Люк Скайвокер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Люк Скайвокер
Lukepromo2321.jpeg

Марк Гемілл у ролі Люка Скайвокера


Посади

Розширений всесвіт:

  • Засновник і лідер (колишній) Ескадрону "Сонця-близнюки"
  • Засновник і лідер Ескадрону "Hardpoint"
Планета Татуїн (дім)
Поліс Масса (місце народження)
Раса Людина
Національність Людина
Стать Чоловік
Організації Альянс повстанців/Нова Республіка
Новий Орден Джедаїв
Галактичний альянс
Актор Марк Гемілл (Епізоди IV-VII)
Ейден Бартон (Епізод ІІІ)

Люк Скайвокер (англ. Luke Skywalker) — вигаданий персонаж з усесвіту Зоряних воєн. Є головним героєм оригінальної трилогії Зоряних війн. Роль Люка Скайвокера у фільмах Зоряні війни. Епізод IV. Нова надія, Зоряні війни. Епізод V. Імперія завдає удару у відповідь, Зоряні війни. Епізод VI. Повернення джедая грав Марк Гемілл. У фільмі Зоряні війни. Епізод III. Помста ситхів як новонародженого Люка було знято Ейдена Бартона.

Син лицаря-джедая Енакіна Скайвокера та сенатора з планети Набу Падме Амідали. Має рідну сестру — Лею. Народився у 19 році ДБЯ у Поліс Масса. Брав участь у повстанні проти Імперії.

Родовід[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

Зоряні війни. Епізод III. Помста ситхів[ред. | ред. код]

Протягом фільмів з серії "Зоряні війни"Люк вперше з'являється у фільмі Зоряні війни. Епізод III. Помста ситхів, коли він народжується на Поліс Масса разом зі своєю сестрою Леєю. Люк та Лея двійнята, але Люк старший, адже народився трохи раніше за Лею. Їх мати померла під час пологів. Майстри Джедаї Йода та Обі-Ван Кенобі сховали дітей, щоб захистити їх від щойно створеної Галактичної імперії та її володаря канцлера Палпатіна.

Лею відправили на Альдераан, де її вдочерив сенатор Бейл Органа, та Лея стала принцесою, а Люка відправили на планету Татуїн, де він став фермером збирачем води зі своїм дядьком Оуеном та тіткою Беру. Обі-Ван відправився на Татуїн щоб приглядати за Люком.

Зоряні війни. Епізод IV. Нова надія[ред. | ред. код]

У фільмі Зоряні війни. Епізод IV. Нова надія, події розгоротаються через дев'ятнадцять років. Люк живе на планеті Татуїн разом зі своїм дядьком Оуеном та тіткою Беру. Дядько та тітка приховали від нього правду про минуле його батька, розповівши Люкові, що його батько був пілотом вантажного зорельоту та вже давно помер. Люк робить перші кроки до своєї долі, коли зустрічається з двома дроїдами, C-3PO та R2-D2, яких було послано принцесою Леєю з таємним повідомленням до Обі-Вана Кенобі. Обі-Ван Кенобі, якого Люк знав під ім'ям «Бен Кенобі» розповідає йому що, його батько був лицарем Джедай, якого зрадив та вбив молодий джедай на ім'я Дарт Вейдер. Також Обі-Ван Кенобі передає Люкові світловий меч його батька. Обі-Ван пропонує Люку відправитися на Альдераан, але Люк відмовляє йому.

Люк змінює свою думку, коли дізнається, що його дядько та тітка було вбито імперськими штурмовиками. Вони наймають контробандистів Хана Соло та Чубакку та їх корабель Тисячолітній сокіл щоб відправитися на Альдераан. Прилетівши до пункту призначення вони дізнаються, що Альдераан було знищено за допомогою Зірки Смерті.

Люк, за допомогою Хана Соло, Чубакки та дроїдів C-3PO, R2-D2 звільняють принцесу Лею. Люк приєднюється до Альянсу Повстанців та під час битви при Явіні знищує Зірку Смерті.

