Верблюдові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Верблюдові
Період існування: 45–0 млн р. т. середній еоценнаш час
Camel seitlich trabend.jpg
Бактріан (Camelus bactrianus)
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Оленеподібні (Artiodactyla)
Надродина: Cameloidea
Родина: Верблюдові (Camelidae)
Gray, 1821
Роди
Camelid origin and migration.png
Мапа міграції верблюдових від ймовірного місця виникнення до сучасного ареалу
Commons-logo.svg Вікісховище: Camelidae

Верблюдові (Camelidae) — родина ссавців з підряду мозоленогих (Tylopoda) ряду оленеподібних (Cerviformes), що об'єднує три роди: верблюдів (Camelus), лам і вікуній (Vicugna).

Морфологія, анатомія, біологія[ред. | ред. код]

На відміну від більшості груп ряду оленеподібних, у верблюдових немає копит, а є двопалі кінцівки з тупими скривленими кігтями. Спираються верблюдові не на кінці пальців, а на сукупність їх фаланг. На нижній поверхні ступні розташовується парна або непарна еластична мозолиста подушка (з цією ознакою пов'язана давня назва родини "мозоленогі"). Статура верблюдових відрізняється не включеними в контури тулуба стегном і вельми довгою шиєю. У них, на відміну від багатьох інших родин оленеподібних, немає рогів. Кількість зубів варіює від 30 до 40.

У верблюдових еритроцити крові овальні, а не дископодібні, як у більшості ссавців. Шлунок трикамерний, тоді як рубець і сичуг мають особливу будову і сильно відрізняються від таких у жуйних. Сліпа кишка коротка. Плацента дифузна і примітивніша, ніж у інших родин оленеподібних. Будова статевих органів у верблюдових також украй своєрідна і має ряд особливостей, властивих тільки їм.

Походження і поширення[ред. | ред. код]

Верблюдові з'явилися протягом Еоцену в Північній Америці, звідки вони розселилися у двох напрямках, де тепер представлені різні роди:

Систематика[ред. | ред. код]

Склад родини у сучасній фауні (за «Види ссавців світу», 2005):

Окрім того, згадується форма «альпака (Vicugna pacos)», яка за зведенням «Види ссавців світу» відноситься (як синонім) до Lama glama glama (Linnaeus, 1758), і Lama glama pacos названа там «Alpaca». До роду «вікунья» «альпака» за цим зведенням не має стосунку.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Родина Верблюдових у монографії "Види ссавців світу" (MSW3 2005) [1]