Google Docs

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Google Docs
Логотип Google Docs
Створення документу у Google Docs
Розробник(и) Writely Team (спочатку), Google Inc.
Операційна система будь-яка (веб-застосунок)
Доступні мови багатомовний (53)[1]
Тип онлайн текстовий процесор, електронні таблиці, презентації
Сайт https://drive.google.com/

Google Docs (укр. Документи Ґуґл) — розроблений Google безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій. Утворений у результаті злиття Writely і Google Spreadsheets.

Це веб-орієнтована програма, що працює в рамках веб-браузера без установлення на комп'ютер користувача. Документи і таблиці, що створюються користувачем, зберігаються на сервері Google, або можуть бути збережені у файл. Це одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може здійснюватися з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до інтернету. Доступ до особистих документів захищений паролем.

Writely[ред.ред. код]

Це текстовий процесор, що дозволяє редагувати текстові документи OpenDocument, Microsoft Word, а також електронні таблиці. Створений за допомогою технології AJAX.

Доступна велика кількість засобів форматування: зміна розміру і стилю шрифту, вибір кольору та оздоблення, створення списків і таблиць, вставка картинок, посилань і спеціальних знаків. Можна робити закладки, коментарі.

Зберігаються документи автоматично, мірою внесення змін, але кожна правка записується, і можна користуватися функцією скасування і повернення змін так само, як і у звичайному текстовому редакторі. Існує можливість завантажувати на сервер і скачувати з нього файли у різних форматах.

Підтримується простий текст, HTML, Microsoft Word, RTF, OpenDocument, PDF і кілька графічних форматів. Можна отримати підбірку текстів у вигляді файлів HTML в архіві ZIP. Заявлена (але поки не реалізована) підтримка Word Perfect.

Google Spreadsheets[ред.ред. код]

Дозволяє заносити дані в рядки і стовпчики електронної таблиці, а також проводити нескладні обчислення. Програма допускає перетворення даних і у формат Microsoft Excel, і в загальнодоступні OpenDocument і CSV.

Передбачена можливість доступу інших користувачів до створеної таблиці, як з правом редагування, так і без (щонайбільше десяти користувачам одночасно).

Це програмне забезпечення має гірші можливості, порівняно з повноцінними електронними таблицями, такими, як Microsoft Excel або OpenOffice.org Calc, але цілком достатньо для простих дій з даними.

Google spreadsheets перебуває у стадії попереднього тестування.

Google Presentations[ред.ред. код]

Дає можливість створювати електронні презентації. Реалізована можливість імпорту/експорту файлів Microsoft PowerPoint (*.ppt). У основу Google Presentations лягли розробки компанії Tonic System, придбаної компанією Google в 2007 році.

Google Форма[ред.ред. код]

Короткий опис[ред.ред. код]

У додатку Google Диск є функція "Google Форма", що створена для роботи із формуванням різного роду блоків питань, що допоможе компаніям у контролі співробітників. Зазвичай, використовують дану форму для створення системи звітів, контролю щоденної, щотижневої,щомісячної, квартальної, річної діяльності працівників. Для зменшення витрат часу на опис та здачу паперових звітів Google Додатки пропонують електронну форму для ведення звітності, заповнити яку може кожен працівник, що має комп’ютер на робочому місці, підключення до інтернету та встановлений браузер Google Chrome. Також, Google Форма може використовуватись і в інших цілях, зокрема для створення системи різного роду опитувань: від одноосібних до масових ( в загальному по компанії, підрозділу і т.д.

Початок роботи із Google Формою[ред.ред. код]

Для початку роботи із Google Формою необхідно зайти в додаток Google Диск (для зареєстрованих користувачів) та 1) клікнути на "Створити", після чого з’явиться меню, в якому необхідно обрати "Форма", після чого надати (не надати) доступ до неї користувачам, які вже мають доступ до папки, в якій Ви створюєте форму. 2) Далі необхідно вказати назву та загальну форму документу. 3)Згодом, з’явиться пуста форма, в якій необхідно описати ту кількість питань, яку Вам необхідно (для цього, натискаємо на "Додати елемент" та створюємо питання) 4)Для кожного питання необхідно вказати:а) назву запитання, б)пояснення до нього,в) тип запитання ( множинний вибір,текст, текст абзацу,прапорці,шкала, сітка, дата, час) 5) обрати, чи є це питання обов’язковим для заповнення ( в разі відсутності відповіді, дане поле буле світитись червоним та без його заповнення відповіді надіслати буде неможливо) 6)Після опису усіх необхідних полів(питань) натиснути "Надіслати форму" ( в лівому верхньому куті вікна), та "Готово" після чого Форма буде створена. Після цього, необхідно налаштувати доступ користувачам, які будуть заповнювати дану форму.

В разі, якщо Ви хочете, щоб доступ до даної форми мали лише користувачі Вашого домену (корпоративного) після створення Форми необхідно поставити галочку у полі "Щоб переглянути цю форму, необхідно ввійти в обліковий запис [назва] ( що знаходиться зверху, на початку форми "Налаштування форми").

Історія[ред.ред. код]

Writely logo.PNG

Google Docs & Spreadsheets заснований на двох різних продуктах, Writely і Google Spreadsheets. Writely був окремим текстовим процесором для інтернету. Він був створений компанією Upstartle, і включав такі функції, як спільне редагування і контроль доступу. Меню, гарячі клавіші і діалогові вікна повторювали ті, що користувачі могли бачити в текстових процесорах, встановлених у них на комп'ютері, таких як Microsoft Word або OpenOffice.org Writer.

На початку 2006 року Google придбала Upstartle. На той момент в Upstartle працювало четверо співробітників[2]. Writely закрив реєстрації на своєму сервісі на час перенесення на сервери Google. У серпні 2006 року Writely почав розсилати запрошення тим, хто залишив запит на отримання інформації про початок роботи до кінця літа. 23 серпня 2006 року Writely розіслав запрошення всім, хто залишав запит, і став доступним для всіх. Клієнти Writely могли запросити інших, додаючи їх до співавторів свого документа на Writely. Writely продовжував працювати зі своєю системою користувачів до 19 вересня 2006, поки не був включений в систему Google Accounts[3].

Writely спочатку працював на технології Microsoft ASP.NET, яка використовує Microsoft Windows. З липня 2006 сервери Writely працюють на операційних системах, заснованих на Linux[4].

Одночасно з цим Google розробляла Google Spreadsheets. Google оголосила Spreadsheets в 6 червня 2006, і зробила його доступним тільки для обмеженого числа користувачів, що реєструються першими. Тестова версія для обмеженого числа користувачів була завершена, і вона була замінена бета-версією, доступною для всіх власників облікових записів Google Account.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]