Білий шоколад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Плитка білого шоколаду з пелюстками троянд

Білий шоколад — шоколад, який виробляють з какао-олії, цукру, плівкового сухого молока і ваніліна без додавання какао-порошку, завдяки чому він має колір слонової кістки (часто з жовтуватим відтінком) і містить мінімум антиоксидантів, таких, як теобромін і кофеїн [1].

Своєрідним смаком цей продукт зобов'язаний особливому сухому молоку, що має карамельний присмак, а як ароматизатор найчастіше використовується ванілін.

В США і Євросоюзі до складу продукту пред'являються жорсткі вимоги. Зокрема, встановлено, що вміст олії какао не може становити менше 20% [2]. На відміну від класичного шоколаду, білий шоколад не містить какао-порошку [3].

Перший білий шоколад випустив в 1930-ті роки швейцарський концерн Nestlé, який намагався таким чином утилізувати надлишки какао олії [4]. Вибухове зростання популярності білого шоколаду (включаючи пористі сорти) сталося лише через півстоліття, в 1980-ті роки [1].

У домашніх умовах з білого шоколаду і стружки кокоса можна виготовити аналог цукерок «Раффаелло» [5]. В сучасному кондитерському виробництві використовуються різноманітні продукти, які з вигляду нагадують білий шоколад, але в дійсності складаються з гідрогенізованих жирів без додавання какао-продуктів [6].

Примітки[ред. | ред. код]