Яхта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
перегони яхт. Сідней, Австралія

Я́хта (нід. jacht, від jagen — гнати, переслідувати) — легке, швидке судно. Сьогодні, найчастіше — будь-яке вітрильне, моторне або вітрильно-моторне судно, призначене для спортивних або туриських цілей. Найрозповсюдженіші вітрильники. Перші згадки про вітрильні спортивні яхти відносять до XVII ст.

Розрізняють двокорпусні яхти — катамарани, трикорпусні яхти — тримарани, а також багатокорпусні — полімарани (наприклад, пентамарани).

У сучасній англійській мові і міжнародному використанні термін "яхта" стосується насамперед моторних швидкісних суден для відпочинку. В українській мові цей термін означає насамперед "вітрильник" і до суто моторних суден не застосовується (окрім як фахівцями).

Цікаві факти[ред.ред. код]

Рекорд швидкості для вітрильних яхт належить французькій експериментальній яхті на підводних крилах «Hydroptere» і становить 97,90 км/год.

Рекорд добового переходу належить яхті «ABN AMRO TWO» класу «Volvo Open 70» — в ході навколосвітової гонки ця однокорпусна спортивна яхта за 24 години пройшла 1042,6 км (562,96 морских миль), тобто середня швидкість становила 43.442 км/год. Максимальна щвидкість для цього типу яхт сягає 70 км/год.

Відомі яхти[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Судно Це незавершена стаття про судна.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.