Zoho
Тип | онлайновий офісний пакет |
---|---|
Розробник | AdventNet Inc. |
Операційна система | будь-яка (вебслужба) |
Українська мова | є |
Вебсайт | zoho.com |
Zoho Office Suite — онлайновий офісний пакет, що включає такі застосунки, як текстовий процесор, електронні таблиці, презентації, бази даних, замітки, вікі, роботу з покупцями (CRM), управління проектами, рахунки тощо.
Назва пакету є дещо переробленою поширеною абревіатурою SOHO (англ. small office, home office — малий офіс, домашній офіс).
Оскільки пакет побудований як вебслужба, всі його застосунки є платформо-незалежними. Zoho є прикладом бізнесової схеми «Програма як послуга» (SaaS), або хмарних обчислень, коли застосунки виконуються більшою мірою на віддаленому сервері, чи на персональному комп'ютері користувача. Робота з пакетом здійснюється через веббраузер.
Пакет Zoho безплатний при використанні на початковому рівні, і має бути оплачений при інтенсивному або професійному використанні.
Застосунки можуть використовуватися як для створення потрібного змісту через веб, так і для маніпуляцій з файлами, створеними в інших поширених офісних пакетах. Zoho може читати і писати файлові формати Microsoft Office, OpenOffice.org і інших систем. Програми з пакету можуть бути використані індивідуально, але пропонуються також додаткові переваги інтеграції для спільної роботи. Файли даних (документи) можна зберігати на серверах Zoho, в також у кількох партнерів Zoho типа box.net або Omnidrive, які дозволяють синхронізувати файли на ваш локальний комп'ютер.
Хоча деякі застосунки, зокрема Zoho CRM чи Zoho Projects, мають просунуті можливості, доступні за плату, загалом Zoho стартувало із зобов'язанням підтримувати безоплатний статус застосунків початкового рівня. Проста реєстрація надає доступ до всіх продуктів Zoho.
Zoho має відкритий програмний інтерфейс до застосунків (API) для шести зі своїх продуктів: Zoho Writer, Zoho Sheet, Zoho Show, Zoho Creator, Zoho Meeting та Zoho Planner. Це дає можливість стороннім розробникам створювати програми, що використовують служби Zoho. Сама Zoho створює плагіни для інтеграції Zoho в Microsoft Word та Excel, а також як плагін браузера, що може відкривати документи і таблиці без встановлених текстового процесора та електронних таблиць на комп'ютері. Можливо створити настільний віджет, що дозволить користувачеві запускати продукти Zoho на своєму комп'ютері у спосіб, аналогічний традиційним офісним застосункам.
У зв'язку із виходом популярного iPhone, Zoho випустила мобільну версію Zoho Writer, Sheet та Show, під назвою iZoho, доступні на iZoho.com[2]. Zoho також зробила свої застосунки доступними на Facebook, після того як соціальна мережа відкрила свої API[3].
У своєму огляді потенційної вільної заміни Microsoft Office журнал InfoWorld виставив Zoho Office Suite найвищі оцінки (розглядалися також Google Docs, IBM Lotus Symphony та OpenOffice.org).
Zoho Writer [Архівовано 8 вересня 2008 у Wayback Machine.] є повнофункціональним текстовим процесором, який підтримує співпрацю між багатьма користувачами в реальному часі. Він може імпортувати багато форматів документів, включно з Microsoft Word (DOC, DOCX), тексти OpenDocument (ODT), OpenOffice.org (SXW), файли HTML, RTF, JPG, GIF & PNG, вставляє фото з сайтів, подібних Flickr чи Zooomr, відео з Youtube, Vimeo тощо, і прямо публікує їх на основних блогових платформах. Writer також являє собою редакторський рушій, що використовують кілька інших продуктів Zoho. Zoho Writer доступний в кількох різних форматах, серед яких настільний віджет, плагін для Microsoft Word, онлайнова служба зберігання SteekR, і Facebook, серед інших. Zoho Writer став одним із перших онлайнових текстових процесорів, що підтримують водночас онлайнове і офлайнове редагування, використовуючи плагін до браузера Google Gears[4]. Zoho Writer спочатку спирався на опитування що-вісім-секунд, але останні версії застосовують підтвердження в реальному часі від Zoho Chat.
