Інтенсивне сільське господарство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
Crops Kansas AST 20010624.jpg
Інтенсивне сільське господарство Канзасу. Супутниковий знімок, липень 2001 року
(37°24′ пн. ш. 100°54′ зх. д. / 37.4° пн. ш. 100.9° зх. д. / 37.4; -100.9)
 
Категорія КатегоріяPortal-puzzle.svg Портал

Інтенсивне сільське господарство — сільськогосподарська виробнича система, що характеризується високими затратами праці на одиницю зайнятої площі (в протилежність екстенсивному сільському господарству). Воно зазвичай засновується на використанні значної кількості хімічних добрив, гербіцидів, фенгіцидів, інсектицидів, регулятів росту рослин і пестицидів. Також воно часто залучає використання методів автоматизації, які стали ключем до успіху сучасного сільського господарства. Все це дає значне підвищення виробництва порівняно з традиційними методами.

Переваги[ред. | ред. код]

Інтенсивне сільське господарство зробило можливим значне збільшення продуктивності протягом двадцятого сторіччя, і допомагає гарантувати належне і стійке постачання харчових продуктів до зростаючого населення, в той же час зменшуючи кількість потрібної землі. Ріст продуктивності дозволяє скоротити кількість людей зайнятих у сільському господарстві, особливо в розвинених країнах. Крім того, звільнюється земля, що може використовуватися для створення заповідників і національних парків. Інтенсифікація сільського господарства з сорокових років до шестидесятих також відома як зелена революція. Збільшена сільськогосподарська продуктивність привела до значного зменшення цін на харчові продукти.

Недоліки[ред. | ред. код]

По-перше, інтенсивне сільське господарство часто проводиться за рахунок руйнації навколишнього середовища, що пояснює неприйняття цих методів деякими виробниками і споживачами. Використання інтенсивного сільського господарства фермерами наносить шкоду природі і харчовому ланцюгу такими шляхами:

  • Видалення огорож, щоб зробити великі поля для максимальної ефективності. Це знищує ареал деяких диких тварин і може привести до ерозії ґрунту.
  • Використання добрив забруднює річки й озера (наприклад, мертва зона на узбережжі Мексиканської затоки створена азотними добривами)
  • Пестициди порушають харчовий ланцюжок і значно скорочують популяції комах, птахів і ссавців, забруднюють водний світ.
  • Монокультурне сільське господарство сприйнятливіше до масивного неврожаю через хвороби.
  • Інтенсивне тваринництво, наприклад курки і телят, яких тримають весь час в дуже тісних приміщеннях (див. промислове сільське господарство), розглядається деякими людьми як жорстоке.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]