Корусант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корусант
Coruscant
Корусант. Інтерпретація художника.
Автор(и) Тімоті Зан
Жанр Наукова фантастика
Тип Міський (всепланетний екуменополіс)
Раси Людина (корінне населення; ймовірно рідний світ)
Таунг (історично)
Желл (історично)
Населення 2 трильйони (68% люди, 32% інше розумне)
Перша поява Трилогія Трауна
Остання поява Мандалорець
Сонце(я) Корусант Прайм
Місяці Кентакс-1, Кентакс-2, Кентакс-3 и Гесперідіум

Корусант (англ. Coruscant /ˈkɒrəsɑːnt/) — вигадана планета з всесвіту Зоряних війн, столиця галактики і імперії Палпатіна.

Майже всю поверхню планети займають міста. Невеликі неосвоєні райони становлять лише полярні шапки на полюсах і в групі гір Манараї. Клімат на планеті підтримується штучно, в тому числі за підтримки системи орбітальних дзеркал і обігрівачів на приполярних районах планети.

На Корусанті знаходиться багато важливих інституцій, в тому числі Галактичний Сенат. Крім того, на планеті є Храм джедаїв, а після утворення імперії — Імператорський палац. Тоді планета протягом декількох десятків років носила назву Імперський Центр. Планета покрита подвійним планетарним щитом, навколо неї — флоти і численні бойові станції, на низьких і високих орбітах обертаються багато космічних станцій.

Населення Корусанта, відомого своєю космополітичною культурою та високими хмарочосами, складалося з трильйонів жителів великої кількості як гуманоїдів, так і інопланетних видів. Крім того, стратегічне розташування Корусанта в кінці кількох великих торговельних шляхів дозволило йому збільшити силу та вплив, що призвело до того, що місто-планета перевершило своїх перших суперників і стало центром галактичної культури, освіти, фінансів, образотворчого мистецтва, політики та технології[1].

Поверхня планети була повністю зруйнована під час війни з йуужань-вонгами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Coruscant also known as Imperial Center during the rule of the Galactic Empire, was an ecumenopolis—a city-covered planet, collectively known as Imperial City— in the Coruscant system of the Core Worlds (вид. 2nd). starwars.fandom.com. 1991.

Посилання[ред. | ред. код]