Марикультура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
MH Lochailort.jpg
Розведення лосося, Шотландія
 
Категорія КатегоріяPortal-puzzle.svg Портал
Садкова культура морського вугра в Японії

Марикультура — промислове розведення та вирощування морських водних живих ресурсів (риб, безхребетних, водних рослин) або інших продуктів у спеціальних господарствах на відкритих ділянках океану, у його прибережних районах, у резервуарах, ставках, водогонах, що заповнені морською водою. Прикладом може бути вирощування морської риби, а також молюсків, креветок і водоростей у морських водоймах. Безпосередні продукти виробництва марикультури: риб'яча ікра, агар-агар, ювелірні вироби (наприклад перлини) та косметика.

В Україні марикультура — це різновид аквакультури, яка здійснюється у внутрішніх морських водах України — в Чорному і Азовському морях.

Розведення молодих риб[ред. | ред. код]

Крім власне виробництва, людина займається відтворенням поголів'я риб. Спеціалізовані рибоводні заводи вирощують молодь лососевих, осетрових та інших риб.

Створюються штучні басейни в прибережних зонах для оселедця, сайри, тунця і для безхребетних.

Ферми з штучного розведення раків, креветок, мідій, устриць[ред. | ред. код]

Для забезпечення внутрішніх потреб у споживанні морепродуктів та розвитку експорту, в Україні відриваються ферми для вирощування раків, мідій, устриць, креветок. Проте кількість таких ферм невелика. Це пов'язано, перш за все, із значним обсягом початкового капіталу, який необхідний для їх відкриття.[1]

Нові напрямки[ред. | ред. код]

Розвиток науки і техніки послужило причиною для виникнення нових напрямків марикультури. По-перше, стало можливим вирощування гідробіонтів, а по-друге, надзвичайно актуальною стала проблема очищення водного середовища від антропогенних забруднень. Розвиток марикультури в Україні має проводитись з урахуванням досліджень екосистемних зв'язків. Нині в Україні марикультура розвивається повільно.[2]

Інтенсивна марикультура[ред. | ред. код]

Інтенсивна марикультура — це штучний вплив на одну або на всі стадії життєвого циклу об'єкта культивування.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Тилігульський лиман: тихоокеанська устриця та екстремальний кайтинг. www.ukrinform.ua (uk). Процитовано 2020-11-12. 
  2. [file:///C:/Users/User/Downloads/econ_2014_4_12.pdf СВІТ ВРЯТУЄ МАРИКУЛЬТУРА]. ЕКОНОМІКА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (ukr).