Кірхдорф (тип населеного пункту)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Римсько-католицька парафіяльна церква Святого Блеза (Кірхдорф-ан-дер-Іллер)

Кірхдорф (нім. Kirchdorf), вимова — населений пункт (нім. Ort), який має церкву з регулярними богослужіннями, які проводить запрошений священик. Це також місце парафіяльного духівника, тоді він є:

  • пфаррдорфом (нім. Pfarrdorf);
  • юридичним і релігійним центром (можливо, що складається з декількох сіл з філіями) політичної або парафіяльної громади[1].

Назва Кірхдорф є історичною і в даний час застосовується в районах, де багато розкиданих поселень. Це особливо помітно по східній частині Франконії, де дуже багато дрібних поселень, що сформувалися ще в середньовіччя і зазвичай складаються з 3-10 будинків.

Історія

[ред. | ред. код]

Приблизно з XI століттяа великі села (нім. Dörfer) в основному розвивалися тільки за рахунок збільшення числа переселенців. Підставою деяких з них було ініційовано королями, герцогами або багатими благородними родинами, а також поміщиками. Їх мотивація була і релігійна (забезпечення їх власного порятунку), і політична. Виникнувши в XII—XIV століттях, у кожній з таких численних сіл з церквами було приблизно від 100 до 200 жителів. В ті часи Кірхдорф — статус-кво для юридичного визнання численних приватних церков поміщиків з метою отримання привілейованого становища (нім. „privilegierten Stätte“)[2]. У малонаселених районах вони могли бути навіть дуже великими парафіями (нім. Pfarre) з духовним благополуччям (нім. seelsorglichen) і пастирською турботою про паству.

В даний час в європейських країнах і США назва Кірхдорф присутня і асоціюється з багатьма географічними назвами (Kirchdorf, Kirchendorf, Churchtown).

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Кірхдорф Kirchdorf(нім.)
  2. «Привілейоване місце» Альтенштат +1139 / Байройт [Архівовано 4 березня 2016 у Wayback Machine.] «privilegierte Stätte» Altenstat 1139/ Bayreuth(нім.)

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]