Google Calendar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Calendar
Google Calendar's logo
Google Calendar's logo
Знімок екрану Google Calendar
Тип Електронний календар
Розробник Google
Перший випуск 13 квітня 2006
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система Сервер: Linux
Клієнт: довільний браузер
Мова програмування Java[1]
Ліцензія безкоштовне програмне забезпечення
Вебсайт calendar.google.com

Google Calendar — безкоштовний вебзастосунок для тайм-менеджменту розроблений Google. Став доступним 13 квітня 2006, і вийшов зі стадії бета в липні 2009. Щоб отримати можливість використання застосунку, користувачі повинні мати аккаунт Google.

Особливості[ред. | ред. код]

Інтерфейс[ред. | ред. код]

Інтерфейс розроблений Кевіном Фоксом (який також створив Gmail та другу версію інтерфейсу Google Reader[2]), подібний до аналогічних календарних застосунків, таких як в Microsoft Outlook чи iCal. Інтерфейс що працює на Ajax дозволяє користувачам переглядати, додавати, та перетягувати події з однієї дати на іншу, без перезавантаження сторінки. Має різні режими перегляду, такі як денний, тижневий, місячний, та порядок денний. Також можна змусити календар показувати кілька днів одразу, і налаштувати їх кількість.

Доступ[ред. | ред. код]

Події зберігаються онлайн. Це означає, що календар можна переглядати з будь-якого місця, обладнаного доступом до мережі Інтернет. Це також означає, що дані не будуть втрачені, навіть якщо зламається жорсткий диск. Програма може імпортувати файли календаря Microsoft Outlook (.csv) та файли програми iCalendar (.ics, де факто відкритого стандарту календаря). Можна додавати, та обмінюватись багатьма календарями з різними рівнями прав доступу. Це спрощує співпрацю та обмін розкладами між групами. Також до імпортування у персональний календар доступні календарі з національними святами різних країн, погодою тощо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Neal Gafter explains how Google Calendar (written in Java) could use Closures Advanced Topics In Programming Languages: Closures For Java [Архівовано 25 червень 2012 у Wayback Machine.]
  2. Lenssen, Philipp. Kevin Fox of Gmail & FriendFeed on User Experience Design - Google Blogoscoped. blogoscoped.com. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 29 травня 2009. 

Посилання[ред. | ред. код]