Насінництво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
Wuhan - Zhongshan St - seed shops - seed display - P1040800.JPG
У насінневому магазині
 
Категорія КатегоріяPortal-puzzle.svg Портал

Насі́нництво — галузь рослинництва, яка займається масовим розмноженням насіння районованих сортів для здійснення сортозаміни та сортооновлення, збереження і поліпшення їх чистосортності, біологічних і урожайних властивостей. Насінництво безпосередньо пов'язане з селекцією. В основі насінництва лежить генетика.

Насінництво являє собою господарську діяльність у сфері виробництва, сертифікації, продажу, купівлі, транспортування, маркування і контролю посівного матеріалу сортів культурних рослин в процесі його обороту.

Державне управління в галузі насінництва здійснювють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики та уповноважені ним громадські організації, що об'єднують власників майнових прав інтелектуальної власності на поширення сорту в Україні, виробників посівного матеріалу та його постачальників.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Рослинництво: Підручник / О. І. Зінченко, В. Н. Салатенко, М. А. Білоножко — К.: Аграрна освіта, 2001. — 591 с.
  • Молоцький М. Я., Васильківський С. П., Власенко В. А., Князюк В. І. Селекція та насінництво сільськогосподарських рослин / Підручник. — К.: Вища освіта, 2006. — 398 с.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]