Джеймс Гедлі Чейз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Джеймс Гедлі Чейз (англ. James Hadley Chase справжнє ім'я — Рене Брабазон Реймонд англ. Rene Brabazon Raymond) — британський письменник.

Джеймс Гедлі Чейз
James Hadley Chase
Дата народження 24 грудня 1906
Місце народження Велика Британія Велика Британія, Лондон
Дата смерті 6 лютого 1985
Місце смерті Швейцарія Швейцарія, Аскона, Тичино
Національність англієць
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Мова творів англійська
Рід діяльності письменник
Напрямок детектив
Жанр роман

Народився 24 грудня 1906 р. в Лондоні в родині офіцера-відставника. Помер 6 лютого 1985 р., Аскона, Тичино, Швейцарія. Навчався у королівській школі в Рочестері. Автор багатьох психологічних детективів, які були екранізовані («Немає орхідей для місс Блендіш», «Справа про наїзд» тощо).

1938 зробив перші спроби в написанні бойовика в дусі «пригоди американських гангстерів».

Латиські кінематографісти створили за його повістю телефільм «Міраж» (1983, 3 с). На Київській кіностудії ім. О. П. Довженка за його романами знято кінокартини «Бухта смерті» (1991), «Викрадення» (1992), в Російській Федерації — «Казино», «Він своє отримає» (1992).

Цікавий факт[ред.ред. код]

Дія багатьох романів Чейза відбувається в Америці, хоча письменник ніколи в ній не бував. Ретельно вивчивши американський сленг за словниками, життя — за довідниками, Чейз фактично скопіював схему американського детектива, іноді опускаючись до прямого плагіату. За це він одного разу був притягнутий до суду відомим Реймондом Чандлером і був визнаний винним.

Література[ред.ред. код]

  • Кошенко А., Капельгородская Н. Зарубежний детектив: Энциклопедия. К., 1993. — С.254—257.