Очікує на перевірку

Есперанто-зустрічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Учасники Всесвітнього молодіжного конгресу есперанто (Сомбатгей, Угорщина, 2008-й рік)

Есперанто-зустрічі (есп. Esperanto-renkontiĝo) — міжнародні, регіональні і національні зустрічі, які проводяться есперантистами (переважно від кількох днів до тижня) в різних куточках світу. Перші есперанто-зустрічі виникли на початку XX століття у Великій Британії та Франції. У 1905 році пройшов перший Всесвітній конгрес есперантистів у Булонь-сюр-Мер (Франція)[1], на якому були присутні майже 700 есперантистів з 20 країн. На сьогодні есперанто-зустрічі проходять на всіх континентах, і більшість з яких є регулярними.

Класифікація

[ред. | ред. код]
За місцем проведення
  • Міжнародні — проводяться у різних куточках світу. У першу чергу до таких відносять Всесвітній конгрес есперантистів, конгрес SAT і Всесвітній молодіжний конгрес есперанто.
  • Регіональні — проводяться у рамках певного географічного регіону.
  • Національні — проводяться на території певної країни чи території за національними ознаками.
За віковою категорією
  • Дитячі
  • Молодіжні
  • Сімейні
За метою проведення
  • Загальні
  • Культурні
  • Ті, що стимулюють есперанто-рух
  • Тематичні

Есперанто-зустрічі

[ред. | ред. код]

Міжнародні

[ред. | ред. код]
Назва Рік появи Кількість учасників Короткий опис
Всесвітній конгрес есперантистів (есп. Universala Kongreso de Esperanto) 1905 > 1000 Найбільший есперанто-захід, який збирає тисячі есперантистів з усього світу. Як правило, конгрес проводиться в останній тиждень липня або перший тиждень серпня, триває 8 днів.
Конгрес SAT (есп. SAT-Kongreso) 1921 70 — 150 Щорічне зібрання членів і прихильників незалежної Всесвітньої есперанто-асоціації. Конгрес сприяє вирішенню соціальних проблем в різних регіонах світу. Проходить зазвичай у липні або в серпні. Конгрес не ставить перед собою ціль поширити есперанто. Він позиціонує себе як просвітницький, соціально-освітній, дискусійній клуб, що заснований на принципах взаємодопомоги і використовує для виконання своїх цілей наднаціональну мову — есперанто.
Міжнародний дитячий конгрес (есп. Internacia Infana Kongreseto) 1951 15 — 40 Зустріч організовують для дітей віком від 6 до 16 років, які вміють і хочуть розмовляти мовою есперанто. Як правило, конгрес проходить в один тиждень одночасно або близько за часом із Всесвітнім. Перший дитячий конгрес відбувся в Мюнхені в 1951 році.
Всесвітній молодіжний конгрес есперанто (есп. Internacia Junulara Kongreso) 1938 декілька сотень Найбільша щорічна зустріч молодих есперантистів у світі. Учасники з усіх куточків світу приїжджають на один тиждень, і їх число зазвичай сягає близько 400, хоча буває, що збирається й більше. Конгрес щороку проходить в іншій країні.

Регіональні

[ред. | ред. код]
Назва Рік появи Регіон Кількість учасників Короткий опис
Азія
Азіатський конгрес есперанто (есп. Azia Kongreso de Esperanto, AKE) 1996 декілька сотень Скликається і організовується місцевим оргкомітетом конгресу та Азіатською асоціацією есперанто. Проходить кожні два-три роки в одній із країн регіону.
Загальний семінар (есп. Komuna Seminario) 1982 КНР
Японія
Південна Корея
< 70 Молодіжна зустріч китайських, японських і корейських есперантистів.
Америка
Всеамериканський конгрес есперанто (есп. Tut-Amerika Kongreso de Esperanto) 1978 170 — 190 Зустріч американських есперантистів. Спочатку вона була нерегулярною, але, починаючи з 3-го конгресу, стала проводиться кожні 3 роки в одній із країн Північної чи Південної Америки.
Північно-західна регіональна есперанто-конференція (есп. Nord-Okcidenta Regiona Esperanto-Konferenco) 1981 США
Канада
декілька сотень Щорічна зустріч північно-західних американських і південно-західних канадських есперантистів. Зазвичай проходить в штаті Вашингтон або в Британській Колумбії.
Європа
Молодіжний есперанто-тиждень (есп. Junulara E-Semajno) 2009/10 Німеччина
Польща
близько 250 Новорічна молодіжна есперанто-зустріч, організована польською та німецькою молодіжними есперанто-організаціями. Проходить щорічно протягом одного тижня в різних країнах Центральної Європи.
Зустріч есперанто-сімей (есп. Renkontiĝo de Esperantistaj Familioj) 1979 Європа 60 — 90 Традиційна щорічна зустріч сімей з дітьми, які користуються есперанто в побуті. Перша така зустріч відбулася в 1979 році в Угорщині. Зустрічі проходять в основному в країнах Центральної Європи. У них беруть участі від 15 до 25 сімей з більш ніж 10 країн.
Семінар TEJO (есп. TEJO-Seminario) 1992 Європа більше 50 Семінар, що проводиться Всесвітньою молодіжною організацією есперантистів, на якому обговорюються актуальні проблеми, що стосуються есперанто.
Культурний фестиваль есперанто (есп. Kultura Esperanto-Festivalo) 1986 Данія
Фінляндія
Швеція
> 100 Фестиваль оригінальної есперанто-культури, який традиційно проходить в скандинавських країнах. У програму фестивалю входить презентація нових музичних і літературних творів, театральних постановок, які написані мовою есперанто.
Есперанто — штучна мова (есп. Esperanto - Lingvo Arta) 1988 Білорусь
Росія
Україна
50 — 150 Проводиться Російським союзом есперантистів спільно з Російським есперантистським молодіжним рухом у країнах СНД.

