Колонізація Європи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Уявлення художника про дослідження гіпотетичного океану на Європі.

Європа, четвертий за величиною природний супутник Юпітера, як у науковій фантастиці, так і в науці є потенційним обʼєктом майбутньої колонізації людиною. Геофізичні особливості Європи, зокрема можливий підльодовиковий водний океан, роблять можливим існування людського життя на поверхні або під нею.

Здійсненність

[ред. | ред. код]

Європа, як об'єкт колонізації людиною, має ряд переваг у порівнянні з іншими тілами зовнішньої Сонячної системи, проте є й проблеми.

Можливі переваги

[ред. | ред. код]

Вважається, що під крижаною поверхнею Європи міститься океан рідкої води[1]. Доступ до цього океану є серйозною проблемою, але велика кількість води на Європі є перевагою для будь-якого сценарію колонізації. Вода не лише може задовольнити потреби колоністів у питві, але також може бути розщеплена для забезпечення необхідним для дихання киснем. Вважається також, що в підземному океані, внаслідок радіолізу поверхневого льоду, міг накопичитися кисень, кількість якого достатня для виникнення і підтримки життя аеробних морських організмів[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Chandler, D. L. (20 жовтня 2002). Thin ice opens lead for life on Europa. NewScientist.com. Архів оригіналу за 14 травня 2008. Процитовано 15 лютого 2021.
  2. Atkinson, Nancy (8 жовтня 2009). Europa Capable of Supporting Life, Scientist Says. Universe Today. Архів оригіналу за 28 травня 2010. Процитовано 11 жовтня 2009.