Кажан-1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кажан-1 — український безпілотний комплекс повітряного спостереження, який призначений для дистанційного відеоспостереження місцевості в реальному масштабі часу і фоторозвідки, розробка ТОВ НВП «Укртехно-Атом»[1].

Параметри і експлуатація[ред. | ред. код]

Максимальна тривалість польоту безпілотника «Кажан-1» становить чотири години, що дозволяє літаку як фоторозвіднику діяти на відстані до 150 км від точки старту (за умови повернення в цю точку), висота польоту — від 50 до 4000 м. Управління безпілотника «Кажан-1» повністю автоматизоване. Оператор комплексу задає тільки координати поворотних пунктів маршруту і висоти польоту.

Комплекс «Кажан-1» обладнаний трьома телевізійними камерами, встановленими на гіростабілізованій платформі, системою захисту відеоблоку від пошкоджень при посадці.

«Кажан-1» здатний працювати (злітати і сідати) з будь-якої, навіть не обладнаної позиції — в полі, з маршу на ґрунтовій дорозі і в будь-який сезон.

Зліт БПЛА забезпечено також в катапультному режимі. Ця пускова установка розташовується на окремому шасі автомобіля типу УАЗ, Land Rover, HUMVEE[2].

Конструкція[ред. | ред. код]

Планер літака побудований за схемою високоплан, з поршневим двигуном розміщеним спереду. Оперення класичної схеми[3]. Злітна маса апарата — 25 кілограмів[1].

Примітки[ред. | ред. код]