Зоряні війни. Епізод V. Імперія завдає удару у відповідь[ред. | ред. код]

Під час подій, що зображуються у п'ятому епізоді Зоряних війн Люк командир у Альянсі Повстанців на планеті Гот. Його ледве не було вбито сніговою істотою Вампа; він врятувався притягнувши до себе за допомогою Сили світловий меч. Люкові з'являється привид Обі-Вана Кенобі та говорить йому, щоб Люк летів на планету Дагоба, щоб закінчити навчання у Майстра Джедаїв Йоди.

Люк командує ескадроном снігових спідерів прикриваючи евакуацію бази повстанців під час атаки сил Імперії. Після бою Люк залишає Гот та на власному іксокрилі та летить на Дагоба. Там він зустрічає Йоду та продовжує тренування.

Його тренування було перервано видінням про страждання його друзів. Незважаючи на попередження Обі-Вана та Йоди, він летить до Хмарового Міста щоб допомогти друзям. Там він зустрічається з Дартом Вейдером та б'ється з ним на світлових мечах. Вейдер відтяв Люкові долоню правої руки та після цього відкрив йому правду про те, що він є його батьком. Дарт Вейдер запропонував Люкові перейти на Темний бік Сили та керувати Галактикою разом з ним. Але Люк відмовляється та стрибає у трубопровід. Його підбирає Тисячолітній Сокіл.

Зоряні війни. Епізод VI. Повернення джедая[ред. | ред. код]

У шостому епізоді Зоряних війн Люк разом з Леєю, Лендо Калрісіаном та дроїдами C-3PO та R2-D2 відправляються на Татуїн, щоб врятувати Хена Соло з полону Джабби Гатта. Люк сам потрапляє у полон до Джабби, але йому вдається врятуватися завдяки R2-D2, та врятувати своїх друзів.

Люк повертається на Дагоба, щоб закінчити навчання у Йоди. Він питає у Йоди чи є правдою слова Дарта Вейдера про те, що він є його батьком. Йода підтверджує слова Вейдера. Привид Обі-Вана повідомляє Люку, що Лея — його сестра-близнюк. Обі-Ван каже Люку, що він не стане Джедаєм доки не зустрінеться ще раз із своїм батьком.

Вирушивши разом з загоном повстанців на Ендор, Люк здається у полон імперським штурмовикам, знаючи що вони відведують його до Вейдера. Люка доставляють на нову недобудовану Зірку Смерті Дарт Вейдер веде Люка до імператора. Люк б'ється з Вейдером на світлових мечах. Під час бою, коли Люк відрубав Вейдеру долоню, імператор робить спробу схилити Люка до темного біку Сили, але це йому не вдається. Використовуючи Силу, імператор б'є Люка блискавками. В останню мить на допомогу Люку приходить Дарт Вейдер, який схопив імператора та кинув його у шахту реактора.

Смертельно поранений Дарт Вейдер просить Люка зняти з нього шолом, щоб подивитись на сина власними очима. Пізніше після перемоги повстанців та знищення Зірки Смерті, Люкна Ендорі бачить привиди Обі-Вана, Йоди та свого батька.

Розширений всесвіт[ред. | ред. код]

Після битви при Ендорі[ред. | ред. код]

Через день після двобою з Дартом Вейдером Люк, що ще не відновився від пошкоджень, які було нанесено блискавками Сили Палпатіна, врятував Веджа Антіллеса від смерті від вибуху дроїда-посильного, котрий самоліквідувався відразу після того, як передав заклик про допомогу з Бакури. Скайвокер очолив місію Альянсу на Бакуру — планету, що піддалася нападу з боку дивної раси прибульців, ссі-руук, що використовували життєву силу полонених для живлення своїх машин. Там Люк Скайвокер та Лея Органа домоглися тимчасового перемир'я між повстанцями й імперськими силами, щоб разом відбити вторгнення. На Бакурі Люк закохався в молодого сенатора з планети — Геріель Кептісон. Їхні відносини швидко розвивалися, але після завершення місії шляхи Геріель та Люк розійшлися. Під час місії на Бакурі Люк був заражений невідомими паразитами, яких нацькував на нього імперський губернатор Вілек Нереус, та потрапив у полон до ссі-руук. Але за допомогою Дева Сібварри, чутливої до Сили людини на службі в ссі-руук, Люк зміг втекти, пошкодивши корабель ссі-руук і тим самим забезпечивши повстанцям перемогу в битві. Трохи пізніше Люк продиктував умови капітуляції Вілеку Нереусу, звільнивши бакуріанцев від імперського диктату.

