Група армій «B»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Група армій «B»
Heeresgruppe B
Oberbefehlshaber Heeresgruppe.svg
Прапор Командувача групою армій часів Третього Рейху
На службі 12 жовтня 1939 - 21 червня 1941
9 серпня 1942 - 17 квітня 1945
Країна Третій Рейх Третій Рейх
Належність Chef Generalstab Heer.svg ОКХ
Вид ЗС Heer Сухопутні війська
Рід військ Wehrmacht Вермахт
Чисельність група армій
Війни/битви Друга Світова Війна

Західний фронт

Східний фронт

Західний фронт

Командири
Визначні
командири
Федор фон Бок
Максиміліан фон Вейхс
Ервін Роммель
Гюнтер фон Клюге
Вальтер Модель
Групи армії Вермахту
«A» Balkenkreuz.svg
«B»
«C»

Група армій «B» (нім. Heeresgruppe B) — одна з груп армій Німеччини під час Другої світової війни.

Група армій «B» була створена 12 жовтня 1939 року внаслідок перейменування передислокованої з Польщі на захід армій «Північ» (нім. Heeresgruppe Nord). Група армій «B» під час Французької кампанії захопила Нідерланди і Бельгію. У другій частині кампанії після закінчення боїв на узбережжі Ла-Маншу, група армій «B» була передислокована на річку Сомма, звідки вона завдавала удару через Париж по узбережжю Атлантичного океану. З 16 серпня 1940 року почалась передислокація групи армій «B» у Східну Пруссію. Перед початком кампанії проти СРСР вона була перейменована в групу армій «Центр» (нім. Heeresgruppe Mitte).

Знову група армій «B» була сформована 9 липня 1942 року на півдні радянсько-німецького фронту із з'єднань лівого крила групи армій «Південь» (нім. Heeresgruppe Süd). Вона перебувала на північному краї наступального угруповання, сформованого для літнього наступу 1942 року, і мала на меті захоплення Сталінграда і виходу до Волги. В лютому 1943 року оточені з'єднання групи армій «B» були розбиті і полонені під Сталінградом. 9 лютого 1943 року залишки групи армій «B» були розділені між групою армій «Центр» і групою армій «Південь».

Знову група армій «B» офіційно була створена 19 липня 1943 року в Мюнхені. 19 серпня вона була передислокована в Північну Італію, де в її склад увійшли розквартировані там сухопутні сили. 26 листопада 1943 року вони були передані в підпорядкування штабу командування Півдня.

2 січня 1944 року група армій «B» перейшла в оперативне керівництво Командування військами Вермахту на Заході для дій у районі узбережжя Ла-Маншу. Під час висадки англо-американських військ у Нормандії з'єднання групи армій виявилися на північному крилі Західного фронту. Незважаючи на опір, група армій «B» була змушена відступити. В Арденнах її танкові з'єднання брали участь у наступі, однак змушені були перейти до оборони після початку Вісло-Одерської стратегічної наступальної операції Червоної Армії. У ході подальшого відступу група армій «B» потрапила в оточення в районі Руру і 17 квітня 1945 року капітулювала.

Командувачі[ред.ред. код]

Західний фронт, Генеральна губернія
Східний фронт
Італія, Західний фронт

Джерела[ред.ред. код]

  • Буркхарт Мюллер-Гиллебранд. Сухопутная армия Германии, 1939–1945 гг. — М.: Изографус, Эксмо, 2002. — 800 с. — 5000 экз. — ISBN 5-94661-041-4
  • Залесский К. А. Вооружённые силы III Рейха. Полная энциклопедия. Вермахт, люфтваффе, кригсмарине. — М.: Эксмо, 2008. — 944 с. — 4000 экз. — ISBN 978-5-903339-73-0

Посилання[ред.ред. код]