Рибництво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
Рибоводна ферма на острові Ламб-Голм, Шотландія
Категорія Категорія Портал

Ри́бництво — один з основних напрямів аквакультури і галузь сільського господарства, яка займається вирощуванням риби, покращенням і збільшенням рибних запасів в водоймах. Рибництво в морських водоймах розглядається як одне з напрямків в марикультурі. Для розведення риби використовують природні або штучні водойми, в тому числі басейни, танки, садки і акваріуми.

Вартість світової продукції аквакультури в 2008 році становила близько 98,4 млн доларів США, де Китай займає домінуючу позицію на ринку[1]. Додаткого інкубатори виробляють морепродукти для дрібних домашніх потреб, що особливо поширено в Південно-Східній Азії[2][1]. Рибні заводи поширені в рибопромислових районах світу[3].

Служба охорони рибництва і диких тварин створила Національну систему рибоводних заводів (National Fish Hatchery System) для підтримки збереження місцевих видів риб[4].

В Україні рибництвом займається відділ аквакультури і селекції при Головному державному управлінні охорони, відновлення, використання водних живих ресурсів і регулювання рибництва, яке є департаментом Державного агентства рибного господарства[5][6].

В Казахстані спеціально уповноваженим державним органом, який здійснює державний контроль за станом, відтворенням, охороною, захистом і використанням рибних ресурсів є Комітет лісничого, рибного і мисливського Міністерства сільського господарства[7],[8].

Історія[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б FAO (2010) State of World Fisheries and Aquaculture [1]
  2. Sim, S. Y., M. A. Rimmer, J. D. Toledo, K. Sugama, I. Rumengan, K. Williams and M. J. Phillips (2005). A guide to small-scale marine finfish hatchery technology. Australian Centre for International Agricultural Research 2005- 01 [2] [Архівовано 2022-03-06 у Wayback Machine.]
  3. Рибоводний завод — Большая советская энциклопедия
  4. United States Fish and Wildlife Service: Fisheries and Habitat Conservation (2009) National Fish Hatchery System // 22.09.2011
  5. Головрибвод. Архів оригіналу за 20 лютого 2014. Процитовано 19 грудня 2015.
  6. Державне Агентство Рибного Господарства. Процитовано 22 березня 2013.
  7. Щодо створення Комітету лісничого, рибного і мисливського господарства Міністерства сільського господарства Республіки Казахстан — ИПС «Әділет»
  8. Озерно-товарне рибоводство в Казахстані