Вікіпедія:Кнайпа (патрулювання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:К-ПАТ

Розділ дискусії патрульних у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних питань, які стосуються патрулювання у Вікіпедії.

Приклад: питання, що стосуються патрулювання редагувань, технічних аспектів патрулювання, запитів від інших користувачів на патрулювання редагувань абощо.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4

Dimon2711[ред. код]

Прошу патрульних звертати увагу на внесок користувача Dimon2711 (обговорення · внесок) і контролювати затверджене ним. Окрім просування тверджень про українську й російську території в Криму може бути багато інших затверджених «цікавих» речей.--Dim Grits 09:07, 26 липня 2019 (UTC)

leksika.com.ua[ред. код]

При патрулюванні бачу додані посилання на статті з Юридичної енциклопедії, розміщені на http://leksika.com.ua/. Сайт не має жодної офіційної атрибуції, перевантажений рекламою. Що з цим робити?--Leon 10:42, 9 грудня 2018 (UTC)

Це неофіційна (не знаю, піратська чи була якась форма згоди) онлайн-версія Юридичної енциклопедії. Якщо є докази, що це піратська версія, то, мабуть, слід вилучити й замінити на посилання на паперову з відповідними томами та сторінками. Якщо ні, то, мабуть, варто так і залишити, бо особливої шкоди не бачу — NickK (обг.) 15:12, 20 січня 2019 (UTC)
З огляду на кількість та спрямованість реклами (наприклад, реклама виготовлення рефератів, курсових, дипломів) - додавання посилань на цей сайт то є спам.--Leon 19:19, 20 січня 2019 (UTC)
Реклама — це справді погано, але чи багато в нас сайтів без реклами? Якщо є краща онлайн-версія цієї енциклопедії — згоден з заміною. Якщо немає, то нехай краще так, ніж ніяких посилань — NickK (обг.) 00:29, 8 лютого 2019 (UTC)
Де дозвіл на публікацію матеріалів ЮЕ на цьому сайті? Або на cyclop.com.ua ?--Leon 16:17, 8 лютого 2019 (UTC)
Не знаю, я не власник цього сайту, але на leksika.com.ua є контакти власника, тож можете запитати. Якщо немає жодної дозволеної онлайн-версії, то потрібно замінювати на бібліографічний опис з номером тому і сторінки, інакше це вийдуть посилання в нікуди (такі вже в нас були на, здається, Економічну енциклопедію, толку від них не було жодного) — NickK (обг.) 13:07, 10 лютого 2019 (UTC)
Ви це серйозно (про запитати у власника)? Коли все легально, то воно виглядає так: http://resource.history.org.ua/cgi-bin/eiu/history.exe?C21COM=F&I21DBN=EIU&P21DBN=EIU , або так: https://www.pharmencyclopedia.com.ua/disclaimer --Leon 13:38, 10 лютого 2019 (UTC)
Таким чином кількість посилань на Юридичну енциклопедію, розміщену на leksika.com.ua поступово зростає. Є конкретний користувач який це робить. Отже, потрібно видаляти посилання на сайт чи ні? Якщо ТАК (власне тому що ніякої згоди ніхто не має на тому сайті на публікацію ЮЕ), можливо вартує усе автозаміною прибрати чи ботом? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 20:27, 17 квітня 2019 (UTC)

Патрулювання статей Вікімарафону[ред. код]

З 26 по 30 січня проходить Вікімарафон до 15-річчя української Вікіпедії. Як завжди, у цей період буде набагато більше нових статей, ніж зазвичай — і багато з цих статей будуть створені новачками, яким може бути потрібна допомога досвідчених користувачів у допрацюванні/патрулювання їхніх статей.

Тому запрошую долучитися до проекту патрулювання статей Вікімарафону. Для цього потрібно моніторити новостворені статті, покращувати/дооформлювати їх і в разі потреби допомагати новачкам порадами. Для участі в проекті бажано, але не обов'язково мати прапорець патрульного, а от доброзичливо ставитися до новачків — обов'язково. Окрім подяки від усіх редакторів і читачів Вікіпедії, учасники проекту отримають набір сувенірів від «Вікімедіа Україна».

Записуйтеся на сторінці Вікіпедія:Вікімарафон 2019/Патрулювання; там же й можна знайти корисні посилання для роботи. --Acedtalk 15:53, 26 січня 2019 (UTC)

