Верблюдові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Верблюдові
Період існування: 45–0 млн р. т. середній еоценнаш час
Бактріан (Camelus bactrianus)
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Підряд: Мозоленогі (Tylopoda)
Надродина: Cameloidea
Gray, 1821
Родина: Верблюдові (Camelidae)
Gray, 1821
Роди
Мапа міграції верблюдових від ймовірного місця виникнення до сучасного ареалу
Вікісховище: Camelidae

Верблюдові (Camelidae) — родина ссавців з підряду мозоленогих (Tylopoda) ряду оленеподібних (Cerviformes), що об'єднує три роди: верблюдів (Camelus), лам і вікуній (Vicugna).

Морфологія, анатомія, біологія

[ред. | ред. код]

На відміну від більшості груп ряду оленеподібних, у верблюдових немає копит, а є двопалі кінцівки з тупими скривленими кігтями. Спираються верблюдові не на кінці пальців, а на сукупність їх фаланг. На нижній поверхні ступні розташовується парна або непарна еластична мозолиста подушка (з цією ознакою пов'язана давня назва родини "мозоленогі"). Статура верблюдових відрізняється не включеними в контури тулуба стегном і вельми довгою шиєю. У них, на відміну від багатьох інших родин оленеподібних, немає рогів. Кількість зубів варіює від 30 до 40.

У верблюдових еритроцити крові овальні, а не дископодібні, як у більшості ссавців. Шлунок трикамерний, тоді як рубець і сичуг мають особливу будову і сильно відрізняються від таких у жуйних. Сліпа кишка коротка. Плацента дифузна і примітивніша, ніж у інших родин оленеподібних. Будова статевих органів у верблюдових також украй своєрідна і має ряд особливостей, властивих тільки їм.

Походження і поширення

[ред. | ред. код]

Верблюдові з'явилися протягом Еоцену в Північній Америці, звідки вони розселилися у двох напрямках, де тепер представлені різні роди:

Систематика

[ред. | ред. код]

Склад родини у сучасній фауні (за «Види ссавців світу», 2005 і ASM Mammal Diversity Database):

Відомі такі викопні роди верблюдових (Camelidae): †Aepycamelus, †Camelops, †Eulamaops, †Floridatragulus, †Hemiauchenia, †Megacamelus, †Megatylopus, †Oxydactylus, †Palaeolama, †Poebrotherium, †Procamelus, †Protylopus, †Stenomylus, †Titanotylopus

Надродина Cameloidea окрім сучасної родини верблюдових (Camelidae), містить також викопну родину Oromerycidae, у складі якої відомі такі роди: †Eotylopus, †Malaquiferus, †Merycobunodon, †Montanatylopus, †Oromeryx, †Protylopus.

Джерела

[ред. | ред. код]