Колонізація Європи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Уявлення художника про дослідження гіпотетичного океану на Європі.

Європа, четвертий за величиною природний супутник Юпітера, як у науковій фантастиці, так і в науці є потенційним обʼєктом майбутньої колонізації людиною. Геофізичні особливості Європи, зокрема можливий підльодовиковий водний океан, роблять можливим існування людського життя на поверхні або під нею.

Здійсненність[ред. | ред. код]

Європа, як об'єкт колонізації людиною, має ряд переваг у порівнянні з іншими тілами зовнішньої Сонячної системи, проте є й проблеми.

Можливі переваги[ред. | ред. код]

Вважається, що під крижаною поверхнею Європи міститься океан рідкої води[1]. Доступ до цього океану є серйозною проблемою, але велика кількість води на Європі є перевагою для будь-якого сценарію колонізації. Вода не лише може задовольнити потреби колоністів у питві, але також може бути розщеплена для забезпечення необхідним для дихання киснем. Вважається також, що в підземному океані, внаслідок радіолізу поверхневого льоду, міг накопичитися кисень, кількість якого достатня для виникнення і підтримки життя аеробних морських організмів[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Chandler, D. L. (2002-10-20). Thin ice opens lead for life on Europa. NewScientist.com. 
  2. Atkinson, Nancy (2009-10-08). Europa Capable of Supporting Life, Scientist Says. Universe Today. Процитовано 2009-10-11.