Список планет і супутників «Зоряних війн»
(Перенаправлено з Список планет та супутників Зоряних війн)
- Аєго
- Альдераан — спокійний світ-утопія, що колись був духовним серцем Галактики. Друга планета в системі Алдераан, рідний дім багатьох героїв саги, включаючи Лею Органу і її прийомного батька, сенатора Бейла Органи.
- Алін
- Анаксис
- Апатрос
- Альзок 3 — третя планета системи Алзок сектора Судзіміс у Зовнішньому Кільці, майже повністю вкрита льодом. Даний світ населяли телзи.
- Абрегадо-рей — промислова, орієнтована на торгівлю, планета в Центральних Світах.
- Ач-То - океанічна планета, на якій переховувався Люк Скайвокер, і місце розташування першого Храму джедаїв та бібліотеки священних текстів джедаїв.
- Бакура
- Балморра
- Балнаб
- Белламора
- Бендомир
- Беспін — газовий гігант з системи Беспін сектора Аноат Зовнішнього Кільця. Планета була важливим джерелом газу тібанна, який очищався для виробництва та переправлявся на численні переробні станції.
- Бестін
- Бонадан
- Ботавуї була космополітичною планетою, розташована в центрі Простору ботанів в Середньому Кільці. Цей світ був рідним для раси ботанів, а також великим центром з торгівлі інформацією
- Бленджіл
- Бісс
- Вейланд — квітуча політропічна планета у Зовнішньому Кільці.
- Вергессо (астероїди)
- Вджун — темний, практично позбавлений життя світ. Відомий своїм замком Баст, в якому мешкав Дарт Вейдер.
- Ворзід IV
- Ворзід V
- В'юн
- Ванкор
- Дагоба. Відокремлений світ боліт і лісів, що служив притулком гранд-майстру Ордена джедаїв Йоді під час вигнання, але інших розумних форм життя не мав.
- Дантуїн — красивий світ зелених рівнин, тихих річок і чистих озер. Планета розташовується в секторі Райобалло Зовнішнього Кільця в кінці Стріли Міто,
- Датомир
- Джакку
- Джака
- Джамбіїм
- Джеонозис — скеляста планета з всесвіту Зоряних війн з червоним небом, населена комахоподібними мешканцями. На ній розташований головний центр виробництва дроїдів і зброї, а також перша столиця Конфедерації незалежних систем.
- Дорін
- Дромунд-Каас
- Дуро
- Ендор — представляє собою невелику, покриту лісом планету, що обертається навколо газового гіганта. Цей світ відомий як батьківщина евоків і планета, на якій сталася Ендорська битва
- Еч-то
- Еріаду
- Зіост — колишня столиця Імперії Ситхів. Ця планета розташована у Зовнішньому Кільці Галактики, в межах так званої Непроникної Кальдери — ділянки космосу, що перебуває всередині великої туманності.
- Зайгеррія
- Зонама-Секот
- Калі
- Каміно — водний світ, де була виготовлена армія клонів для Галактичної Республіки, пізніше стала імперським штурмовим корпусом.
- Карида
- Катарр
- Кашиїк — населена розумною гуманоїдною расою вукі, які живуть в будинках, побудованих на великих деревах.
- Кореллія
- Коррібан — рідний світ ситхів і священна планета їхнього ордену.
- Корусант — столиця Галактики і імперії Палпатіна. Майже всю поверхню планети займають міста.
- Куат
- Кіл'Дор
- Корулаг
- Кристофсіс
- Кейто-Неймодія (англ. Cato Neimoidia) — один з грошових центрів Торгової Федерації. Населення на 100 % складається з неймодіанців, які колонізували її багато років тому. Тільки найбагатшим неймодіанцям було дозволено жити на планеті. Їхні скарби містилися в захищених сховищах, розташованих у важкодоступних місцях під охороною бойових дроїдів B1. Міста Кейто-Неймодії будувалися на мостах, підвішених на гігантські скельні арки. Планета була покрита лісами, густо заселеними різноманітною флорою і фауною. На планеті також розташовувалася секретна база Нута Ганрея.[1]
- Кессель
- Ксілла
- Лола Сею
- Лотал
- Лото-мінор використовувався як звалище, куди звозили різне сміття з незліченних світів.