До уваги поточних та майбутніх учасників проекту — ми створили сторінку зі списком неперевірених статей. Запрошую долучатися до їхньої перевірки і позначати відпатрульовані вами статті на тій сторінці. Якщо ви ще не долучилися до проекту, зараз чудовий час для того, щоб це зробити. --Acedtalk 03:27, 7 лютого 2019 (UTC)
На превеликий жаль, у мене, м'яко кажучи, надто суперечливі враження про ту невелику частку статей, які я переглянув. Невичитаний, цілком безкритичний, з масовими помилками, автопереклад з російської — ну невже це саме те, чого нам 15 років бракувало? І хто лиш там навчав людей на тих семінарах??? Не хочу навіть туди потикатись, щоб не дратуватись самому і не робити встиду іншим! По суті, добрий відсоток з тих статей організаторам слід попереносити в особистий простір авторів для доопрацювання. У такому вигляді заклик до патрулювання - це як заклик назбирати мухоморів на обід! І не з'їси, і ќопати ногами не пасує, щоб не псувати настрій іншим грибарям. Mykola Swarnyk (обговорення) 07:35, 7 лютого 2019 (UTC)
Ну от, зайшов на брусницю карликову і зіпсував людям "всю малину", аж самому нгеприємно. Ну і майже всі з перших 20 статей не вартувало створювати також! Mykola Swarnyk (обговорення) 07:38, 7 лютого 2019 (UTC)

Проблеми з Біографії живих людей і Авторитені джерела у статті Зіневич Олексій Олексійович[ред. код]

Будь ласка, дайте оцінку змісту статті і розділу "Скандали". Користувач OrestaTesla викладає сумнівні матеріали про персону. Моя думка по окремим ссилкам викладена на сторінці обговорення та в цій версії статті https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Зіневич_Олексій_Олексійович&type=revision&diff=24332671&oldid=24332577. Ореста не надає своїх пояснень і обгрунтувань. Замість цього мої дії були прибрані ним і патрульним Jbuket, який пояснив це формальною відпискою https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Обговорення%3AЗіневич_Олексій_Олексійович&type=revision&diff=24151897&oldid=24150983. Патрульний Jbuket не коментував відкинуті правки користувача Viridisnitens. Він патрулює користувача Ореста та не підтримує нормальне створення статті. Тепер здається, що вони зовсім заплющують очі на діалог, коли хтось намагався прибрати матеріал. Це неправильно з обох боків. З повагою, --GGFox (обговорення) 19:24, 11 лютого 2019 (UTC)

Архів заявок на патрулювання[ред. код]

Колеги доброго дня! Я патрульний віднедавна і тому можливо не в курсі нововведень, але чи вже не потрібно вести архів Вікіпедія:Запити до патрульних? Я сьогодні зайшов поглянути чи є не відпатрульовані статті і декілька перевірив не звернувши уваги, що чиєсь редагування видалило шапку теми. Я відновив шапку і побачив в історії версій ще починаючи з травня 2018 року архівування заявок не велося, а просто витиралися і писалися нові. Тепер практика архівування вже не ведеться? --Sibaroni обг 10:59, 13 лютого 2019 (UTC)

Некоректне перейменування[ред. код]

Доброго ранку! Користувач TarDem створив статтю-дублікат Іннере штадт, а потім примусово переспрямував Внутрішнє місто (Відень) на новостворену статтю. Я схиляюся до скасування цих дій і започаткування обговорення на ВП:ПС, але як це правильно зробити, зважаючи на неможливість скасування створення сторінки? Чи, може, дехто інакшої думки? --Рассилон 06:12, 8 квітня 2019 (UTC)

Доброго вечір! Я вибачаюся за порушення привил Вікіпедії і дякую Рассилон за посилання на Перейменування статей. Змінити назву району необхідно, оскільки топоніми звичайно не перекладаються (2-й район був просто транслітерований) і прямий переклад існує тільки в російській Вікіпедії. У мене є така пропозиція - я перейменую "Внутрішнє місто (Відень)" у "Іннере штадт (Відень)". Після цього я зміню назву "Іннере штадт" на "Іннере штадт (Грац)", бо у Граці 1-й район також має таку назву і я збирався писати про нього після Відня, оскільки це друге найбільше місто Австрії. Як шановні патрульні ставляться до такої пропозиції? Обговорення користувача:TarDem

Перевірка змін до статті[ред. код]

Поршу перевірити та підтвердити внесені зміни до статті про особу Влад Ситнік Ситнік Владислав Анатолійович#Виступи на концертах додано посилання на виступи артиста та його участь у заходах Людина Року, Голос країни тощо — Це написав, але не підписав користувач Meduza221 (обговореннявнесок) 15:04, 24 липня 2019‎ (UTC).

Відпатрулюйте[ред. код]

Буксир --93.126.95.15 07:41, 3 серпня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено. --Рассилон 09:56, 3 серпня 2019 (UTC)
Дякую Дякую --93.126.95.15 10:38, 3 серпня 2019 (UTC)

Запит від Tetiana Orlova[ред. код]

Шановне панство, прошу перевірити сторінку, що стосується моєї особи (Орлова Тетяна Володимирівна), для затвердження останньої редакції. Правки виконані мною з огляду на відповідність до джерела посилання та появу нових фактів (зміна назви кафедри, нові доробки тощо). — Це написав, але не підписав користувач Tetiana Orlova (обговореннявнесок) 21:15, 10 серпня 2019‎ (UTC).

