Південна Африка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Цей термін може також посилатися на назву країни на півдні Африки. Див. Південно-Африканська Республіка.
Карта Африки з виділеними країнами Південної Африки

Південна Африка — природна область Африки, що знаходиться на південь від водороздільного плато Конго—Замбезі (південніше 12-13° південної широти). До Південної Африки відносять також острови Мадагаскар, Коморські і Маскаренські.

Рельєф[ред.ред. код]

Більша частина поверхні занята високими рівнинами Калахарі, оточеними по краям плоскогір'ями висотою до 1500—2000 м (в Драконових горах до 3482 м, гора Табана-Нтленьяна), що обриваються до прибережних низовин Атлантичного та Індійського океанів крупним уступом. На крайньому півдні Капські гори.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат переважно тропічний пасатний, більшою частиною засушливий, на крайньому півдні субтропічний. Опадів від 250—300 мм на рік в західних плоскогір'ях до 500—700 мм на плато та 1000—2000 мм на схилах Великого Уступу.

Ріки[ред.ред. код]

Великі ріки: Замбезі, Лімпопо, Оранжева і Кунене.

Рослинність[ред.ред. код]

Сухі листопадні тропічні рідколісся, різні типи саван та пустель. На крайньому півдні сухі субтропічні вічнозелені ліси.

Країни[ред.ред. код]

На території Південної Африки повністю або частково розташовані такі країни: Ангола, Ботсвана, Замбія, Зімбабве, Лесото, Малаві, Мозамбік, Намібія, ПАР, Свазіленд.

На островах — держави Коморські острови, Мадагаскар, Маврикій, Сейшельські острови, Реюньйон.

Колонізація[ред.ред. код]

Європейське заселення Південної Африки почалося в середині XVII ст., коли голландські кальвіністи заснували поблизу мису Доброї Надії свою першу общину, а 1652 р. – місто Капштадт (Кейптаун). Наприкінці XVIII ст. починається захоплення Капської колонії англійцями, що змусило голландських поселенців переселитися на незаймані північно-східні території та заснувати дві незалежні республіки Трансвааль і Оранжеву. Поселенці називали себе бурами (від „boere” – селяни, фермери) або африканерами, оскільки вважали себе громадянами Африки (подібно до американців у США).

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Земля Це незавершена стаття з географії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.