Агротехніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
Plowing ecomat.jpg
Оранка за допомогою трактора і плуга
 
Категорія КатегоріяPortal-puzzle.svg Портал

Агроте́хніка — система прийомів вирощування сільськогосподарських культур. Рівень агротехніки визначається ступенем розвитку суспільства; кожній історичній епосі, кожному суспільному ладу властива своя агротехніка.

Агротехніка первісного суспільства[ред. | ред. код]

В епоху первісного суспільства агротехніка була основана на примітивних знаряддях ручної праці (мотика, серп). Це був період т. з. ручного, мотичного землеробства.

Агротехніка рабовласницького суспільства[ред. | ред. код]

У рабовласницькому суспільстві виникли знаряддя, які приводилися в дію за допомогою тварин (соха, плуг). В цю епоху було розроблено ряд прийомів удобрення ґрунту і догляду за рослинами, застосовувалося штучне зрошення.

Див. також: Сади Семіраміди

Агротехніка капіталістичного суспільства[ред. | ред. код]

Прийоми агротехніки, пов'язані з сучасною системою сільськогосподарських машин і основані на висновках природознавства й агрономічних наук, почали складатися в умовах капіталістичного землеробства. В результаті розвитку машинобудування землеробство одержало ряд удосконалених сільськогосподарських машин.

У 20 ст. на поля вийшов трактор, за ним — комбайн і ряд ін. складних машин та знарядь, збільшилось використання мінеральних добрив. Все це сприяло удосконаленню агротехніки. Проте справжній розвиток агротехніки можливий лише після ліквідації хижацької експлуатації землі і створення необхідних умов для організації раціональної системи землеробства, застосування нових машин і відкриттів науки.

Принципи агротехніки[ред. | ред. код]

Сучасна система землеробства передбачає

Такі найважливіші заходи і прийоми А. В А. включають також підготовку посівного і садивного матеріалу, сівбу і садіння, збирання врожаю, снігозатримання, мульчування, боротьбу з бур'янами, хворобами і шкідниками сільськогосподарських культур та ін.

Завдання[ред. | ред. код]

Завданням агротехніки є на базі досягнень науки, досвіду передовиків сільського господарства, широкого застосування механізації забезпечити умови для одержання високих і сталих врожаїв, прогресивного піднесення родючості ґрунту, систематичне підвищення продуктивності праці і зниження собівартості сільськогосподарської продукції. Великий внесок у розвиток агротехніки роблять новатори аграрного виробництва. Використовуючи досягнення сільськогосподарської науки і уважно вивчаючи місцеві господарські і природні умови, вони створюють прийоми вирощування сільськогосподарських рослин, які забезпечують високу і сталу врожайність кожної культури в кожному полі сівозміни.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]