Іоан (Швець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єпископ Іоан
 
Ім'я при народженні: Іван Федорович Швець
Народження: 22 листопада 1955(1955-11-22) (63 роки)
Україна Україна село Лашківка, Кіцманський район, Чернівецька область

Єпископ Білогородський Іоан (в миру Іван Федорович Швець; 22 листопада 1955, село Лашківка, Кіцманського району, Чернівецької області)  — архієрей Православної Церкви України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 22 листопада 1955 року на Буковині в селі Лашківка, Кіцманського району, Чернівецької області в сім'ї священика Федора Швеця. Батьки — родом з села Залісці, Тернопільської області, поблизу м. Почаєва.

Освіта[ред. | ред. код]

Після закінчення середньої школи та служби в армії, разом з братом-близнюком Олександром, навчалися та закінчили Одеську духовну семінарію і Московську духовну академію, кандидат богослов'я Київської духовної академії.

Духовне життя[ред. | ред. код]

У священичий сан висвячений в червні 1979 року, після закінчення Одеської Духовної Семінарії.

Пастирське служіння звершував з 1979 по 1989 рр. у м. Самборі на Львівщині.

З 1989 по 1992 рр. — у катедральному соборі м. Львова. В цей час був членом правління Львівського Товариства Української Мови ім. Т. Г. Шевченка.

З 1992 року призначений проректором Київської духовної академії і семінарії.

З того часу і до осені 2006 року викладав кілька богословських дисциплін.

Родина[ред. | ред. код]

Священик Іван Швець був одруженим: Дружина — Швець Стефанія Омелянівна, померла 5 серпня 2006 року внаслідок важкої недуги.

Дочка — Швець Оксана Іванівна, випускниця Київського медичного університету імені Богомольця.

Син — ієрей Олександр Швець, священнослужитель парафії Різдва Пресвятої Богородиці, випускник Київської духовної семінарії та академії, магістр богослів'я КДА.

Творчий доробок[ред. | ред. код]

Владика Іван Швець автор низки книг та статей, пов'язаних з історією Православної Церкви, видав кілька збірок власних поетичних творів. Власне, ним були започатковані на українському телебаченні коментарі святкових богослужінь (1993—1995 рр.).

Він є частим гостем програм українського телебачення та радіо, а також на хвилях Всесвітньої служби українського радіо. Отця Івана обрано духівником громадської організації «Київське Богоявленське братство».

З рук Першоієрарха УАПЦ, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, митрофорний протоієрей Іоан Швець прийняв чернечий постриг, та був піднесений до гідності архимандрита.

Рішенням Архиєрейського Собору УАПЦ, З благословення Його Блаженства, Блаженійшого Митрополита Київського і всієї України Мефодія, 29 жовтня 2010 року, у Катедральному Храмі Різдва Христового м. Тернополя, Собором єпископів УАПЦ архімандрит Іоан був рукоположений на єпископа Святошинського, вікарія Київської єпархії.

Згідно з Указом Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ № 0319 від 18 лютого 2011 р. та згідно з рішенням Архієрейського Собору УАПЦ від 03 лютого 2011 р. Преосвященний єпископ Іоан (Швець) призначений керуючим Львівсько-Самбірською Єпархією з титулом «Єпископ Львівський і Самбірський».

13 травня 2013 р. згідно з поданим проханням прийнятий до складу УПЦ Київського Патріархату і призначений настоятелем парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Святошинському районі м. Києва.

Посилання[ред. | ред. код]