The Settlers III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The Settlers III
Розробник Німеччина Blue Byte Software
Видавець Німеччина Blue Byte Software
Геймдизайнер Німеччина Фолькер Вертій
Частина серії The Settlers
Попередня гра серії The Settlers II
Наступна гра серії The Settlers IV
Дата випуску 30 листопада, 1998 року
Жанр(и) Стратегія в реальному часі, симулятор містобудування
Платформа Microsoft Windows
Режим гри багатокористувацька гра[d] і одиночна гра
Носій 2 X CD-ROM
Системні
вимоги
Pentium 100 MHz, 32 MB RAM, Windows 95
Керування Миша
Сайт s3de.siedler3.net
s3us.siedler3.net

The Settlers III (німецька назва Die Siedler III) — комп'ютерна гра у жанрах стратегії в реальному часі і симулятора містобудування, розроблена і видана німецькою фірмою Blue Byte Software в 1998 році. Гра є представником німецької школи стратегічних ігор.

Найважливішою відмінністю The Settlers III від попередніх ігор серії стала відсутність доріг і введення прямого контролю над військами.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри подається за допомогою мультиплікаційних фільмів між рівнями. Вступне відео гри зображує трьох богів: Юпітера (римляни), Гора (єгиптяни) і Чи Ю (китайці), що погрузли у бездіяльності та пияцтві. Верховний бог, незадоволений їхньою поведінкою, наказує їм знайти гідного лідера серед своїх народів, який приведе його до перемоги над іншими. Бог народу-переможця уникне покарання. Роль лідера одного з трьох народів бере на себе гравець.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основний[ред.ред. код]

Як і в The Settlers II, у цій частині мета зводиться до побудови працездатної економіки, спрямованої на збільшення кількості солдатів, і подальшого захоплення з їхньою допомогою територій ворога. Серйозною відмінністю від свого попередника стала відсутність доріг. Гравець може очолити один з трьох народів: римлян, азіатів (фактично китайців) і єгиптян на шляху до світового панування.

Будинки[ред.ред. код]

Велику частину гри займає будівництво і облаштування будівель. Їх створення можливе тільки на території зони впливу гравця. Для розширення території використовуються сторожові вежі, побудовані поруч з кордоном. Для створення всіх будівель необхідні камінь і деревина, а також спеціальні юніти-будівельники. Всі будівлі в грі діляться на промислово-добувні (Resource), сільськогосподарські (Food), військові (Military) і загальні (Miscellaneous). До першої групи належать будівлі, що добувають природні ресурси, такі як, наприклад, будівельні матеріали або корисні копалини (залізо і вугілля) необхідні в подальшому для створення військ. До сільськогосподарських будівель належать ті, що служать для виробництва їжі для шахтарів, а також спиртних напоїв, що приносяться в жертву богам. У групу військових будівель входять сторожові вежі, казарми, верф, майстерня облогових знарядь. Четверта група включає в себе: житлові будинки, що служать для виробництва носіїв, храми, ринки і доки.

Юніти[ред.ред. код]

Основні[ред.ред. код]

Усіх юнітів у The Settlers III можна розділити на групу, керовану безпосередньо, і групу, яка реагує тільки на непрямі вказівки. До першої групи відносяться: воїни, кораблі, облогові знаряддя, священик і, геологи, першопроходці і шпигуни. До другої: носильники, будівельники, а також юніти, «прив'язані» до будівель. Юніти цієї групи не можуть залишати території зони впливу гравця. Всі юніти у грі, крім священиків, виходять з носіїв. Для того щоб, наприклад, зробити фермера, буде необхідний вільний носильник, коса і вакансія у відповідній будівлі. Щоб зробити воїна, буде потрібен носильник, зброя та казарми, і так далі. Самі носії «з'являються» всередині житлових будинків, що зводяться гравцем.

Військові юніти[ред.ред. код]

У кожного народу є три різновиди солдатів: мечник, списоносець і лучник. Крім цього в грі присутні облогові знаряддя, унікальні для кожної нації (римляни — катапульта, азіати — гармата, єгиптяни — баліста). Юніти можуть поліпшуватися з допомогою «енергії» (мани), яка додається при жертвоприношеннях в храмах. Кожен вид юнітів може бути поліпшений два рази, при цьому змінюється його зовнішній вигляд, і покращуються військові якості.

Магія[ред.ред. код]

Магія у грі представлена у вигляді заклинань, що творяться священиками, при цьому витрачаються очки мани, що виникають з допомогою жертвоприношень. Серед заклинань є як бойові, так і мирні. До перших відносятся, наприклад: перетворення солдатів ворога в союзників, тимчасове збільшення захисту або атаки, та інші. До мирних відносятся такі як: створення випадкового набору ресурсів, перетворення одних ресурсів в інші, терраморфінг (висушування болота або спустошування землі). У кожного народу є по вісім унікальних заклинань.

Народи[ред.ред. код]

У The Settlers III у гравця є можливість вибору між трьома народами: римлянами, азіатами і єгиптянами. Крім набору заклинань і облогових машин, сторони відрізняються одна від одної деякими будівлями і ресурсами. Крім того, у різних народів різні вимоги до будівельних матеріалів: якщо у римлян є приблизно однакові потреби і в камінні, і в деревині, то єгиптянам потрібно значно більше каменю, а азіатам — дерева. Це почасти визначало тактику гри за ці народи. Так як камінь в грі був вичерпним ресурсом, а дерево — ні (ліс можна було заново висаджувати з допомогою лісника), то єгиптяни відчували брак матеріалів у пізній грі, однак мали більше переваг у ранній, так як камінь добувався швидше деревини. Азіати ж, навпаки, були більше заточені під довгі гри.

Посилання[ред.ред. код]