Національні

[ред. | ред. код]
Назва Рік появи Країна Кількість учасників Короткий опис
Америка
Осіння есперанто-зустріч (есп. Aŭtuna Renkontiĝo de Esperanto) 1994 США близько 50 Зустріч есперантистів на північному сході США, яка проходить щоосені. Організаторами заходу є Квебекський есперанто-рух спільно з есперанто-організаціями Нью-Йорка і Нової Англії. Зустріч завжди проходить на вихідних під час святкування Дня Колумба в США і Дня подяки в Канаді.
Північно-американські літні курси (есп. Nord-Amerika Somera Kursaro) 1970 США Щорічні тритижневі курси есперанто, які, починаючи з 2007 року, проходять на базі Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
Бразильський конгрес есперанто (есп. Brazila Kongreso de Esperanto) 1907 Бразилія декілька сотень Щорічна зустріч бразильських есперантистів.
Європа
FESTO (есп. Franca Esperanto-Semajno Terure Organizita) 1996 Франція > 100 Щорічна молодіжна есперанто-зустріч, що проводиться Молодіжною есперантистською французькою організацією влітку.
Міжнародні зустрічі Плуезека (есп. Internaciaj Renkontoj de Pluezek) 1997 Франція близько 180 Есперанто-зустріч, що проходить в комуні Плуезека департаменту Кот-д'Армор в Бретані.
Берлінська лісова зустріч (есп. Berlina Arbara Renkontiĝo) Німеччина близько 20 Зустріч молодих есперантистів (часто сімей з дітьми), яка проходить двічі на рік, навесні та восени, у лісі поряд з Бад-Мюндер-ам-Дайстер.
Міжнародний фестиваль (есп. Internacia Festivalo) 1979/80 Німеччина 120 — 160 Традиційний новорічний захід для сімей і повнолітніх.
KISO (есп. Kafoklaĉa Internacia Somera Renkontiĝo) Німеччина Зустріч організовується Марбурзькою есперанто-групою.
Новорічна зустріч (есп. Novjara Renkontiĝo) 2001 Німеччина 120 — 170 Новорічна зустріч, яка проводиться німецькою есперанто-асоціацією EsperantoLand.
Міжнародний весняний тиждень (есп. Printempa Semajno Internacia) 1985 Німеччина 160 — 170 Зустріч відбувається щорічно напередодні Великодня. На зустріч з'їжджаються в основному сім'ями.
SEFT (есп. Somera Esperanto-Familia/Feria Tendaro) 1978 Німеччина > 70 Зустріч проходить в лісі Мекленбург-Передньої Померанії, у якому створюється спеціальний табір.
Літня центральноєвропейська зустріч (есп. Somera Mezeuropa Renkontiĝo) 2003 Німеччина < 50 Сімейна зустріч, яка проходить щоліта і триває два тижні.
Міжнародний молодіжний тиждень (есп. Internacia Junulara Semajno) 1987 Угорщина 100 — 150 Найбільша зустріч есперантистів Угорщини, яка зазвичай проходить в липні або на початку серпня і триває близько тижня.
Міжнародний молодіжний фестиваль (есп. Internacia Junulara Festivalo) 1977 Італія близько 100 Молодіжна зустріч есперантистів, яка проходить зазвичай під час Великодня.
Італійський конгрес есперанто (есп. Itala Kongreso de Esperanto) 1910 Італія 100 — 150 Проводиться італійською есперанто-федерацією, як правило, в серпні.
Arkones (есп. Artaj Konfrontoj en Esperanto) Польща Незалежний культурний форум, організований в Познані соціальним суспільством E-Senco і Університетом імені Адама Міцкевича.
Літня школа есперанто (есп. Somera Esperanto-Studado) 2007 Словаччина 100 — 150 Літня школа студій з мови есперанто для носіїв слов'янських мов. Є найбільшим міжнародним слов'янським заходом есперанто-руху, метою якого є вивчення мови есперанто. Щороку, починаючи від 2007, цей захід проходить щоліта в Словаччині.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Судьба эсперанто и его автора. Архів оригіналу за 7 травня 2017. Процитовано 24 травня 2017.

Посилання

[ред. | ред. код]