Zoho Sheet [Архівовано 8 вересня 2008 у Wayback Machine.] це електронні таблиці пакету Zoho Office Suite. За винятком запуску макросів вони підтримують більшість стандартних функцій електронних таблиць, і додають кілька нових інноваційних можливостей, включно з само-обробними зовнішніми подачами даних (RSS/ATOM), і можливістю рублікувати графіки в блогах або на інших вебсайтах. Подібно Writer, вони полегшують співпрацю в реальному часі, і вони добре інтегровані з іншими застосунками, наприклад Zoho Notebook або Creator. Zoho Sheet має плагін для інтеграції з Microsoft Excel, він можливий також у вигляді настільного віджета і як частина онлайнової служби типа box.net чи Facebook.
Zoho DB & Reports [Архівовано 26 червня 2013 у WebCite] — це онлайнова база даних та інструмент звітів у Zoho Office Suite. Вони можуть «будувати графіки, зведені таблиці, підсумки і інші звіти широкого рангу через потужний інтерфейс drag & drop».[5]
Zoho Show, онлайнова програма творення презентацій, дозволяє користувачам компонувати презентації з ескизів або (що трапляється часто) імпортувати з бібліотек презентацій Microsoft PowerPoint (.ppt, .pps) чи OpenOffice (.odp, .sxi). Зроблена онлайнова презентація може бути розповсюджена, програна як слайд-шоу, над нею можна працювати спільно, і вона може бути вставлена в блоги або інші вебсайти. Zoho Show є одним з тих продуктів, що роблять Zoho Office Suite чимось окремим від конкурентів, більшість з яких не має подібного презентаційного продукту.
Zoho Project [Архівовано 7 серпня 2008 у Wayback Machine.], інструмент управління і контроля за проектами, дозволяє створювати задачі, задавати строки виконання і відстежувати етапи робіт; працювати з календарем, графіками Гантта, звітами, розподіляти файли підтримки — тобто в наявності всі стандартні функції, що мають бути в пакетах управління проектами. Можна ще сперечатися стосовно переваг онлайнової/оффлайнової роботи з окремими застосунками офісу, але управління проектами за визначенням є застосунок для командної роботи і тому розміщення його у Мережі є природним. Zoho Projects безкоштовний для одного проекту.
Zoho CRM — це управління відносинами з покупцями (англ. customer relationship management). Відтак, тут є базові функції CRM, з поставками, інвентаризацією, і певними можливостями виставлення рахунків, що більше лежить в області ERP (англ. Enterprise Resource Planning). Zoho CRM є вільною, якщо ви вкладаєтеся в обмеження трьох користувачів, і коштує $12 на місяць за кожного додаткового користувача. Також існує Enterprise Version (версія масштабу підприємства) Zoho CRM з місячною ціною $25 за кожного користувача.
Zoho Creator [Архівовано 20 липня 2008 у Wayback Machine.] це застосунок, який комбінує онлайнову базу даних і засоби розробника, що дають можливість користувачеві створювати розвинуту логіку процесу без необхідності знати коди мови, просто перетягаючи елементи скриптів на екрані. Ви маєте можливість імпортувати дані з файлів .xls, .csv і .tsv, створювати різноманітні форми або з ескізів, або зі зразків готових шаблонів.
Zoho Wiki являють собою базові WYSIWYG вікі, що дозволять користувачеві створити свій власний вебсайт. Підтримуються групові сторінки, під-сторінки, з можливостями типа закладок, змісту, і користувацьких тем, стилів CSS і вигляду. Zoho Wiki також може зв'язуватися з іншими роботами і документами, котрі користувач створив в інших службах Zoho, наприклад, слайд-шоу з Zoho Show.
Zoho Planner — онлайновий планувальник з календарем, переліком що робити, сторінками, і нагадувачем про пошту. Подібно до інших продуктів Zoho, ці можливості можуть ділити різні дописувачі або групи. Zoho Planner конкурує з Microsoft Outlook, і більш прямо із Google Calendar.
