Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:ЗПП)
Jump to navigation Jump to search
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Вимоги до кандидатів[ред. код]

На отримання прав патрульного української Вікіпедії може претендувати будь-який користувач української Вікіпедії, що, на момент подання заявки, відповідає таким вимогам:

 • Досвід участі в проекті — не менше 60 днів (починаючи з першого редагування, виконаного з використанням облікового запису кандидата);
 • Кількість редагувань в основному просторі статей української Вікіпедії — не менше 200;
 • У виняткових випадках (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • За наявності у кандидата випадків блокувань його за вандалізм, використання віртуалів з метою вандалізації сторінок, або за війну редагувань, з моменту закінчення терміну останнього такого блокування повинно пройти не менше 45 діб на дату подання заявки.
 • Користувачі, які були позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення[ред. код]

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності в кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • У разі винесення ним позитивного рішення, користувач-претендент на права призначається патрульним та відкочувачем.
 • У разі винесення ним негативного рішення, це рішення обов'язково повинне містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу[ред. код]

Ерідан[ред. код]

--Ерідан (обговорення) 13:44, 18 червня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Ерідан)[ред. код]

 • Робить багато дрібних корисних правок, займається оформленням, вікіфікацією. Такий прапорець дописувачу не завадить, щоб не розпатрульовувати купу статей. — Alex Khimich 22:28, 18 червня 2018 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Ерідан)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Ерідан)[ред. код]

Коментарі (Ерідан)[ред. код]

Запитання (Ерідан)[ред. код]

Так.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
Не відрізняються.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
Так.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
Увімкнена. Користуюся.

Підсумок (Ерідан)[ред. код]

ДмитроСавченко[ред. код]

Прошу надати права автопатрульного. Вирішив все таки отримати автопатрульного--ДмитроСавченко (обговорення) 23:48, 18 червня 2018 (UTC)

Symbol support vote.svg За (ДмитроСавченко)[ред. код]

Symbol oppose vote.svg Проти (ДмитроСавченко)[ред. код]

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (ДмитроСавченко)[ред. код]

Коментарі (ДмитроСавченко)[ред. код]

Запитання (ДмитроСавченко)[ред. код]

так-с
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»?
майже нічим
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт?
ознайомлений, але використовувати майже не буду. Проте якщо є вандалізм, звісно використаю.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності та перенаправлення? Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором?
Я їх "увікнув" і користуюсь)

Підсумок (ДмитроСавченко)[ред. код]