Альянс Повстанців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Rebel Alliance logo.svg

Альянс за відновлення Республіки (англ. Alliance to Restore the Republic), також відомий як Альянс повстанців — організація у вигаданому всесвіті Зоряних війн, була силою опору, створеною для того, щоб протистояти Галактичній Імперії. Альянс був сформований групою прихильників ідеалів Галактичної Республіки (і незадоволених тим, що сенат обрав Палпатіна імператором), яка була реформована в Імперію. Хоч Альянс і був слабший за Імперські збройні сили, але володів вірними солдатами і блискучими командирами.

Історія[ред. | ред. код]

Створення Альянсу Повстанців[ред. | ред. код]

Визначити точний момент, коли зародилося повстання проти Палпатіна важко, але корінням воно сягає часів закінчення Війни Клонів. До того часу, Верховний Канцлер Палпатін вже мав величезну владу в своїх руках, і з прийняттям Декрету Секторального Управління, відправив війська для контролю над республіканськими світами. Сенатори Бейл Органа і Мон Мотма, побачили в цьому крок до диктатури, крок, протилежний зміцненню демократії, якій вони служили. Зустрівшись з іншими членами Сенату, яким вони довіряли, Органа й Мотма сформували "Делегацію 2000". Ймовірно, цей момент і є передумовою майбутнього Повстання. Члени Делегації склали Прохання 2000, намагаючись змусити Канцлера зняти надзвичайні повноваження і почати мирне вирішення питання війни. Палпатін відхилив це прохання, і незабаром перетворив Галактичну Республіку в Галактичну Імперію, з підтримкою практично всіх членів Галактичного Сенату (більше 99%), проголошуючи себе Імператором. Багато з тих, хто підписав Прохання 2000, були поміщені у в'язницю, вбиті або відправлені у вигнання, хоча Органа і Мотма зуміли уникнути репресій, завдяки пораді Падме Амідали не привертати увагу Палпатіна, протягом сесії конгресу, коли була проголошена Імперія. Після цього засідання Бейл Органа і Мон Мотма фактично почали створювати опір проти законного тирана держави - Палпатіна.

Збройний опір[ред. | ред. код]

Стратегія імператора Палпатіна для виконання Нового Порядку була започаткована на жорсткій тактиці — реалізація страху військової сили для того, щоб перешкоджати самій ідеї повстання. Підйом Галактичної Імперії не був підтриманий всіма членами світів. Однією з перших планет, які намагалися протистояти Імперіалізації був власний рідний світ Імператора - Набу, де на той час правила королева Апайлана. Під керівництвом Апайлани, в Набу продовжували відзначати пам'ять Республіки, не визнаючи верховенство Імперії в галактиці. Крім того, королева почала розглядати військові варіанти, такі, як переховувати джедаїв від імперського правосуддя. Такі дії були виявлені і інтерпретовані як ознаки повстання проти Нового Порядку, таким чином Імперія вирішила помститися Набу та спорядили війська. 501-й легіон, елітний підрозділ клонів штурмовиків під командуванням лорда сітхів Дарта Вейдера, напали на столицю Набу - Тід у 18 ДБЯ. Хоч безпека королеви була посилена джедаями, в кінцевому рахунку, вони були не в змозі протистояти імперській військовій машині. Коли на місто напали Імперці, міський гарнізон був знищений, а королева Апайлана була вбита під час битви. У наступні роки, Імперія неодноразово скидала нелояльні до неї уряди інших планет за допомогою сили, часто покладаючись на 501 легіон Вейдера.

Посилання[ред. | ред. код]

Альянс Повстанців в Енциклопедії Зоряних війн (укр. )