- Лок
- Малакор-5 знаходиться у Зовнішньому Кільці, в системі Малакор. До фінальної битви Мандалорських воєн планета була родюча і гостинна, але після катаклізму, викликаного Генератором гравітаційної тіні, вона стала пусткою, покритою зубчастими скелями.
- Манаан
- Мандалор
- Марідун
- Меліда-Даан
- Меллахан
- Міркр
- Мон-Каламарі
- Мустафар — маленька планета, що розташована в системі Мустафар у Зовнішньому Кільці, перед Рутаном, між Хайдіанським шляхом і Дев'ятим квадрантом. Мустафар — маленький вулканічний світ, де лава добувалася як цінний ресурс.
- Мууніліст
- Міджіто
- Маластар
- Мортіс
- Набу — третя планета в однойменній системі, що розташована в секторі Чоммелл поблизу Зовнішнього кільця. Населена двома незалежними цивілізаціями — гунганів, що мешкають у підводних містах, і набуанців — людей, що заселяють поверхню планети. Рідна планета Падме Амідали Наберріє і Джа Джа Бінкса, а також сенатора й майбутнього імператора Палпатіна.
- Нал-Хатта
- Нар-Шадаа
- Нелваан
- Норфіс
- Раката Прайм
- Раксус Прайм
- Раксус-Секундус
- Ріоон
- Рілот
- Руусан
- Рен-Вар. Вся поверхня планети покрита снігом і скелями. Планета мала стратегічне значення під час Війн Клонів, там існували фабрики, заводи і суднобудівні компанії, тим самим відроджуючи планету, яка багато тисяч років тому увійшла в режим зимової сплячки
- Ругоса
- Тайдарія
- Трандоша
- Таріс. Технологічно розвинена планета, поверхня якої повністю забудована надвисокими хмарочосами.
- Татуїн — планета-пустеля, що обертається навколо подвійної зірки (жовті зірки Тату І і Тату ІІ), розташованої на зовнішніх територіях, віддалена від основних галактичних маршрутів
- Телос
- Тогорія
- Умбара
- Утапау — віддалена, підземна планета була розташована в системі Утапау сектора Тарабба на територіях Зовнішнього краю.
- Увена Прайм
- Фоллієн
- Фелуція — химерний грибний світ, що розташовувався на околицях Зовнішнього Кільця між Рен Варом і сектором Коланда, близько Моссака і Перлеміанського Торгового шляху. Під час Воєн клонів вона стала головною цитаделлю Конфедерації незалежних систем.
- Фіндар
- Фіррере
- Фондор
- Фрезія
- Флоррум
- Хак
- Харуун-Кел
- Хайпорі
- Хоног
- Хот — шоста планета в однойменній системі, розташована в Коридорі Ісоном, віддаленому від цивілізації. Являє собою крижану, повністю вкриту льодом, планету.
- Явін — помаранчевий газовий гігант діаметром майже 200 000 кілометрів, розташований на територіях Зовнішнього краю.
- Явін IV — четвертий супутник газового гіганта Явін, придатний для життя, з бурхливою тропічною природою. Супутник став «центром» в галактичній багатотисячолітній історії і побачив величезну кількість подій галактичного масшабу.
- Hidalgo, Pablo (2015). Star Wars: The Force Awakens: The Visual Dictionary. New York, N.Y.: DK. ISBN 978-1-4654-3816-4.
- Luceno, James (2005). Star Wars: Revenge of the Sith: The Visual Dictionary. New York, N.Y.: DK. ISBN 0-7566-1128-8.
- Wallace, Daniel (1998). Star Wars: The Essential Guide to Planets and Moons. Del Rey. ISBN 0345420683.
- ↑ Databank. Cato Neimoidia (англ.)
- Galaxy Building, from Alderaan to Utapau [Архівовано 20 лютого 2017 у Wayback Machine.] at StarWars.com (official)
- Star Wars Canon: Just How Realistic Are the Single-Biome Planets? [Архівовано 22 грудня 2015 у Wayback Machine.] at The Escapist