Волтер Кронкайт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Волтер Кронкайт, 2004

Волтер Кронкайт (англ. Walter Cronkite; 4 листопада 1916 - 17 липня 2009[1]) — американський журналіст, ведучий на телеканалі CBS. Кронкайт прийшов на CBS в 1950 році, ведучим новинних випусків він став в 1962 році. Незабаром він придбав популярність як "людина, якій довіряють всі".

Ще більшу популярність Кронкайту приніс його документальний фільм про війну у В'єтнамі, який він зняв в 1968 році. У цьому фільмі журналіст заявив про те що війна зайшла в безпорадне становище та єдиним реальним виходом є ведення переговорів.

Йому довелося освітлювати такі події, як вбивства президента Джона Кеннеді і борця за расову рівність Мартина Лютера Кінга, Вотергейтський скандал, висадка астронавтів на Місяць, захоплення заручників в американському посольстві в Ірані і багато інших.

Кронкайт перестав вести новинні випуски в 1981 році, проте до останнього дня числився в штаті телекомпанії, зрідка з'являючись на екрані. У 2006 він закликав президента Буша вивести війська з Іраку.

В. Кронкайт був удостоєний низки престижних журналістських премій. Його професійні методи викладалися студентам-журналістам у багатьох країнах світу, зокрема в СРСР.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]