У пошуках спадщини (4 — 11 ПБЯ)[ред. | ред. код]

Скайвокеру довелося зачекати зі здійсненням мрії про відродження Ордену джедаїв. Смерть Палпатіна стала причиною пропасної активності у всій галактиці, і Люк був змушений допомагати багатьом світам скинути ярмо Імперії. Так, на планеті Солей Скайвокер допомагав місцевим заколотникам скинути короля Блеккарта. Під час цієї місії Люк закохався в дівчину по імені Мері і хотів піти з Альянсу, щоб жити з нею, залишивши війну в минулому. Але Імперія почала повторну окупацію планети, під час якої Мері загинула, а Люк зміг втекти, лише скориставшись допомогою солейця Браксаса. Смерть Мері стала причиною повернення Люка в Альянс, де він продовжив службу, виконуючи найнебезпечніші завдання.[1]

Знаходячись на базі повстанців на Ендорі, Люк продовжив покращувати свої навички у використанні Сили, отримавши підтримку Вікета і евоків. Саме тут Люк Скайвокер одержав своє перше офіційне завдання з моменту смерті Імператора. Він став представником повстанців і відвідав планети Іскалон та Шаукен, щоб переконати місцевих мешканців відправити своїх представників на Першу Конференцію Незалежних Рас. Під час виконання цього завдання Люк зустрів іскалоніанця Кіро. Кіро був чуттєвий до Сили і сподівався, що Скайвокер навчить його джедайському мистецтву.[2]

Однак смерть Сібварри змусила Люка переглянути свої плани щодо відродження Ордену, і він відмовився навчати Кіро. Незабаром після цього Скайвокер став тренувати нових бійців Альянсу, серед яких були Барні, Рік Дуел, Чіхдо, Дракос, зелтронка Дені і Ферон. Не володіючи чутливістю до Сили, вони дуже хотіли мати таку ж фізичну підготовку, як у лицарів-джедаїв. Хоч Люк і був майже цілком упевнений, що його учні не можуть використовувати Силу, він не став навіть намагатися знайомити їх з її можливостями, тому що побоювався їхнього переходу на Темну Сторону. Таким чином, перші учні Люка були простими солдатами, яких відрізняла від інших лише гарна фізична підготовка.[3]

Люк продовжував тренувати, поки до нього на Ендор не прилетіла молода Віла і не попросила Люка навчити її. Дівчина сподівалася, що зможе придбати нові здібності, що допоможуть їй врятувати свою батьківщину — Налдар. Скайвокер обіцяв Вілі, що буде вчити її, але не виконав обіцянки. Упередження Люка проти навчання дійсних джедаїв зазнали серйозної перевірки, коли він зіштовхнувся на Налдарі з Флінтом — іншим молодим чоловіком, якому він відмовив у навчанні. Флінт став Темним володарем ситхів під керівництвом темної володарки Лумаї й очолив імперські сили на Налдарі. Люк бився з ним і зрозумів, що його відмова Флінту породила зло. Скайвокер допоміг Флінту усвідомити те, як він помилявся, а от Віла загинула в спробі врятувати життя колишнього Темного владики. Люка Скайвокера знову відвідало видіння Йоди, Обі-Вана Кенобі та Енакіна Скайвокера, після якого він зрозумів, що боятися Темної Сторони безглуздо і вирішив відродити Орден. Першим його дійсним учнем став Кіро, якому Люк раніше відмовив у навчанні.[4]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Star Wars 89: І'll See You in the Throne Room
  2. Marvel Star Wars 90: The Choice
  3. Marvel Star Wars 92: The Dream
  4. Marvel Star Wars Annual 3: The Apprentice

Посилання[ред. | ред. код]