Череп і кістки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ця стаття про таємне товариство. Про символі див. Адамова голова, про піратському прапорі — Веселий Роджер
Емблема товариства «Череп і Кістки»


«Череп і кісти» (англ. Skull & Bones) — найстаріше таємне товариство студентів Єльського університету.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Вважається, що членами суспільства стають тільки представники вищої еліти, вихідці з найбагатших і найвпливовіших сімей США. Вони займали і займають найважливіші пости в політиці, ЗМІ, фінансової, науковій та освітній сферах. Так, серед патріархів таємницею ложі, її засновників, значилися Расселли[1], Тафти[1] й Гілмани[2]; згодом до складу товариства входили Банді[3], Лорд[4], Рокфеллери[5], Уїтні[6], Фелпси, Буші та інші.

Відповідно до сформованої традиції, після того, як члени товариства «Череп і кістки» покидали ізольоване середовище кампуса Єльського університету і займали важливі посади в уряді та інших громадських структурах, вони продовжували підтримувати зв'язок один з одним протягом усього життя.

Історія товариства[ред.ред. код]

У 1832–1833 навчальному році секретар Єльського університету «Вільям Рассел» прийняв рішення разом з 14 однодумцями організувати нове таємне братство[7] .. За однією з версій, він привіз цю ідею з Німеччини, де навчався протягом деякого часу, відповідно і нове суспільство створювалося за німецьким зразком.

Таємне братство Рассела спочатку називалося «Клубом Євлогій» (евлогіанского клуба), на честь грецької богині красномовства. Потім засновники товариства в якості символу своєї таємної організації взяли символ смерті і перейменували клуб в «Череп і кістки». В 1856 у Уїльям Рассел офіційно зареєстрував братство під ім'ям «Траст Рассела Асоціації» (англ. Russell Trust Association).

В якості герба суспільства був прийнятий символ «смерті голова» — зображення черепа і двох знаходяться під ним схрещених кісток. Під емблемою зображено число 322. Існує кілька версій про його значення. Багато дослідників вважають, що таким чином зашифрована дата заснування клубу — 1832 році, а остання двійка символізує те, що це братство було засновано як філія німецького Університет Архіви[8].

Деякі ж члени «Костею» стверджують, що число означає, перш за все, дату смерті Демосфен а 322 рік до н. е., Який заснував свого часу грецьке патріотичне суспільство, яке послужило прототипом "Черепи і кісток ". Ряд дослідників вважають внутрішньою колом цієї організації товариства Тулі[9].

Перша когорта адептів «Черепи та кісток» з'явилася в 1833 у. Членами цього таємного товариства могли бути тільки вихідці з американської аристократії[10] англо-саксонського походження і протестант ського віросповідання ( WASP). Ці люди були визнаної елітою суспільства[11], а на зборах іменували себе «центром Всесвіту», «лицарями», а всіх інших, невтаємничених, — «варвар ами». Спочатку прийняття в нього євреїв, жінок і чорношкірих було заборонено. Проте в ХХ столітті правила прийому стали більш демократичними, і колір шкіри перестав відігравати значиму роль. В 1991 у пішов у минуле гендер ний бар'єр[12], і членом ордена вперше стала жінка[13].

Ритуалістика суспільства[ред.ред. код]

Про те, як проходять засідання суспільства, відомо дуже небагато. Серед іншого, члени суспільства проходять на випускному курсі університету через сповідальні ритуали. Так, в один з четвергів, вночі, у склепі, вони повинні розповісти колегам про всі свої найпотаємніших мріях і бажаннях. Наступна ніч присвячується „розбору“ сексуальних історій дитинства і юності. Деякі джерела стверджують, ніби новобранець лягає в труну і, мастурбуючи на очах у членів суспільства, відкриває їм свої самі сороміцькі сексуальні секрети.

Одним з найбільш скандальних обставин діяльності „Черепи та кісток“ вважається звичай, згідно з яким претенденти на членство повинні зробити якийсь проступок „в ім'я братерства“.

Члени товариства[ред.ред. код]

Джордж Буш-молодший
 • Мозес Койт Тайлер» (1857) — американський письменник, історик, літературознавець
 • «Евген Шулер» (1859) — американський вчений, письменник, перекладач, мандрівник і дипломат
 • «Джон Вільям Стерлінг» (1864) — корпоративний юрист, один з найбільших жертводавців Єля
 • "Ірвінг Фішер, " (1888) — американський економіст
 • "Аверелл Гарріман (1913) — американський промисловець, державний діяч і дипломат
 • «Арчибальд Макліш» ((1915) — поет і письменник, дипломат
 • Прескотт Буш (1917) — банкір, сенатор від штату Коннектикут, батько «Джордж Герберт Уокер Буш» і дід Джорджа Буша-молодшого
 • «Роберт Ловетт» (1918) — американський державний діяч, який займав пост військового міністра
 • «Генрі Люс» (1920) — американський журналіст і видавець, творець всесвітньо відомих журналів «Час», « Фортуна», " Життя "
 • Джордж Герберт Вокер Буш[ред. (1948) — 41-й президент США
 • «Вільям Баклі» (1950) — американський письменник і політичний оглядач
 • «Вільям Нордхаус» (1963) — американський економіст
 • «Крістофер Баклі» (1975) — американський письменник, сатирик
 • «Роберт Каган» (1980) — американський політик, журналіст
 • « Пол Джаматті» (1989) — американський актор

Члени ордена

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б Robbins, page 82
 2. Robbins, page 83-5
 3. Robbins, page 186
 4. Robbins, page 174-5, 189
 5. name="obit35"
 6. Robbins, page 187
 7. New York Times, "Зміна в череп і кістки. Відомий Єльського суспільства подвоює розмір Його будинок — Додавання дублікат старої будівлі ", опублікованій 13 вересня 1903
 8. [1]Yale University Archives
 9. Stevens, Albert C. (1907). Cyclopedia of Fraternities: узагальнення існуючих і достовірної інформації результати оригінальних досліджень щодо походження, Висновок, засновники, розвитку, цілі, емблеми, характер, і кадрів більше шестисот таємних товариств у США. EB лікування і компанія (E. B. Treat and Company). с. 340. 
 10. гробниць і крани погляд зсередини на братств, Єльського університету жіночих клубів і товариств
 11. череп і кістки — 60 хвилин — CBS News
 12. Yale Daily News — Goolsbee '91 ставить економіку ступеня, щоб використовувати для Обама
 13. Ендрю Cedotal, Хрипи ці сухі кістки, Yale Daily News ' «18 квітня 2006 року.