Вітренко Юрій Юрійович[ред. код]

Прошу відпатрулювати сторінку та внести зміни. Вже чекаємо на перевірку та оновлення більше 3 тижнів. Дякую.

Вітренко Юрій Юрійович — Це написав, але не підписав користувач ШЮМ (обговореннявнесок) 13:42, 27 серпня 2019‎ (UTC).

ШЮМ, статтю в такому вигляді не можна відпатрулювати, адже патрульні не зможуть оцінити якість статті та її відповідність правилам. Для початку зробіть дві речі:
  1. Правильно опишіть посилання на джерела, за яким цитується матеріал. Як правильно робити посилання — Вікіпедія:Посилання на джерела. Кожне посилання беріть у теги <ref></ref> (тоді під кожним посиланням з'явиться наскрізна нумерація та опис у розділі "Примітки"). Зараз же посилання неприйнятні: вони посилаються на файл, розміщений на диску "C" [[:Файл:///C:/Users/Shulyar/Desktop/Варіант Ю.Ю..docx#ВІНК пряма із зиґзаґами|[11]]]. Нумерацію ([11]) ставити не потрібно. Як вище я писав, із шаблоном <ref></ref> вона проставиться автоматично.
  2. Переконайтеся, що всі нові твердження підтверджуються посиланнями. До прикладу, Ви додали твердження , викладала статистику у КНЕУ або у, головного комерційного директора, головного виконавчого директора. У кінці цих тез (і абзаців) відсутні джерела. Патрульні або скасують такі твердження, або поставлять шаблон [джерело?].
Якщо Ви це зробити правильно, то в разі відсутності інших питань, статтю буде відпатрульовано. --Kirotsi (обговорення) 04:40, 31 серпня 2019 (UTC)
ШЮМ до розділу "Примітки" я додав шаблон, щоб міг спрацювати тег <ref></ref>. Перелік джерел, які були в примітках, переніс до розділу "Посилання". Цей список треба скоротити до мінімуму. Будь ласка лишіть найкраще. 2-3 джерела в розділі "Посилання" буде достатньо. Додатково про це читайте у ВП:ПОС. --Kirotsi (обговорення) 04:49, 31 серпня 2019 (UTC)

ССВ-33 «Урал»[ред. код]

Відпатрулюйте. Стилістика --93.126.95.15 15:56, 8 вересня 2019 (UTC)

Автопатрульний чи автопатрульований[ред. код]

Перенесено в Вікіпедія:Кнайпа (політики)#«Автопатрульний» чи «автопатрульований». Sasha1024 (обговорення) 21:01, 29 вересня 2019 (UTC)

Обговорення:Кардинал Рішельє[ред. код]

Що в такій ситуації слід робити: виставляти на ШВ чи просто видаляти цей незрозумілий текст? Хто підкаже? З повагою, --АВШ (обговорення) 15:30, 21 вересня 2019 (UTC)

@Шкурба Андрій Вікторович: На мою думку, тут навіть 2 пункти ВП:КШВ: незв'язний вміст і нецільове використання. Ні Видалено --Рассилон 17:40, 21 вересня 2019 (UTC)
Дякую, що видалили. Але я як патрульний видалити сторінку не можу, маю в такій ситуації просто подати на ШВ? --АВШ (обговорення) 18:32, 21 вересня 2019 (UTC)
Так. Наприклад, на {{db-misuse}}. --Рассилон 20:29, 21 вересня 2019 (UTC)
Зрозумів. Ще раз дякую. --АВШ (обговорення) 20:31, 21 вересня 2019 (UTC)

Прохання[ред. код]

Прошу перевірити останні зміни в наступних статтях: Петро І, Катерина І, Петро II Олексійович, Анна Іванівна, Іван VI Антонович, Єлизавета Петрівна, Петро III, Катерина II, Павло I, Микола I (російський імператор), Олександр II, Олександр III, Микола II — Це написав, але не підписав користувач RC-1841 (обговореннявнесок) 16:57, 13 жовтня 2019‎ (UTC).

Прошу відпатрулювати статтю Неоліт[ред. код]

Забагато вандалізму, зокрема прошу звернути увагу і виправити розділ Культура кераміки, там треба розібратись з тим що закреслили й коли воно то було пороблено та відкотити. --Iskatelb (обговорення) 21:00, 26 жовтня 2019 (UTC)

Життєпис чи Біографія — як таке патрулювати ?[ред. код]

Див. приклад редагування --Iskatelb (обговорення) 20:42, 13 грудня 2019 (UTC)

Раджу Вам поки ніяк не реагувати. Див. Вікіпедія:Кнайпа_(політики)#Біографія/Життєпис. Можливо, буде прийнято якесь правило для цих випадків. --Олег (обговорення) 10:29, 14 грудня 2019 (UTC)
Гаразд, але бажано вже якось врегулювати це питання, щоб уникнути зайвих конфліктів. Тому приєднаюсь також до обговорення, висловивши свою думку. --Iskatelb (обговорення) 12:45, 14 грудня 2019 (UTC)