будівлі, видобувні природні ресурси, такі як, наприклад, будівельні матеріали або корисні копалини (залізо і вугілля) необхідні в подальшому для виробництва військ. До сільськогосподарським будівлям, відносяться, що служать для виробництва їжі для шахтарів, а також спиртних напоїв, принесених в жертву богам. У групу військових будівель входять сторожові вежі, казарми, верф, майстерня облогових знарядь. Четверта група включає в себе: житлові будинки, службовці для виробництва носіїв, храми, ринок і доки.

Юніти[ред.ред. код]

Всіх юнітов в Settlers III можна розділити на юнітів, керованих безпосередньо, і юнітів, які реагують тільки на непрямі вказівки. До першої групи относяться: воїни, кораблі, облогові знаряддя, священик і, геологі, першопроходці і шпигуни. До другої: носильники, будівельники, а також юніти, «прив'язаних» до будівель. Юніти цієї групи не можуть залишати території зони впливу гравця. Всі юніти в ігрі, крім священиків, виходять з носіїв. Для того щоб, наприклад, зробити фермера, буде необхідний вільний носильник, коса і вакансія в соответствущее будівлі. Щоб зробити воїна, буде потрібен носильник, зброю і казарми, і так далі. Самі носії «появляються» всередині житлових будинків, що зводяться гравцем.

Військові юніти[ред.ред. код]

У кожного народу є три різновиди солдатів: мечник, копейщик і лучник. Крім цього в грі присутні облогові знаряддя, унікальні для кожної нації (римляни — катапульта, азіати — гармата, єгиптяни — баліста). Юніти можуть поліпшуватися з допомогою «енергії» (мани), добавяемой при жертвоприношеннях в храмах. Кожен вид юнітів може бути поліпшений два рази, при цьому меняеться його зовнішній вигляд, і процвітають військові якості.

Магія[ред.ред. код]

Магія у грі представлена у вигляді заклинань, що творяться священиками, при цьому витрачаються окуляри мани, що видобувається з допомогою жертвоприношень. Серед заклинань є як бойові, так і мирні заклинання. До перших отоносятся, наприклад: звернення солдатів ворога в союзників, тимчасове збільшення захисту або атаки, та інші. До мирних отоносятся такі як: створення випадкового набору ресурсів, перетворення одних ресурсів в інші, терраморфінг (висушування болота або опустиваніе землі). У кожного народу мається по вісім унікальних заклинань.

Народи[ред.ред. код]

У Settlers III у гравця є можливість вибору між трьома народами: римлянами, азіатами і єгиптянами. Крім набору заклинань і облогових машин, сторони отлічаються один від одного деякими будівлями і ресурсами. Крім того, у різних народів були різні вимоги до будівельних матеріалів: якщо у римлян є приблизно однакові потреба і в камінні, і в деревині, то єгиптянам потрібно було значно більше каменю, а азіатам — дерева. Це почасти визначало тактику гри за ці народи. Так як камінь в грі був вичерпним ресурсом, а дерево — ні (ліс можна було заново висаджувати з допомогою лісника), то єгиптяни відчували брак матеріалів у пізній грі, однак мали більше переваг у ранній, так як камінь добувався швидше деревини. Азіати ж, навпаки, були більше заточені під довгі гри.

Посилання[ред.ред. код]