Zoho Notebook [Архівовано 20 липня 2008 у Wayback Machine.] — потужний застосунок, що здатен створювати вміст з багатьох різних видів медіа. Він дещо подібний до Microsoft OneNote або Google Notebook, але включає більшу підтримку для мультимедійного вмісту. Користувачі можуть робити з текстом, зображеннями, відео і звуком в уявному «ноутбуці» і потім ділити вміст або окремі сторінки зі своїми друзями. Zoho Notebook навіть дозволяє інтеграцію документів, повноцінних застосунків, і змісту через RSS[6]. Вміст ноутбука може бути завантажений або зібраний з Мережі за допомогою плагіна Zoho Notebook до Mozilla Firefox чи Internet Explorer.
Як витікає з назви, Zoho Chat [Архівовано 20 липня 2008 у Wayback Machine.] це справді чат, який може бути вбудований в інші сторінки чи блоги. Також підтримуються традиційні приватні миттєві повідомлення.
Окремо цей застосунок раніше називався Zoho Office Suite. Zoho Mail [Архівовано 8 серпня 2008 у Wayback Machine.] це онлайнова служба спільної групової роботи. Служба була перейменована на Zoho Mail, щоб не вводити в оману стосовно інших інтегрованих служб Zoho[7]. Поки на стадії публічної бети, вона забезпечує сервіси електронної пошти, календар, управління документами, управління задачами, управління контактами. Zoho Mail інтегрує Zoho Writer, Sheet та Show.
Один з останніх інструментів Zoho, Zoho Meeting [Архівовано 27 серпня 2008 у Wayback Machine.] надає можливість користуватися вебконференціями. Поточна версія вимагає для забезпечення конференцій використання Microsoft Windows, але учасники можуть бути під різними операційними системами. Zoho Meeting дозволяє учасникам бачити екран підготовленої презентації за допомогою або ActiveX, або Flash, або Java. Zoho Show та Zoho Chat інтегровані в службу, і учасники можуть обирати як управляти екраном презентації. Переглядач конференції навіть може бути інтегрований в окрему вебсторінку чи слайд від Zoho Show. Zoho Meeting як публічна бета надається безоплатно і забезпечений живою підтримкою.
Zoho також пропонує деякі служби, що не є частиною Zoho Office Suite. Zoho Challenge — це застосунок онлайнового тесту на відповідність претендентів на вакантні посади, Він безплатний для 25 кандидатів. Zoho Polls — вільний інструмент для дослідження і голосувань, що може бути вбудований на якусь сторінку чи блог. А 24x7 [Архівовано 20 липня 2008 у Wayback Machine.] — це служба моніторингу сайтів, безоплатна для двох сайтів.
Zoho надає API для своїх застосунків, і це робить можливим створення утиліт третіми сторонами. Одна з них є плагін для OpenOffice.org, що забезпечує доступ до документів, збережених службами Zoho Writer, Zoho Sheet і Zoho Show.
- ↑ https://web.archive.org/web/20220831045617/https://www.forbes.com/advisor/business/software/best-crm-small-business/
- ↑ Zoho blog. Архів оригіналу за 19 липня 2008. Процитовано 19 липня 2008.
- ↑ Zoho joins Facebook, Between the Lines, ZDet Blog. Архів оригіналу за 12 січня 2008. Процитовано 16 травня 2022.
- ↑ Lifehacker (2007). Zoho Writer Adds Full Offline Access with Gears. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 26 листопада 2007.
- ↑ Zoho DB and Reports (home page). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 28 травня 2008.
- ↑ Zoho Announces Notebook, Read/Write Web, Richard MacManus. 2007. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 2 липня 2007.
- ↑ Zoho Mail, Zoho Blogs. 2007. Архів оригіналу за 1 липня 2007. Процитовано 2 липня 2007.
- Сайт Zoho [Архівовано 1 квітня 2022 у Wayback Machine.]
- Офіційний блог Zoho [Архівовано 20 липня 2008 у Wayback Machine.]