Перстень Нібелунга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цикл опер
Перстень Нібелунга
нім. Der Ring des Nibelungen
RichardWagner.jpg
Композитор Ріхард Вагнер
Роки створення 18481874
Опери циклу
Інформація у Вікіданих

Каблучка Нібелунга (нім. Der Ring des Nibelungen, нім. Nibelungen — діти туману) — назва циклу з чотирьох епічних опер Ріхарда Вагнера, заснованих на реконструкціях німецької міфології, на ісландських сагах і середньовічній поемі «Пісня про Нібелунгів»:

  1. Золото Рейну (нім. Das Rheingold),
  2. Валькірія (нім. Die Walküre),
  3. Зигфрід (нім. Siegfried),
  4. Загибель богів (нім. Götterdämmerung).

Р. Вагнер написав також і лібрето усіх опер. Цикл створювався упродовж 26 років — з 18481874. Загальний час виконання всіх чотирьох опер складає понад 15 годин, найкоротша опера, Золото Рейну, триває дві з половиною години, найдовша — Загибель богів — більше п'яти. Серед діючих осіб боги, герої, кілька видів чарівних істот, перстень, який дає владу над світом. Драма розвивається протягом трьох поколінь, завершуючись апокаліпсисом у Загибелі богів.

Доньки Рейну і Альберіх (ілюстрація до «Золота Рейну»)

Історія створення[ред. | ред. код]

Опери почали створюватися в 1848 році, коли Вагнер написав Міф про нібелунгів як начерк для драми, що поєднує різні легенди й міфи в єдиний текст (схожий за змістом на Каблучку Нібелунга, але з істотними відмінностями). Рік по тому він почав писати лібрето, назване «Смерть Зіґфріда»(нім. Siegfrieds Tod).

У 1850 році закінчилося створення начерку для «Смерті Зигфріда», і була створена опера «Молодість Зигфріда» (нім. Der junge Siegfried), у подальшому перейменована в «Зигфріда», й отримала форму до 1851 року.

У жовтні 1851 Вагнер прийняв рішення створити цикл до чотирьох опер, які б гралися чотири вечори поспіль: «Золото Рейну», «Валькірія», «Юність Зигфріда», «Смерть Зигфріда» (нім. Das Rheingold, Die Walküre, Der Junge Siegfried and Siegfrieds Tod).

Лібрето всіх чотирьох опер були завершені в грудні 1852 й опубліковані в 1853 році. У листопаді Вагнер почав писати музику для першої опери «(Золото Рейну)». У 1857 році була завершена третя опера («Зигфрід»), після чого робота була припинена на 12 років заради опер «Трістан та Ізольда» і «Нюрнберзькі мейстерзінгери».

З 1869 року Вагнер жив на кошти короля Баварії Людвіга ІІ. У ці роки він повернувся до музики Зігфріда й істотно доробив її. У жовтні 1869 Вагнер завершив створення останньої опери («Загибель богів», перейменованої зі «Смерть Зигфріда»).

Вперше у повному обсязі тетралогія була поставлена з 13 по 17 серпня 1876 року на урочистому відкритті театру в Байройті.

Посилання[ред. | ред. код]