Горган Олександр Любомирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Го́рган Олекса́ндр Любоми́рович (нар. 5 листопада 1975(19751105), м. Калуш, Івано-Франківська область) — голова Київської обласної державної адміністрації, український державний службовець, правознавець і спортсмен. Президент Всеукраїнської молодіжної організації «Молодь проти корупції». Засновник, почесний президент ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в родині лікарів. Українець. Християнин греко-католик. Дружина Лялька Ірина Сергіївна (з 1982 р.н, одружені з 1 травня 2004), за освітою юрист. В минулому фотомодель, на даний момент майстер авторської ляльки та спеціаліст з вінтажного декорування. Сини Любомир (2005) і Аскольд (2008), донька Катерина (2015).

Освіта
У приватному секторі
 • Під час навчання в університеті стає співзасновником юридичної компанії «Юстиніан».
 • У 1998–2001 партнер-співвласник СП "Юридичне бюро «ОЛАС».
 • Адвокат з 2002 до 2015.
На виборних посадах
На державній службі

Розпорядженням Президента України №350/2015-рп від 31 березня 2015 року був призначений головою Вишгородської районної державної адміністрації Київської області. [1]

11 жовтня 2016 року конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби обрала Олександра Горгана головою Київської обласної державної адміністрації[1].

28 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко призначив Олександра Горгана головою Київської обласної державної адміністрації[2].

Спортивна діяльність[ред. | ред. код]

 • У шкільні роки займався боксом та плаванням, у студентські роки — легкою атлетикою.
 • З 2008 займається веслування на байдарці. У 2011 році в складі міжнародної команди взяв участь в експедиції, протягом якої подолав на байдарці 1500 км в Індійському океані вздовж західного узбережжя Австралії.
 • З 2012 займається триатлоном. 06 липня 2014 року взяв участь у Чемпіонаті Європи з триатлону Ironman Germany і отримав спортивний титул «Ironman» оскільки зумів подолати дистанцію найвищої категорії складності — «Ironman Triathlon». Для цього довелось без жодної зупинки проплисти 3,8 км, проїхати на велосипеді 180 км, і потім пробігти 42,2 км (повну марафонську дистанцію). [2] [3]
 • У 2009 обраний до складу Президії Федерації веслувального слалому України.
 • У 2014 обраний Почесним президентом Федерації кануполо України.
 • Виступив з ініціативою про створення Київського водного стадіону на базі затоки Оболонь в місті Києві. У період з 2011 по 2015 очолював КП «Київський водний стадіон».

Захоплюється триатлоном, Surf ski каякінг.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

 • В 1989, при досягненні віку 14 років, вступив до лав Спілки Незалежної Української Молоді (СНУМ) — патріотичної молодіжної організації. Значну частину програм своєї діяльності організація здійснювала в умовах повної конспірації, оскільки члени СНУМ переслідувались працівниками КДБ.
 • В 1992 став членом Всеукраїнської громадської організації «Союз Українського Студентства», а вже в 1994 році був обраний Головою цієї загальнонаціональної студентської організації.
 • В 1995 був обраний заступником Голови Українського Національного Комітету Молодіжних Організацій — ця спілка об'єднувала переважну більшість молодіжних і дитячих організації в Україні. До посадових обов'язків відносилось розробка проектів нормативних актів та міжнародне співробітництво.
 • В 1999 був включений до складу Національної Ради з питань молодіжної політики при Президентові України.
 • В 2000 став одним з співзасновників Всеукраїнської молодіжної організації «Молодь проти корупції». Був обраний її Президентом і очолює цю організацію до цього часу. Організація «Молодь проти корупції» проводить програми виявлення і протидії системної корупції в органах державної влади [4]. В 2006 році організація проводила акції протесту проти розкрадання бюджетних коштів, виділених на спорудження Київського метрополітену [5]. В 2008 році організація проводила масові акції протесу проти корупційної діяльності керівництва ДТГО «Південно-західна залізниця». [6] Організація «Молодь проти корупції» протидіє забудові парків і скверів, бореться з захопленням прибережних смуг. Організація також здійснює програми правової освіти молоді.
 • Починаючи з 2000 і до цього часу очолює спеціалізовану експертну установу — громадську організацію «Інститут проблем тероризму, корупції та організованої злочинності».
 • В період з 2007 по 2009 був Заступником голови Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.
 • В 2006 році виступив ініціатором створення Асоціації молодих донорів України. З часу заснування організації і по сьогоднішній день є Почесним Президентом цієї організації. Організація об'єднує молодих людей, які безоплатно здають донорську кров і пропагують цю благородну справу. На базі організації працює інформаційний центр «Гаряча лінія крові» та інтернет — портал krov.ua [krov.ua]. Силами Асоціації вирішено проблему критичного дефіциту донорської крові для онкохворих дітей в місті Києві.[7]
Акція на захист української мови 2012 року

Відзначився під час проведення протесту на захист української мови біля Українського Дому у зв'язку з прийняттям Закону України «Про засади державної мовної полі́тики» № 5029-VI (неофіційно — закон Колесніченка-Ківалова або «мовний закон»). [8] [9]

Євромайдан

Брав участь в організації масових акцій протесту у відповідь на відмову підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Був призначений командиром рою № 26 сил Самооборони Майдану, які були створені після спроби силового розгону Євромайдану 30 листопада.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Державні нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Відомчі нагороди

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]